Proč je mikropevno na podlahách

jim kruger / Getty Images

Když jsem poprvé kupoval hotovou podlahu z tvrdého dřeva, desky byly dodávány s mikrobusem. Produktová literatura ocenila ctnosti mikrobělu a to, jak jsem byl tak šťastným majitelem domu, abych tuto funkci získal bez dalších nákladů. Ale nikdy jsem nevěděl, proč to má moje podlaha. Nakonec jsem se to naučil.

Základy mikrobevelů

Někdy se nazývá zkosená hrana nebo líbaná hrana, mikro zkosení je po stranách podlahových desek sníženo o 45 stupňů. Naproti čtvercové hraně, je to jen mělký střih vlasů.

Když se setkají dvě mikropevnostní podlahové desky, zkosení vytvoří tvar „V“. Když se sejdou dvě podlahové desky z masivního dřeva se čtvercovými hranami, výsledkem je podlaha hladká (hladce se dozvíme, proč to není dokonale hladké).

3 důvody, proč jsou milovány a nenáviděny

  1. Sběratel nečistot: Někteří majitelé domů nenávidí mikrobyčky, protože shromažďují nečistoty. Majitelé musí jemně zamést ve směru úkosů nebo sbírat nečistoty pomocí vakua. Ale jiní majitelé je mají rádi ze stejného důvodu: kanály shromažďují prach spíše než jej ponechávají na povrchu, kde se mohou poškrábat.
  2. Dimension, Shadows: Někteří majitelé je milují, protože stíny, které vytvářejí, dodávají podlaze další dimenzi. Pro ně jsou čtvercové desky monotónní a vytvářejí nudnou podlahu.
  3. Cover-Up: Puristé na podlahu mohou mít opačný názor, kritizující mikrobyly jako levný a syrový způsob, jak vylepšit vzhled nižší než standardní. Podlahoví puristé také nemají rádi předem připravené podlahy, preferují hotové podlahy (nebo nedokončené). A to nás vede k naší odpovědi:

Broušení a povrchová úprava

Když položíte podlahu z tvrdého dřeva s pravoúhlými hranami, skončíte různými výškami podlahové desky. Nezáleží na tom, že podlahové desky mají zamykací mechanismus nazývaný jazyk a drážka, který by teoreticky měl udržovat všechny podlahové desky ve stejné výšce. Skutečný svět však tak docela nefunguje.

Broušení, dokonce i lehké broušení, vyrovná tyto výšky a vyrovná to vše. Pak, pokud mezi deskami zůstanou nějaké mezery na vlasy, tmel tyto mezery vyplní. Výsledek: dokonale rovná podlaha.

Nainstalovaná dřevěná podlaha je nainstalována a je připravena k okamžitému použití bez broušení a povrchové úpravy. Ale to je také jeho selhání. Mikroby jsou způsob, jak skrýt nerovné výšky předpracovaných podlahových desek. V dnešní době se opravdu nemůžete dostat pryč z mikroobvodů v předem dokončené podlaze. Několik společností vyrábí podlahu s hranatými hranami, ale mikroúrovně jsou normou.

Laminátová podlaha, ve svém neustálém úsilí o realismus, v mnoha případech přijala mikrobus.

Zábavný fakt

Faus Group, výrobce laminátu, patentoval něco, co se nazývá Embossed-In-Register® (používá DuPont a další výrobci podlah), aby simuloval mikrobus. To je představeno uvnitř tabule na rozdíl od okrajů, a to je zahrnuto čistě pro estetické účely.