Co je třeba vědět před nákupem slunečníku

Jean-Marc PAYET / Getty Images

V oblastech vašeho dvora, kde nejsou venkovní střechy nebo markýzy nad hlavou - které mohou být všude, nebo mimo dosah cesty - nabízí deštník perfektní řešení. Poskytne odstín přesně tam, kde a kdy budete chtít, a dodá vaší krajině nádech barvy. Většina venkovních deštníků měří kdekoli od průměru 5 až 11 stop na vrcholu sloupu, který je umístěn do otvoru ve vašem venkovním jídelním stole nebo je ukotven váženou základnou deštníku. Pomocí kliky v horní části tyče můžete zvednout nebo snížit vrchlík deštníku. Zní to docela jednoduše.

Zhodnoťte svou krajinu

Než začnete nakupovat venkovní slunečník, posuďte krajinářství, hardscape a softscape (zahrada nebo věci, které rostou v zemi a v kontejnerech). Pokud má deštník poskytovat stín pro terasu, změřte stůl. Většina venkovních stolů přichází ve standardních velikostech, ale chcete se ujistit, že vrchlík zakryje váš stůl, zejména pokud jde o větší stůl, který pojme osm nebo více. Stejně tak nechcete kupovat deštník, který přemůže váš stůl, pokud je to menší stůl, který má dvě nebo čtyři sedadla.

Zde je místo, kde začíná hrát vaše krajina. Zvážit:

 • Umístění vašeho venkovního stolu ve vztahu ke střeše nebo převisu vašeho domu. Dotkne se střecha velký venkovní terasa - 10 stop nebo více -> venkovní kuchyně nebo vnitřní kuchyně? Řekněme to tak, že nechcete deštník poblíž otevřeného plamene grilu. Prostě to není bezpečné. také přerušit tok provozu.

Velikosti deštníků

Jak již bylo zmíněno, pokud jde o deštníky, na velikosti stolu záleží.

 • Velikost stolu (průměr): 30 až 36 palců - Velikost deštníku (průměr): 6 až 8 stop
 • Velikost stolu: 38 až 48 palců - Velikost deštníku: 9 až 11 stop
 • Velikost stolu: 54 až 60 palců - Velikost deštníku: 11 stop nebo větší

Druhy venkovních deštníků

Když jdete nakupovat deštník, nenechte se zmást a kupte si slunečník - prostě to nebude dělat. Mezi typy deštníků, které pravděpodobně najdete online nebo v obchodech, patří:

 • Sluneční clony : Tento styl je jako kruhový disk na tyči a je určen k stínění jedné osoby. Možná jste viděli skupinu slunečníků v luxusním hotelu, u bazénu, poblíž jednotlivých lenošek
 • Trh : Ty byly populární již několik let a obvykle naznačují, že jsou to kvalitnější nebo větší rezidenční deštníky, jako je ten druh, jaký byste viděli zastínění večeře na terase kavárny. Trhové deštníky jsou osmihranné a mají odvětrávané vrcholy.
 • Pagoda : Jedná se o slunečníky inspirované asijskými slunečníky, které mají spíše architektonický nebo japonský tvar podobný pagodě. Pier 1 nese několik venkovních deštníků ve stylu pagody.
 • Konzolové : Tento typ se nevloží do této díry ve vaší terase. spíš jeho základna a pól jsou odsazeny od oblasti, která má být zastíněna. Funguje to pro mnoho situací, které vyžadují stín: stoly bez děr, malé stoly, lehátka u bazénu nebo sada pro hluboké sezení. Plus - to se nedostane do cesty a může být upraveno podle pohybu slunce.
 • Logo Deštníky : Už jste je viděli - inzerují váš oblíbený sportovní tým nebo značku piva. Tento typ deštníku je často vidět v kavárnách a hospodách, ale je to oblíbený způsob, jak si přizpůsobit svůj dvorek a dát každému vědět, kdo jste rootin 'pro tým, nebo vařit-moudrý.
 • Slunečníky obchodní třídy : Jedná se o těžké typy, které vidíte v restauracích nebo na jiných venkovních místech a jsou postaveny tak, aby vydržely prvky.
 • Deštníkové rámy jsou tradičně vyrobeny ze dřeva, hliníku nebo skelného vlákna. Nejběžnějším materiálem je hliník, což je také materiál, který uvidíte nejčastěji na deštníkových tyčích. Při správném provedení se správným povrchem odolává všem povětrnostním podmínkám. Dřevěné rámy, zejména dřevo odolné vůči venkovním podmínkám, jako je teak, ipe nebo eukalyptus, jsou také oblíbeným materiálem pro deštníky, ale jsou nákladnější. Jako alternativa k hliníku je laminát lehký, pružný, nekorozivní a drží se za různých povětrnostních podmínek.

Mechanika

Tradiční modely používají k otevření a zavření deštníku nízkou kladku. Mnoho majitelů stylů kladek nakonec během sezóny ponechá deštníky otevřené, protože otevření to vyžaduje trochu svalu a poté jej uzamkne velký připevněný čep. S klikou ji navijete otevřenou nebo zavřenou a měla by se uzamknout na svém místě, když dorazí do cíle s konečnou klikou. Řemenový systém může být obtížně ovladatelný a je zapotřebí určité množství síly.

Dražší nebo propracovanější modely mají více možností, obvykle pomocí kliky. Mezi další možnosti náklonu patří tlačítko a automatický nebo automatický náklon, ve kterém můžete otočením kliky naklonit deštník v několika (nebo několika) různých polohách.

Materiály

Deštníkové rámy jsou tradičně vyrobeny ze dřeva, hliníku nebo skelného vlákna. Nejběžnějším materiálem je hliník, což je také materiál, který uvidíte nejčastěji na deštníkových tyčích. Při správném provedení se správným povrchem odolává všem povětrnostním podmínkám. Dřevěný rám, zejména dřevo odolné vůči venkovním podmínkám, jako je teak, ipe nebo eukalyptus, je také oblíbeným materiálem pro deštníky, ale je nákladnější. Jako alternativa k hliníku je laminát lehký, pružný, nekorozivní a drží se za různých povětrnostních podmínek.

Sunbrella, pravděpodobně nejznámější název venkovních tkanin, začala vyrábět markýzy na počátku šedesátých let. Trvalo dalších 20 let, než se stali velkým jménem v textilu pro venkovní deštníky, spolu s dalším čalouněným nábytkem. Moderní deštníky používají tkaniny odolné vůči UV záření, které jsou vyrobeny ze syntetických materiálů a jsou k dispozici v celé řadě textur, povrchových úprav, tisků, pevných látek a barev.

Tvary

Většina, ale ne všechny, deštníky jsou kulaté. Některé z nich jsou osmihranné (známé jako deštníky na trhu); zatímco novější modely jsou obdélníkové, pro stínování delších, obdélníkových venkovních stolů.