Kdy je nejlepší čas nalít betonovou terasu?

Dorling Kindersley / Getty Images

Je vhodná doba roku nebo ročního období pro míchání a nalévání betonu na terasu, cestu nebo jiné venkovní projekty ">

Víte, kde žijete, a povětrnostní podmínky, které se mohou během těchto měsíců objevit. Bylo známo, že v dubnu nebo květnu klesla pod 50 stupňů? Stejně tak v říjnu nebo listopadu?

Pravidelně kontrolujte počasí

Pokud si nedokážete vzpomenout, jak nepředvídatelné může být počasí nebo jste v regionu nový, obraťte se na důvěryhodného farmářského almanachu, webovou stránku o počasí nebo místní noviny nebo webovou stránku komunity. Možná byste se také měli podívat na webové stránky smluvní rady dodavatele pro váš stát nebo region. Extrémní teploty znesnadňují nalévání - nebo lití - a řádné vytvrzení betonu. V horkých dnech se vypařováním z nově umístěného betonu ztratí příliš mnoho vody. Pokud teplota klesne příliš blízko na bod mrazu, hydratace zpomalí téměř na klidový stav. Za těchto podmínek přestává beton získávat sílu. Teplota nového betonu by obecně neměla během vytvrzování klesnout pod 50 Fahrenheita.

Tyto informace platí pro projekty, které si sami uděláte, a pro ty, které postavili profesionálové a stavební štáby. Betonová síť poskytuje informace o nejlepších časech ve Spojených státech k nalití betonu, včetně úprav, které bude nutné provést pro každou sezónu.

Středozápad

Středozápadní státy se vyznačují chladnými zimami se sněhem, krátkými prameny, chladnými podzimy a horkými a vlhkými léty. Je tedy vhodná sezóna na lití betonu?

Pád na Středozápadě nabízí nejnižší vlhkost a nejstabilnější teploty pro lití betonu pro venkovní projekty, jako jsou terasy, příjezdové cesty a cesty. I když by mohlo být výzvou najít profesionála pro nalití velkého venkovního projektu za pár týdnů před zimou, pravděpodobně můžete dokončit menší projekt do-it-sami v tomto časovém období, před listopadovými mrazy.

Tichý severozápad

Prší vždy na severozápadě Pacifiku?

Během měsíců září až listopadu v Oregonu, Washingtonu a Idaho jsou teploty chladné, ale v porovnání s ostatními měsíci dochází k nejmenšímu množství srážek. Protože podzim nabízí dny sušení, je to nejlepší čas pro lití betonu.

Západní horská oblast

Tento region, skládající se ze států Colorado, Wyoming, Utah a Montana, zažívá léta mírná až chladná, s nízkou vlhkostí. I když se bouřky mohou objevit v pozdní odpoledne, je to bezpečná sázka na naplánování nebo pustit se do konkrétního projektu na kutilství v ranních hodinách od června do srpna.

Jihozápad

Tato oblast zahrnuje pobřežní pláně, vnitrozemské vysoké pouště a státy Kalifornie, Arizony, Nového Mexika a Nevady. Není divu, že mírné podnebí podél pobřeží se velmi liší od vnitrozemských pouští, s vyššími teplotami.

Na rozdíl od zbytku USA můžete beton nalévat v těchto státech téměř po celý rok, dávat nebo brát kouzla deště nebo extrémního tepla. Stále spolehlivějšími ročními obdobími jsou zima a jaro, kdy jsou teploty relativně mírné. Na podzim v některých z těchto států je prostě prodloužené léto a některé oblasti zažívají nejžhavější teploty roku v září a začátkem října.

Střední jih

Ve státech Oklahoma, Texas, Arkansas a Tennessee mohou být horké teploty a vlhkost léta nejnáročnějším ročním obdobím pro nalití vnějšího betonu. Přesto relativně nízké teploty umožňují celoroční lití venkovních betonových projektů.

Jihovýchod

Na podzim může být v této oblasti horko, vysoká vlhkost a hrozba hurikánu. Mírné zimy dělají toto nejlepší roční období pro práci na konkrétních projektech na terase.

Střední Atlantik

Se studenými zimami, které přinášejí sníh, může být léto a časný podzim tím nejlepším obdobím pro obsazení betonu ve státech Pennsylvania, Ohio, Indiana, Michigan, Západní Virginie, Delaware, Maryland, Virginie, Kentucky.

Severovýchod

Protože tato oblast zažívá všechna čtyři roční období, přináší léto a časný podzim nejstabilnější povětrnostní podmínky roku pro lití betonu.

Připravte se na svůj další projekt

Před zahájením projektu se ujistěte, že jste vypočítali správnou částku. Pokud se jedná o konkrétní terasu do-it-yourself, nechte si uspořádat všechny své materiály a uvědomte si, do čeho se dostáváte. Pokud se jedná o větší projekt, jako příjezdová cesta, uvažuje o najmutí profesionála. Neberte si víc, než si můžete poradit.