Co je malířská sezóna pro exteriéry domu?

Bohner Images / Getty Images

Můžete malovat vnitřek domu v každém ročním období a za téměř všech podmínek. Důvodem je to, že interiéry domů jsou řízená prostředí. Teplota a vlhkost lze nastavit tak, aby fungovaly nejlépe pro malování. Ale malování exteriérů domu je úplně jiná záležitost. Jste na milost a nemilost prvků. Namísto úpravy podmínek kolem projektu je třeba upravit projekt podle podmínek. Kdy je nejlepší čas na malování mimo váš domov ">

Nejlepší období pro malování exteriéru domu

Optimální období malby pro exteriéry domu se obvykle považuje za léto. Počasí je teplé a déšť se zužuje. Léto neznamená totéž ve všech částech země; je to více o podmínkách než o tom, co nazýváte sezónou. V oblastech, kde se ke konci léta vyskytují hurikány nebo monzunové podmínky, zkuste začít malovat dříve v létě. Také extrémní teplo předčasně vytvrzuje barvy; barva se při aplikaci prakticky suší. Pokud tedy žijete v oblasti s extrémně vysokými teplotami, budete se chtít vyhnout malování, když slunce přímo svítí na povrchu malování.

Malba během podzimu

Kolísání teplotních maxim a minim je důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při natírání exteriéru domu. Barva neschne dobře, když jsou během dne teploty 105 stupňů Fahrenheita a poté náhle klesne až na 43 stupňů Fahrenheita večer a noc. Z tohoto důvodu může být brzký podzim, když se zmírňují extrémní teploty, v místě, kde se nacházíte, vhodný čas na malování. Denní a noční teploty jsou často blíž než v jiných ročních obdobích.

Například v New Yorku jsou průměrné nízké teploty v říjnu 47 stupňů Fahrenheita a v listopadu 38 stupňů Fahrenheita. Díky tomu je v polovině listopadu cut-off měsíc pro venkovní malířské období, alespoň na základě průměrů. Díky mírným teplotám a uvolněným výkyvům v říjnu je to ideální měsíc pro vnější lakování v této oblasti.

Naproti tomu v Columbii v Jižní Karolíně můžete posunout svou malířskou sezónu ještě o měsíc později. Průměrné minima v listopadu jsou 45 stupňů Fahrenheita. Až do prosince klesnou průměry na 39 stupňů Fahrenheita: studené, ale stále v rozsahu specifikací prémiové barvy.

Malování během zimy

Výrobci laků doporučují pro lakování minimální venkovní teplotu. Jak se kvalita barvy v průběhu let zlepšila, má také minimální bod teploty. Po dlouhou dobu bylo doporučeno, abyste dům nikdy nemalovali, pokud je okolní teplota 50 stupňů Fahrenheita. Vylepšená technologie lakování vám umožní tlačit až o 35 stupňů Fahrenheita. V severních státech zastavte kolem listopadu. V jižních státech zastavte kolem prosince.

Malování ve vlhkých podmínkách

Barva by měla být nanášena pouze na suchý povrch. Váš lakovací povrch může být vlhký buď přímým kontaktem z deště nebo sněhu nebo vlhkostí ve vzduchu.

Po silném dešti počkejte alespoň jeden celý den, než začnete malovat. Zkontrolujte povrch, který má být natírán. Pokud je mokrý, ani v nejmenším, nemaďte. I když se na dotek necítí mokrý, může být uvnitř vlhký, zejména pro porézní povrchy, jako je holé dřevo a zdivo.

Vlhkost se vyskytuje také nepřímo. Rosa, která se tvoří přes noc nebo v časných večerech, může docela snadno zničit vnější nátěr - i když před šesti hodinami to byla suchá, balzámová 70 stupňů Fahrenheita.

Majitelé domů mohou zapomenout, že barva přestane malovat po zastavení malování na celý den. Podívejte se na včerejší večerní minimum a dnešní předpovídané minimum. I když minima mají tendenci se vyskytovat až hluboko do večera, je rozumné předpokládat, že by k tomu mohlo dojít hned po západu slunce.

Malířská období pro profesionální malíře

Někteří profesionální malíři nenechávají téměř nic, dokonce ani nepříznivé počasí, jim bránit v malování domu. Zatímco profesionální malíři mohou být dobrí v natahování ročních období, prostě není možné malovat během všech ročních období.

V chladné, zasněžené zimě v Minnesotě nenajdete nebo byste neměli najít malíře, kteří by malovali exteriéry domu; je to příliš chladno na to, aby barva vyléčila. To je období, kdy profesionální malíři přepínají zařízení a provádějí malování interiéru.

Profesionální malíři na Středozápadě často konzervativně blokují celé období od poloviny října do konce března období vyloučené z exteriérové ​​malby. Během nejchladnějších z chladných měsíců ani prémiové barvy za nízkých teplot nezmění. Profesionál v horských oblastech východních Massachusetts by se mohl dokonce od první části října vrátit z exteriérové ​​malby.

Zábavný fakt

Starověcí Egypťané vytvořili první vnější barvu z mléka, vápna a medu. Přidali by rostlinné pigmenty k vytvoření nástěnných maleb a nakonec se barva také použila k utěsnění struktury.