Co napsat na kartu Bat Mitzvah

Když dívka dosáhne dvanácti let, židovská slaví její stárnutí s netopýrem mitzvah. V židovské víře má nyní všechna práva dospělých žen, jakož i odpovědnost za dodržování přikázání v Tóře.

Podobnosti mezi Bat Mitzvah a Bar Mitzvah

Rodina a blízcí přátelé se obvykle scházejí k připomenutí obou těchto zvláštních událostí uspořádáním večírku a jiných druhů oslav. Bat Mitzvah je podobný mužské verzi, nazvané Bar Mitzvah, když chlapci přebírají povinnosti mužů v židovské víře.

Některé podobnosti zahrnují večírky a jiné události. Dívky i chlapci přednáší projevy, které děkují všem za to, že se k nim připojili v této důležité době svého života. Mluví o tom, co pro ně tento milník znamená, a sdílejí některé věci, které doufají ve svůj život. Pokud plánují mitzvahský projekt, sdílejí to, co doufají a co chtějí dosáhnout.

Rozdíly mezi Bar Mitzvah a Bat Mitzvah

Existují také určité rozdíly mezi tím, co děvčata a kluci dělají během této zvláštní doby. Za prvé, židovští chlapci mají oslavu nadcházejícího věku, když jim je 13, zatímco dívky mají bat bat mitzvah ve věku 12 let. Chlapci mohou veřejně číst z Tóry, ale dívky ne.

Osobní zprávy pro kartu Bat Mitzvah

Když dáte židovské dívce kartu pro její netopýr mitzvah, je důležité uvést osobní poznámku. Můžete se rozhodnout dát jí smysluplný dárek. To však není vždy nutné v závislosti na vašem vztahu s ní.

I když jsou každé narozeniny důležité, toto je mimořádné, protože právě když přechází z dívky na převzetí odpovědnosti ženy. Vložte do své zprávy zvláštní myšlenku, abyste projevili svou podporu a důvěru v to, že je na úkol.

Zde je několik promyšlených věcí, které byste mohli chtít napsat na kartu bat mitzvah:

 • Mazel tov na pálce mitzvah! Rádi s vámi slavíme tento zvláštní den!
 • Šťastný Bat Mitzvah! Může tato nová kapitola života přinést mnoho požehnání!
 • Přeji vám mnoho požehnání, když slavíte tuto zvláštní dobu.
 • Jsem tak šťastný, že jste mě pozvali na oslavu vašeho bat netopýra! Gratuluji a mnoho požehnání v následujících letech.
 • Gratulujeme! Modlí se za radost a úspěch v následujících letech.
 • Jsem šťastný a hrdý na to, že s vámi oslavuji tento zvláštní čas. Mazel Tov!
 • Jsme hrdí na to, že jste dosáhli tohoto zvláštního milníku v životě.
 • Mazel tov na mladou ženu, která dělá tuto rodinu pyšnou.

Je v pořádku napsat vtipnou zprávu. Nepište však nic, co byste nechtěli, aby její rodina četla. Jinými slovy, používejte své řečové filtry, abyste zabránili veřejnému rozpakům nebo nepříjemné situaci.

Zde jsou některé vtipné zprávy, které můžete přidat, pokud chcete:

 • Konečně jsi dospělý. Mazel Tov!
 • Včera jsi byl dítě hrající si s hračkami. Nyní, když jste dospělý, můžu mít vaše panenky ">

  Dárky pro dívku slaví Bat Batitz

  Pokud se rozhodnete darovat bat mitzvah dárek, ujistěte se, že je to vhodné pro tuto příležitost. Některé věci, které byste mohli chtít zvážit, jsou šperk s hvězdou Davida, deska Challah, pár svícnů Shabbat nebo něco jiného, ​​co připomíná tento hlavní zlom v jejím životě.

  Pokud jí chcete dát něco, ale nemůžete se rozhodnout pro konkrétní položku, můžete dát peníze, pokud je v násobcích 18. Například jí můžete dát 18 $, 36 $, 54 $ nebo 72 $. Číslo 18 symbolizuje život nebo „chai“.

  Vyznamenání Bat Mitzvah

  Nejen, že je to zvláštní čas pro mladou ženu, která slaví netopýr mitzvah, ale je také ctí být pozváni na některou z událostí. Když sdílíte své myšlenky, držte tu čest blízko svého srdce a projevte svůj respekt k tomu, čeho dosáhla. Podporujte její naděje a sny a udržujte správnou etiketu, když jste na shromáždění.

  Pamatujte, že vás pozvala, protože jste pro ni zvláštní. Oblečte se do vhodného oblečení - obvykle to, co byste měli nosit na poloformální svatbě. I když nejste Židé, měli byste se řídit tradicí netopýří mitzvy.

  Mohou být požádáni, aby nosili kippah nebo yarmulke, které rodina čestného hosta poskytne, pokud ji nemáte. Během služeb v synagoze mohou muži a ženy sedět v oddělených oblastech a poté se znovu setkávat. Pokud si nejste jisti něčím, zeptejte se někoho, co dělat. Toto je doba oslav a lidé chtějí, aby to byla pozitivní zkušenost pro všechny zúčastněné.