Proč možná nebudete chtít malovat svůj domov jednou barvou

Tam jsou zdobení mýty, které vám mohou ztížit výběr a použití správných barev doma. Nejběžnějším mýtem je, že volba neutrálního barevného schématu pro váš domov je snadná a „bezpečná“ volba. Neutrální barvy se zdají být tak snadné, že je těžké si představit, že by s nimi bylo opravdu velmi obtížné pracovat. To je jeden mýtus, který se snadno odhalí, když se dozvíte o tónech, a proč jsou tyto neutrální prvky mnohem složitější, než jste si mysleli.

Mýtus o malbě ve všech barvách

Tam je zdobení mýtus, že je snazší zdobit malování v jedné barvě pro celý interiér vašeho domova. Může to znít jako pevná rada, ale výběr pouze jedné barvy pro váš interiér může být ve skutečnosti obtížnější než strategický výběr několika barev barev.

Proč tedy tento mýtus přetrvává ">

  • Výběr pouze jedné barvy barvy je samozřejmě rychlejší než výběr více barev a jejich koordinace.
  • Malování vašeho domova v jedné barvě je považováno za ideální pro plynulé barvy z místnosti do místnosti a je nejlepším důvodem pro použití jedné barvy v celém domě.
  • To může být levnější mít jen jednu barvu maloval nebo stříkal po celém domě, a profesionální malíři často doporučují to z tohoto důvodu.

Barva přechází z místnosti do místnosti

Existuje několik skvělých důvodů, proč jedna barva barvy ve všech místnostech zní jako dokonalá (a snadná) volba, ale pravdou je, že žádná barva barvy se v každé místnosti nebude chovat stejně. Ve skutečnosti se barva skutečně změní z rohu na roh ve stejné místnosti kvůli podtónům a dalším faktorům. Tato kvalita chameleonu je srdcem problému s mantrou jedné barvy.

Důvod změny vzhledu barvy z místnosti do místnosti zcela závisí na jiných faktorech ve vašem prostoru. Tyto faktory změní vaši barvu a ztěžují výběr jediné neutrální barvy pro celý váš domov. Faktory, které mohou změnit vzhled vaší barvy, jsou:

  • Přirozené světlo : Množství nebo nedostatek přirozeného světla může změnit vzhled vaší barvy z místnosti do místnosti. Zatímco se váš obývací pokoj může koupat na slunci, vaše pokoj pro hosty se může trochu podobat jeskyni.
  • Okolní osvětlení : Váš výběr svítidel, umístění světla a dokonce i výběr žárovek může ovlivnit vzhled barvy v každé místnosti.
  • Vnější vlivy : Toto je jeden z nejnáročnějších aspektů používání jedné neutrální barvy v domácnosti. Barva vržená do oken z jasně zeleného listí, červené hliněné půdy nebo modrobílé vody v okolí může vše změnit.

Jak se těmto problémům vyhnout

Nejviditelnějším způsobem, jak se vyhnout barvě, která se příliš mění z místnosti do místnosti, je vzorkování barvy v každé místnosti. Vzorkování barev a jejich prohlížení po celý den a noc vám poskytne plné pochopení toho, jak barva funguje v každé místnosti. Vzorkování barvy barvy je nezbytné, pokud chcete použít pouze jednu barvu, protože to bude velký závazek a nebude snadno překresleno.

Zvažte použití různých odstínů stejné barvy. Zatímco monochromatická barevná schémata se obvykle používají v jedné místnosti, lze je použít i pro celý dům.

Zábavný fakt

Změnou světlosti vybrané barvy můžete upravit tmavší místnosti pomocí světlejší verze barvy barvy nebo vytvořit drama s tmavším odstínem.