Co je to maximalismus?

Se vším důrazem na minimalismus v posledních několika letech jsme věděli, že se musí převrátit pro další velkou věc. Zadejte: Maximalismus. Maximalistický styl byl reakcí na minimalistické hnutí a má aspekty a prvky, které jsou prakticky polárním protikladem k minimalistickým komponentám. Bílé stěny, minimálně zdobené stěny a tiché barevné palety jsou pro maximalismus neúčinným. Pokud jde o výzdobu, čím větší, jasnější a rušnější, tím lépe. Zamyslete se nad vzácnými fotografiemi, cennými sbírkami a eklektickým nábytkem, který jste získali v průběhu času, často v duhových barvách, texturách a stylech. Spíše než zobrazování jednoho nebo dvou z těchto aspektů tento styl bere a využívá všechny z nich.

Zábavný fakt

Minimalismus je především o tom, jak se zbavit přebytečných předmětů a používat pouze to, co potřebujete. Maximalismus je více o designu a obsahuje barvy, tvary, tóny a textury, aby vytvořil prostor nad vrcholem.

Co je maximalismus ">

To, co bylo kdysi kategorií hudby, vizuálního umění a literatury, se nyní rozšířilo do světa interiérového designu. Obyčejná mylná představa je taková, že maximalismus podporuje hromadění předmětů a přehnané místnosti. I když to zahrnuje myšlenku nadbytku, není to tak, jak byste si mohli myslet. Podporuje opakování, vzory, tučné palety, složité grafické detaily a jedinečný majetek. Maximalismus je hlasitý styl složený ze smíšených vzorů, nadměrných, ale kurátorských sbírek a sytých barev. Jeho silně protilehlý protějšek minimalizmus podporuje rozdělování všeho na své holé minimum, ale maximalismus podporuje využití vašeho prostoru nejodvážnějším možným způsobem. Jeho ozdobná povaha připomíná vznešené domácí interiéry, které lze nalézt v Anglii, ale výrazné barvy a moderní akcenty aktualizují maximalistický styl a činí jej moderním.

Foto Andrew Werner

Prvky maximalismu

Tyto nádherné maximalistické interiéry, které jste viděli na Pinterestu nebo Instagramu, se mohou cítit zastrašující. Je důležité si uvědomit, že když maximalizujete svůj styl doma, jedná se o vás a váš jedinečný vkus. „Maximalismus je svým způsobem mnohem osobnější než minimalismus. Lidé nejsou jen jedna věc: jsou složité a složité a mnohostranní - a maximalistický dekor to vyjadřuje, “ říká Nicole Alexander, hlavní designérka interiérů za firmou Siren Betty Design. Tento styl umožňuje vaší osobnosti a zážitkům prosvítat mnohem snadněji než v minimalistickém prostoru. Pokud jde o identifikaci maximalistického prostoru, jedná se o některé klíčové vlastnosti:

  • Vrstvení
  • Opakující se vzory v tiskovinách, jako jsou květinové, abstraktní a zvířecí tisky
  • Bohaté, výrazné barvy
  • Unikátní výkazy
  • Míchání a porovnávání textur a barev
  • Násobky předmětů, jako jsou knihy, sochy, umělecká díla atd.
  • Míchání stylů - často, ale ne výhradně, klasických, eklektických a boho

Alexander zmiňuje, že kombinace koberečků, tapet, obrazů a fotografií může být skvělým začátkem pro léčbu maximalistické místnosti. "Přidejte nábytek v různých vzorech a barvách - každá vrstva by měla sdílet příběh vašeho domova nebo lidí, kteří zabírají prostor."

Foto: Virginia Macdonald

Jak začlenit maximalistický styl do vaší domácnosti

Nejlepší způsob, jak přijmout trend „stále více“, je začít pomalu. Dobré místo pro začátek je přidání barvy, vrstevnatých vzorů a zobrazení sentimentálních dekorů. Mějte na paměti, že maximalista může vypadat přeplněně, takže se pokuste vyhnout se nadměrnému přístupu. Návrhářka interiérů Anne Hepfer říká: „Mým doporučením je začít s knihami, házet polštářky a rostliny. Poté vyberte oblíbený objekt, který si položíte na hromadu knih. Cílem je přidat několik kusů najednou. již vlastní spoustu dalšího příslušenství, zvažte vyplnění knihovny a vytvořte pocit pořádku. “

Foto: Clay Gibson

A tady je další profesionální tip. Interiérová designérka Isabel Ladd říká, že zvířecí tisky, jako je leopard a had, mohou sloužit jako neutrální základny pro maximalistický prostor. Samotné barvy výtisků nejsou nahoře, takže smíchání těchto vzorců může vytvořit maximalistický pocit v místnosti, který není příliš nepříjemný nebo hlučný.