Rozhodli jste se najmout malíře. Co teď?

Některé projekty na zlepšení domova vyžadují profesionála. Není mnoho majitelů domů připraveno nainstalovat HVAC, nalít nadaci nebo postavit přídavek. Zdá se však, že jiné projekty, jako je malba, prosí o do-it-yourselfera. Koneckonců, kdo není schopen utřít štětcem do barvy ">

Ale malba je obtížnější, než to vypadá. Je tedy s velkým potěšením, že se mnoho malířů pro kutily rozhodlo, že je čas najmout si dodavatele malířství, aby se ujal této práce. Zjistěte, co dělají dodavatelé malířských prací, jak je najmout a jak vyjednat nejlepší cenu pro vaši malířskou práci.

Co je malíř?

Malířský dodavatel může pracovat jako subdodavatel nebo subdodavatel pod generálním dodavatelem nebo se může pronajmout přímo majiteli domu. Obvykle je malířský dodavatel relativně malý provoz, od jediného majitele jednoho člověka až po 20 nebo 30 malířů pracujících pro malou společnost.

Jak jej najít

Malířští dodavatelé bývají lokální (dosud neexistují národní franšízovaní malířští dodavatelé). Zatímco dodavatelé barev se soustřeďují na malování, některé provádějí související úkoly, jako jsou opravy omítek, drobné práce na sádrokartonech, ořezávání a formování a tapetování.

Druhou obtížnou částí je získání dodavatele malířství. I když se tato zobecnění nevztahuje na každého malíře, můžete jen zřídka získat dodavatele barvy, který se ukáže, aby se podíval na dům a později vytvořil písemný odhad. Sotva je to vina dodavatelů malířství; je to kombinace menších provozů dodavatelů a vysoké poptávky po jejich práci.

Protože je téměř nemožné zjistit informace o místních dodavatelích malby na internetu, platí zde přísloví „mluvit se sousedy“. Někteří dodavatelé malířských prací zobrazují na trávníku domů, na nichž pracují, nápisy, ale najdete to více u generálních dodavatelů a společností obkladových a náhradních oken. Takže, kromě malířova bílého panelu před domem, často nevíte, co se děje uvnitř domů vašich sousedů.

Městské oblasti mají často místní časopisy (např. V Seattlu je časopis Seattle ) a mnoho z nich má renovované domy. V těchto kusech bude uvedena jména a telefonní čísla pro dodavatele a subdodavatele - ale být upozorněni, tito subdodavatelé jsou obvykle velmi špičkové a drahé.

Co by malíř udělal?

Většina dodavatelů malířských prací se postará o jakoukoli práci, od malování okenního obložení až po plnohodnotnou malířskou práci. Předpokládejme však, že maľují váš interiér. Obvykle můžete očekávat:

 1. Pokrytí všech oblastí, které nebudou natřeny, jako jsou podlahy, okna, kuchyňské linky a skříňky.
 2. Drobná příprava povrchu před lakováním, což znamená lehké broušení a škrábání volné barvy, poklepávání několika vyčnívajícími hřebíky, očištění dřeva, v některých oblastech za použití hřebenu. Klíč je zde „menší“, protože dodavatel bude předpokládat, že dům je většinou ve stavu připraveném k natírání.
 3. Odstranění elektrických desek, světel, dveří a dalších překážek.
 4. Stěhování nábytku pryč pro lepší přístup k oblastem, které mají být natřeny. Toto není malířská práce, takže to musíte předem potvrdit.
 5. Nanášení nové sádrokartonové desky nebo stávajícího nátěru interním latexovým základním nátěrem.
 6. Dvě vrstvy barvy vnitřní latexové barvy na stěnách.
 7. Dvě vrstvy stropní barvy.
 8. Lakování obložení a lišty (základní desky, obložení oken, okenní muntiny atd.).
 9. Dotazy zmeškaných míst.
 10. Úpravy pro případ nehody (bez ohledu na to, jak dobře je pokryta kapkami, dojde k některým kapkám).
 11. Konečné hodnocení mezi mistrem malířství a majitelem domu.

Jak s ním mluvit

Na rozdíl od rozhovoru s elektrikářem nemusíte znát specializovaného žargonu. Většina dodavatelů obrazů v domácnosti je v tom, aby majiteli domu dala věci najevo.
Několik témat, o nichž budete chtít diskutovat:

 • Jsou v odhadu zahrnuty náklady na barvu?
 • Jaký druh barvy má dodavatel v úmyslu použít?
 • Kolik kabátů bude položeno?
 • Jak budou chráněna nelakovatelná místa?
 • Jak dlouho si můžete vzít práci?
 • Je lepší, když obyvatelé během práce dům opustí?
 • Použije se krycí páska kolem oříznutí nebo metody oříznutí?

Kolik to bude stát?

Více, než očekáváte. Někteří dodavatelé malby budou mít vzorce, které používají, a to až do čtverečních záběrů stěn a stropů, spolu s lineárními záběry z oříznutí. Vypočítají dobu přípravy a také „tvrdé náklady“ na základní nátěry a barvy.

Většina dodavatelů barvy vám dá odhad na základě jejich zkušeností s podobnými pracovními místy. I když tento odhad nemůže být vázán na specifika, je to obvykle přiměřeně dobrá hodnota. Pro vás, majitele domu, jediný způsob, jak budete vědět, zda je to dobrý odhad, je porovnání s nabídkami, které získáte od jiných dodavatelů.

Celoevropská práce v interiéru, jako je ta, která je popsána v tomto článku, může snadno stát kolem 10 000 nebo více dolarů.