Proč se ptáci chovají v létě?

Léto je vysoce konkurenční sezóna pro ptáky, aby vychovala rodiny, ale proč se ptáci chovají v létě, kdy je pro letních ptáků tolik hrozeb, od aktivních predátorů po sezónní bouře a širokou škálu umělých nebezpečí ">

Co ptáci potřebují pro plemeno

Chov nové generace jakéhokoli druhu vyžaduje velké úsilí ze strany rodičů a ptáci mají několik odlišných potřeb, které jim pomáhají úspěšně vychovat své mladé.

 • Jídlo : K řádnému chovu kuřat je nezbytný přiměřený zdroj výživy bohatý na výživu. Dospělí ptáci potřebují dobrou výživu, aby byli dostatečně zdraví, aby produkovali silná vejce a líhně, a rostoucí mláďata vyžadují pro řádný růst časté krmení potravin bohatých na proteiny.
 • Voda : Ptáci potřebují nejen vodu k pití a koupání, ale vodu živí rostliny, hmyz a další potravinové zdroje, které ptáci potřebují k výchově svých mláďat. Voda také zajišťuje regulaci teploty, a pokud je oblast v suchu, úspěch chovu ptáků se sníží.
 • Vesmír : Ptáci potřebují přiměřené území, aby vychovali své mláďata. Dostatečný prostor a vhodné prostředí jsou rozhodující pro zajištění hnízdních potřeb ptáků, pastviny a bezpečného útočiště. Ptáci tvrdě pracují, aby si během hnízdní sezóny nárokovali území a bránili ho před vetřelci.
 • Čas : V závislosti na druhu může výchova ptačí rodiny trvat jen několik týdnů až několik měsíců nebo déle. Ptáci potřebují dostatečný čas na to, aby vychovávali své mládě, od chvíle, kdy jsou vejce poprvé položena a inkubována, až po první let mláďat a naučení se pícnin samostatně.

Ptáci si vybírají nejvýhodnější stanoviště a časy, aby vychovali své mladé a pro většinu druhů ptáků, tj. Chov v létě.

Jak léto vyhovuje potřebám chovu ptáků

Letní sezóna je ideální pro potřeby chovu mnoha ptáků. I když sezóna zahrnuje řadu hrozeb, predátorů a jiných nebezpečí, způsoby, jak může přizpůsobit to, co ptáci potřebují, aby vychovali své rodiny, aby se s těmito riziky vyrovnali.

 • Delší dny a více hodin slunečního světla během léta dávají ptákům dostatek času na krmení, aby nakrmili hladová mláďata.
 • Větší množství přírodních letních potravin, od rozkvetlých květin po rozmnožování hmyzu po dozrávání semen a plodů, poskytuje spoustu jídla pro dospělé a jejich kuřata.
 • Vyšší teploty tají led a permafrost v severních oblastech, uvolňování dalších zdrojů vodních ptáků může využít a pěstování rostlin mohou ptáci využít.
 • Více vody a jídla dostupného v severních oblastech poskytuje více stanovišť pro ptáky k použití, což jim dává více prostoru pro nárok na jejich rodinné potřeby.

Chov v jiných ročních obdobích

Letní období rozmnožování je nejčastější u druhů ptáků na severní polokouli a v oblastech s odlišnými ročními obdobími. V tropických oblastech s mírnějším podnebím se mohou ptáci chovat po celý rok, pokud jsou uspokojeny jejich potřeby, například po období dešťů nebo během období sklizně, kdy je jídlo hojnější.

Zábavná fakta

Ptáci, kteří jsou přizpůsobivější, jako jsou holubi skalní, se mohou chovat i celoročně, protože si mohou přizpůsobit své potřeby tak, aby vyhovovaly širší škále okolností, aby vychovávali své mladé.

Pomoc s chovem ptáků

Jakmile ptáci pochopí, proč se ptáci chovají v létě a jak sezóna odpovídá potřebám chovu ptáků, mohou podniknout kroky, aby pomohli ptákům úspěšně zvýšit příští generaci.

 • Připravte si dvorek na letní ptáky tím, že budete bezpečně a vhodně udržovat terénní úpravy a uspokojovat sezónní potřeby ptáků.
 • Poskytujte nejlepší letní krmivo pro ptáky ve velkokapacitních, snadno přístupných krmítcích, aby na ně ptáci mohli spolehnout jako na spolehlivé zdroje výživy.
 • Udržujte ptačí koupele v čistotě a nabízejí více zdrojů sladké vody pro ptáky, které lze použít pro koupání a preening, včetně pohyblivých zdrojů vody.
 • Nabízejte bezpečné ptačí domky a podnikněte kroky k přilákání ptáků hnízdním materiálem pro druhy, které domy nepoužívají.

Ptáci jsou příležitostní chovatelé, kteří budou tvrdě pracovat, aby vychovali své rodiny, až bude čas. Zatímco pro většinu ptáků je léto ten pravý čas, pokud jsou uspokojeny chovatelské potřeby ptáků, mohou mít velký reprodukční úspěch. Ptáci, kteří rozumí těmto potřebám, mohou ptákům pomoci zvýšit generaci po generaci, takže si vždy bude více ptáků užívat.