Kdo by měl platit za svatební květiny?

Kdo má platit za svatební květiny ">

Ačkoli už neexistují žádná tvrdá a rychlá pravidla o tom, kdo platí za to, co na svatbě, tradice diktuje, že rodina nevěsty platí za obřadní a recepční květiny, družičky, kytice květin, kytici ženicha, boutonniere ženicha a dortové květiny.

Rodina ženicha platí za kytici nevěsty, boutonniery pro ženichy, otce a dědy a korzety pro matky a babičky. Tradičně řečeno platí, že ženichova rodina také platí za zkušební večeři, a proto se očekává, že zaplatí za jakékoli aranžování květin, které se tam rozhodnou mít.

Ale časy se změnily, že?

Nemusíte přesně sledovat rozpis nákladů na květiny. Například rodiče nevěsty již mohli nabídnout na pokrytí nákladů na květiny. Požadavek květinářství, aby rozdělil účet mezi náklady na květinu nevěsty a náklady na květinu ženicha, tak stejně přijde.

Předtím, než se něco ukotví, posaďte se jako pár a odhadněte, co utratíte za velký den. Nejdříve vyberete ideální místo pro příjem, abyste diktovali zbytek svého rozpočtu, protože pravděpodobně bude tvořit většinu nákladů. Pokud víte, že existuje určitý fotograf, kterého chcete použít, nebo si své šaty již vyzvednete, pak je v každém případě zahrněte do seznamu nákladů. Určitě můžete učinit další obecná rozhodnutí o svatbě, jako je téma, kde chcete, aby se konal obřad atd.

Promluvte si se svými rodiči a vysvětlete, co již máte na mysli, a laskavě se jich zeptejte, zda jsou ochotni pomoci s jakýmikoli náklady. Jak již bylo zmíněno, má-li rodina nevěsty zakryté květiny, pak se ženichova rodina s těmito detaily nemusí starat. Měly by však přispívat finančně jinými způsoby, jako je jídlo, zábava, doprava atd.

V tomto dni a věku by se nemělo očekávat, že rodiče nevěsty budou platit účet za všechno. Rozpočet můžete také rozdělit rovnoměrně. Rodina nevěsty, rodina ženicha a nevěsta a ženich nese každý třetinu nákladů.