Proč je výběr obyčejné bílé barvy téměř nemožný

Je pravda, že „bílá barva“ existuje. Můžete požádat obchod s barvami, aby vám dal nejčistší bílou barvu, kterou mají, a dostanete ji. Tato barva bude jasná a téměř nesnesitelně bílá a nakonec se vám možná nebude líbit.

Nejpravděpodobnější je, že při hledání jednoduché a čisté bílé barvy se budete dívat skrz proužky a vzorky. Snaha najít bílou barvu, která má čistotu bílé, bez oslepující bělosti je náročnější, než by se zdálo.

Existuje mnoho variací bílé barvy

K dispozici jsou stovky a stovky bílých barev a většina z nich je považována za bílou. Díky tomu je téměř nemožné zvolit čistou bílou barvu. Nemůžete změnit proliferaci dostupných barev, ale můžete změnit způsob, jak hledat ten nejlepší.

Proč existuje tolik odstínů bílé

Pokud jste při zdobení použili neutrální barvy, možná víte o těch podivných tónech, které komplikují barvy. Bílá, ačkoli někteří nemusí uvažovat o barvě, mohou mít také tóny. Pokud vaše bílá barva neobsahuje pigment, bude mít nějaký typ podtónu. Výrobci barev nabízejí bílou barvu s mnoha různými podtóny, ale stále se jmenují bílá.

Swiss Coffee je oblíbená bílá barva, která je k dostání u různých výrobců. Zatímco Swiss Coffee je považována za bílou barvu, je teplejší než čistě bílá. Pro komplikování záležitostí má každý výrobce barev svůj vlastní barevný vzorec, díky kterému se každá značka trochu liší. Většina variací podtónů je způsobena kreativní volbou každého výrobce barvy. Tyto kreativní volby jsou tam, kde přicházejí podtóny. Když se rozhodnete zahřát nebo ochladit bílou barvu, bude podtón fungovat.

Výběr správného

Je důležité identifikovat podtón jakékoli barvy, kterou zvažujete. Bílé barvy jsou obzvláště složité, protože mají nejen podtóny, ale jejich samotná povaha může odrážet okolní barvy z celé místnosti. Pokud si vyberete bílou barvu se šedým podtónem, přečte si to ještě více šedě, pokud jste ji právě namalovali v severně orientované nebo slabě osvětlené místnosti.

Nejběžnější tóny, s nimiž se potýkáte v bílé barvě, jsou:

  • Modrý
  • Šedá
  • Zelený
  • Růžový
  • Žlutá

Chladné tóny, jako je šedá a modrá, jsou nejlepší v místnostech se spoustou světla pro zahřátí prostoru. Teplé tóny jako růžová a žlutá mohou zahřát chladnou místnost. Zelená může být teplá nebo chladná v závislosti na své modré nebo žluté dominanci. Bílá barva se zeleným odlitkem obvykle není lichotivá pro většinu pokojů, takže je nejlepší zvolit mírně sytější zelenou, pokud je to barva, kterou opravdu chcete.

Nejlepší způsob, jak zobrazit výběr bílé barvy

Nejlepší způsob, jak přesně zjistit, jaký podtón může mít vaše bílá barva, je porovnat ji s jinými barvami bílé barvy. Většina lakovacích společností spáruje všechny své bílé barvy na proužky. Při prohlížení proužků můžete snadno vidět barevné tóny. Pokud si nejste jisti, vytáhněte barevné kolo a porovnejte bílou barvu s každou barvou, abyste získali lepší přehled.

Kdy použít čistou bílou barvu

Čistě bílá barva vypadá nejlépe jako obložení a dveře. Neexistuje nic ostřejšího než pololesklý mlýn ve světle bílé. Vaším úkolem je zjistit, že čistě bílá, bez podtónu, pro nejčerstvější vzhled.