Jaký je rozdíl mezi terasou a terasou?

Obrázky Spaces / Blend Images / Getty Images

Pokud byste si na zahradě postavili terasu nebo terasu ">

Definování terasy a paluby

Pro začátečníky je definujme. Patio je španělské slovo, což znamená, že se jedná o nádvoří domu nebo budovy. Nádvoří je tradičně otevřený prostor obklopený zdmi nebo jinými strukturami nebo je to oblast země sousedící s budovou. Terasa se liší od nádvoří tím, že nemusí být obklopena zdmi. Je to podobné nádvoří v tom, že je to otevřený prostor, který může být umístěn přímo na zemi.

Terasy mohou být připojeny k domu nebo samostatně. Často jsou navrženy a orientovány s ohledem na krajinu. Terasy jsou univerzální: mohou mít jakýkoli tvar a mohou být postaveny z různých materiálů, včetně betonu, dlaždic, kamene, dlaždic, cihel, oblázků, skály nebo štěrku hrachu. Většina teras se nachází na betonové desce nebo na pískové a oblázkové základně. Protože jsou terasy postaveny na úrovni terénu nebo kolem něj, nevyžadují bezpečnostní zábradlí.

Paluby jsou primárně vyrobeny ze dřeva nebo kompozitního dřeva nebo vinylu, jako je Trex. Populární lesy pro obložení zahrnují sekvoje, cedr a borovici ošetřenou tlakem. Paluby, o které se pečlivě starají, nabízejí krásu a teplo na rozdíl od jiných materiálů. Můžete se natáhnout na palubě bez polštáře a stále být docela pohodlní.

Stejně jako terasy mohou být paluby připevněny k domu nebo volně stojící. Paluby jsou často konstruovány tak, aby využívaly výhled. Paluby mohou mít různé úrovně a často potřebují zábradlí. Některé druhy dřeva a kompozitní palubky jsou odolné vůči hmyzu. Na rozdíl od přírodního dřeva se kompozitní a vinylová podlaha nerozštěpí a obvykle se neokřiví.

Před zahájením projektu si přečtěte místní zákony o územním plánování. Některá města nebo okresy vyžadují plány a úřední schválení plánovací komise, spolu s pravidelnými kontrolami během procesu výstavby. To může určit, zda se váš projekt stane palubou nebo terasou.

Podobnosti mezi terasami a terasami

Terasy i paluby jsou venkovní nebo dvorkové prostory, které definují oblasti činnosti a vedou vás z jednoho prostoru do druhého. Ostatní vlastnosti, které sdílejí:

  • Kryt nebo pergola mohou být postaveny přes jeden pro stín nebo soukromí.
  • Venkovní terasu lze umístit na terasu nebo terasu.
  • Oba mohou pojmout požární jámy, ačkoli ohnivý prvek umístěný na palubě bude vyžadovat ohnivzdorný materiál oddělující jej od dřevěné paluby, jako je beton, keramika, porcelán atd.
  • Bazén nebo lázně mohou obklopovat terasu nebo terasu.

Péče o terasy a paluby

Na rozdíl od betonové nebo cihlové terasy je třeba dřevěnou palubu každoročně udržovat, aby byla zachována její krása. To může vyžadovat drhnutí nebo broušení. Pokud byla paluba příliš dlouhá bez pravidelné péče, bude možná nutné ji opravit nebo natřít. Buď jeden bude vyžadovat přípravu, aby se ujistil, že neexistují žádné volné hřebíky, šrouby nebo desky. Také by mělo být broušeno nebo opraveno, aby se zajistilo, že neexistují žádné loupané kousky dřeva, které by mohly způsobit třísky. V závislosti na rozsahu projektu opravy je k dispozici celá řada palubních produktů.

V závislosti na materiálu bude třeba také udržovat terasu, i když nevyžaduje stejnou pozornost jako balíček. Je možné, že bude třeba vyměnit cihly, štěrk a hrachové štěrky je třeba vyčistit a shrbit, a je třeba vyčistit beton, aby se zbavil plísní.