Co je Bluestone?

Barva dlažebních kamenů na této terase je zachycena židlemi vybranými k vybavení.

Smrk / David Beaulieu

Bluestone je společný stavební kámen jedné ze dvou odrůd: pískovec z New Yorku a Pensylvánie nazývaný Pennsylvania Bluestone a vápenec z údolí Shenandoah nazvaný, vhodně, Shenandoah Bluestone. (Všimněte si, že toto je typická definice bluestonu ve Spojených státech; v Británii se termín bluestone týká kamenů v Stonehenge.)

Oba typy amerického bluestone jsou dlouho používány jako finišery v tvrdých podmínkách.

Barva a tvar dlažebních kamenů Bluestone

Bluestone je odolný, atraktivní a ideální pro všechny druhy použití, včetně teras, bazénů, kamenných schodů nebo vchodů. Shenandoah Bluestone je šedavě modrá a postupem času se stává šedivější. Barva pennsylvánské bluestone závisí na tom, kde byla těžena a může se lišit od opálení, rzi, modré, hnědé nebo šedé.

Bluestone finišery přicházejí v několika velikostech a tvarech: mohou být řezány v jednotných velikostech, jako jsou čtverce nebo obdélníky, nebo mohou být řezány pro přirozenější vzhled se zubatými okraji a nepravidelnými tvary. To, co ve svém projektu dlažby používáte, je věcí vkusu, i když nepravidelné velikosti se hodí k volnějším tvarům, jako jsou chodníky a odrazové můstky. S jednotnými díly bude samozřejmě snazší pracovat, protože mapování oblasti, na kterou se vztahuje, bude vyžadovat méně práce.

Pros Bluestone v krajině

Bluestone je odolný a vydrží mnoho let. Jeho přirozené barvy země-tón jsou laskavé a atraktivní a doplňují téměř každou krajinu. Jeho drsný povrch také znamená, že málokdy je kluzký nebo kluzký. Dále je snadno dostupná a pochází z lomů Spojených států, takže k jejím nákladům, které jsou již poněkud vysoké, neexistuje žádná zámořská doprava.

Zábavný fakt

Bluestone toleruje všechny druhy výkyvů počasí a teploty - můžete je začlenit do své krajiny, ať jste kdekoli, ať už snášíte sníh a led nebo pouštní teplo.

Nevýhody bluestone v krajině

Zjevnou nevýhodou pro bluestone jsou jeho náklady - jakýkoli přírodní materiál bude dražší než umělý materiál, jako jsou betonové dlaždice nebo cihly, a bluestone je zvláště ceněný pro svou krásu. To může být těžší instalovat bluestone než beton nebo cihly, protože to je obvykle nepravidelně tvarované a také nemusí mít standardní hloubku.

Tmavší barvy se mohou zahřát, takže bluestone nemusí být dobrou volbou na straně bazénu, kde vy a vaše rodina chodíte naboso.

Dalším aspektem je, že jej budete muset zapečetit, abyste jej chránili před poškozením v důsledku úlomků, solí nebo chemikálií, jako je chlor.

Tipy pro nákup a instalaci Bluestone

Před výběrem svých finišerů se nejprve rozhodněte, zda chcete mít nepravidelné finišery nebo finišery jednotné velikosti. Nepravidelná instalace bude obtížnější, ale může lépe vyhovovat vašemu stávajícímu návrhu zahrady.

Uvědomte si, že bluestone je přírodní materiál, a tak i jednotné velikosti budou mít nedostatky: například malé trhliny nebo štěrbiny nebo například rezavé skvrny. Považujte tyto nepravidelnosti za součást krásy kamene.

Bluestone je obecně tlustý palec na palec a půl. Paleta 1, 5 "bluestone obvykle pokrývá asi 180 čtverečních stop, zatímco jeden palec tlustý bluestone pokryje přibližně 220 čtverečních stop. Můžete nainstalovat bluestone na řadu materiálů včetně písku, cementu nebo štěrku, jako většina ostatních finišerů.