Co je to lodžie?

Otto Stadler / Getty Images

Loggia je italské slovo pro dobrou staromódní americkou verandu: chráněný venkovní prostor připojený k hlavní rezidenci, který je buď částečně otevřený nebo uzavřený na některých nebo všech stranách, aby vytvořil pokoj. * I když pravděpodobně nenajdete verandu v Evropě najdete podobný prostor pod jiným jménem, ​​jako je veranda nebo piazza v Anglii, galerie ve Francii, portale ve Španělsku a samozřejmě lodžie v Itálii.

Oxfordské slovníky popisují slovo lodžie jako „galerii nebo místnost s jednou nebo více otevřenými stranami, zejména s tím, které je součástí domu a má jednu stranu otevřenou do zahrady.“ Také „otevřená přístavba domu“. Pochází z poloviny 18. století: z italštiny to znamená „podat“.

Termín je poněkud zastaralý a nejčastěji spojován se staršími evropskými budovami, jako je Royal Albert Hall, který má lodžii s lodžií.

Většina lodžií je součástí domu a vyznačují se oblouky a sloupy. Pokud je termín používán k popisu venkovního prostoru domu, který není historickou památkou, je tento termín pravděpodobně okouzlujícím slovem pro terasu, verandu nebo balkon vymyslený neinformovaným realitním agentem nebo kreativní komisí domu a prohlídka zahrady. Pokud váš domov nemá lodžii, necítíte se dostačující - pravděpodobně to tak či onak je.

Loggie v současném designu

Při použití v moderním architektonickém, interiérovém nebo krajinném designu slovo loggia někdy skončí v tom, co chce designér - nebo klient - být. Někteří designéři nabízejí středomořský vzhled „lodžií“, které „kombinují italskou architekturu se starodávným řemeslem“. Tyto lodžie jsou popsány jako místnosti s venkovní stěnou podepřené sloupy, které jí dávají dokonalý starodávný nádech. Loggie se mohou dále napojovat na své italské nebo řecké kořeny z materiálů jako je cihla, kámen, ocel, sklo a možná pravý mramor.

Loggia Test

Skutečná lodžie má výrazné architektonické prvky, které ji odlišují od ostatních místností, struktur a venkovních prostor. Mezi klíčové rysy lodžie:

 • Jsou tradičně umístěny na nižší nebo přízemní úrovni domu
 • Vyčnívá nebo je postavena z domu, do přední nebo zadní zahrady nebo do dvora
 • Alespoň jedna zeď se připojuje k hlavní konstrukci
 • Je podporován sloupy a oblouky (kolonády), které poskytují detail, soukromí a přístřeší
 • Když lodžie stojí před nádvoří, jsou přístupné pouze z interiéru domu. Jinými slovy, musíte nejprve jít dovnitř struktury, abyste nakonec vyšli ven na lodžii
 • Účelem lodžie je umožnit cirkulaci vzduchu v celém domě a samozřejmě v lodžii

Pozoruhodné budovy s lodžií

Pokud jste odhodláni vybudovat opravdovou lodžii, podívejte se na velitele, aby vám poradili a inspirovali se.

Loggia dei Lanzi, také nazývaná Loggia della Signoria, což je budova na rohu náměstí Piazza della Signoria ve Florencii v Itálii.

 • Armstrong Kessler Mansion v Savannah v Georgii, postavený v roce 1917 a navržený architektem Henrikem Wallisem
 • Loggia del Mercato Nuovo, populárně známý jako Loggia del Porcellino, což je budova ve Florencii, Itálie
 • Restaurace La Loggia, Villa San Michele, která se nachází v italském Fiesole
 • Opera v Sydney přidala v roce 2008 lodžii
 • Stanfordská univerzita v Palo Alto v Kalifornii uvádí na svém hlavním náměstí lodžie
 • Edificio La Inmobiliaria v Buenos Aires, Argentina
 • Univerzita Carnegie Mellon University v Pittsburghu, Pensylvánie, má lodžie, které tvoří rámec čtyřkolky

* Polní průvodce po amerických domech: Definitivní průvodce