Proč byste měli pěstovat rostliny ve vaší oblasti

Domorodé rostliny jsou často doporučovány jako ideální zahradní rostliny, protože jsou jedinečně vhodné pro pěstování v jejich rodné oblasti. Ale protože dnešní nové rostliny se chovají tak, aby měly všechny druhy žádoucích vlastností, jako je odolnost vůči chorobám a škůdcům a shlukování pěstovacích návyků, je opravdu důležité pěstovat původní rostliny ">

Co je to původní rostlina?

Nativní rostliny jsou rostliny, které se v této oblasti vyvinuly. Domorodé rostliny rostly přirozeně v oblasti dříve, než lidé začali přinášet vnější rostliny, aby rostli a pěstovali. Rostlinní domorodci se přizpůsobili klimatickým a kulturním podmínkám oblasti a stali se součástí ekosystému.

To nás přivádí k další otázce: co je to za oblast? Rostliny mohou být původem ze Severní Ameriky, ale nemusí být nutně původem z každého státu v USA. Nativní rostliny se mohou vyvíjet ve velmi specifických lokalitách, takže rostlina pocházející z oblasti národního parku Acadia v Maine, ale ne poblíž Portlandu.

Pokud se domníváte, že rostlina může být nativní pro velmi různorodá podnebí, je tu ještě větší dvojznačnost. Například východní Redbud pochází z Gruzie i z New Yorku, ale stromy, které rostly v Gruzii, se přizpůsobily gruzínskému klimatu, nikoli New Yorku. V ideálním případě by tedy bylo nejlepší vědět, kde byly rostliny, které kupujete, pěstovány. Ve skutečnosti je většina nabízených rostlin od velkých pěstitelů a farem a nikdy si nebudete jisti, kde vaše rostlina pochází. Existuje však každý důvod doufat, že se přizpůsobí.

Proč bych měl zahradit s původními rostlinami?

Dobře pro začátečníky, berou méně práce a zdrojů. Vzhledem k tomu, že původní rostliny strávily staletí přizpůsobováním se pěstitelským podmínkám vaší zahrady, nepotřebují tolik v cestě doplňkovým hnojivům, postřikům a mulčování v zimě. Nové kultivary často uvádějí podobná tvrzení, ale nebyly testovány všude a popisy rostlin se mění, čím déle jsou na trhu a rostou v širším spektru podmínek. Mohou být schopni vzít zimy v zóně 5, ale neúprosná vlhkost léta by je dokázala dovnitř. Dokonce i ti, kteří uspějí, budou potřebovat období úpravy ve vaší zahradě.

Nativní rostliny bývají v zahradě dobře vychované. Rostlinní domorodci jsou zřídka invazivní. Poté, co se vyvinuli v komunitě, mají přirozené predátory, kteří jim pomáhají udržet je pod kontrolou. Je těžké vědět, že nový závod vyvinutý v zóně 6 nebude vzlétnout a stane se invazivním v zóně 8.

Místní divoká zvěř, ptáci a motýli mají vztah k vašim původním rostlinám. Spoléhají na ně na jídlo, přístřeší a hnízdo.

Zábavný fakt

Mnoho motýlů a původních kvetoucích rostlin se vyvinulo společně a jsou vzájemně závislé. Nativní rostliny poskytují motýlům nektar nebo listy, které potřebují jako housenky a dospělí.

Konečně, nativní rostliny mohou být docela krásné. Často přehlížíme rostliny přímo pod nosem, ve prospěch letošního nového závodu ve městě. Ale oblíbená zahrada jako coneflowers, coreopsis a yarrow byly vyvinuty od severoamerických domorodců.

Musejí být moji rodné rostliny domorodci v mém městě? Můj stát?

Čím více budete při výběru nativních rostlin na místním trhu, tím lepší bude vaše úspěšnost při jejich pěstování. Nicméně, my jsme zahradnictví, ne zřídit hájemství. Začněte tím, že zahrnete hrst rostlin pocházejících z vašeho kraje nebo státu a odtud stavíte.

Kde mohu zjistit, jaké rostliny jsou v mé oblasti nativní?

Nejjednodušší místo, kde začít, je vaše místní družstevní rozšíření. Měli by být schopni poskytnout vám nebo namířit vás na seznam původních rostlin pro vaši oblast.

Všude se začínají objevovat malé mateřské školky. Tyto školky jsou skvělým zdrojem pro rostlinné domorodce i zahradnické informace specifické pro vaši oblast. PlantNative má stav podle státu seznam nativních rostlinných školek.

A vždy si své původní rostliny z renomovaného zdroje. Pomůže to chránit ohrožené druhy, které jsou nezákonně sklízeny ve volné přírodě, a také zajistí, že dostanete rostlinu, kterou chcete, a ne podvodníka.