Co je domov umění a řemesel?

Domy umění a řemesel mohou být jedním z nejsložitějších stylů architektury. I když existuje mnoho klíčových rysů domu umění a řemesel, styl čerpá podobnosti z několika dalších architektonických estetik, takže je o něco obtížnější jej vybrat. Ve starších domovech. zjistíte, že umění a řemesla nejsou zrovna jediný styl, ale spíše specifický přístup k mnoha různým typům architektury.

Dějiny umění a řemesel domů

Jako reakce na vyráběné a ozdobené styly viktoriánského věku domy umění a řemesel přijaly ručně vytvořený design a přístupné materiály. Styl vznikl ve Velké Británii v polovině 19. století a do Ameriky přišel přibližně na začátku 20. století. Termín „umění a řemesla“ označuje širší sociální hnutí, které zahrnuje nejen architekturu, ale také návrh interiéru, textil, výtvarné umění a další.

Hnutí designu začalo jako vzpoura proti bohatství průmyslové revoluce, kde by bylo možné zbytečně přehánět design. Umění a řemesla se místo toho zaměřovaly na opak - namísto masově vyráběných a neinspirovaných se hnutí týkalo pouze ručně a osobně. Myšlenka byla taková, že pokud by kvalita mohla nahradit množství, zvítězil by dobrý design a dobrý vkus.

Hnutí Umění a řemesla bylo přímo spojeno se vzestupem domů řemeslníků a bungalovů, architektury, která odehrála stejnou mentalitu jednoduchých, ale promyšlených struktur. Bungalovy měly rodinám dělnické třídy vlastnit dobře navržený dům, který se snadno udržoval a spravoval.

bungalovy acottages / Instagram

Co definuje domov umění a řemesel ">

Dům umění a řemesel je obvykle velmi symetrický a nízko postavený. Jsou navrženy tak, aby využívaly prostor efektivně a ekonomicky, a ze své podstaty vyžadují malou údržbu, pokud jsou dobře naplánovány. Často mají více komínů a velmi výraznou „střechu přístřeší“. Okna jsou hojná, ale často jsou tvořena malými tabulemi.

Ve stylu umění a řemesel existuje mnoho typů architektury, včetně řemeslníků a bungalovů.

Klíčové prvky

Když se díváte na domov umění a řemesel, najdete několik klíčových prvků, které přesahují napříč styly.

Střecha : Střecha domu umění a řemesel je obvykle nízká, se širokými uzavřenými okapovými převisy.

Vystavené trámy : Krokve na střeše a trámy uvnitř domu jsou často vystaveny v domě umění a řemesel.

Vestavěný : Jedním z klíčových prvků tohoto stylu designu je vzestup vestavěného nábytku. Pohyb přinesl vlnu vestavěných regálů, okenních sedadel a skříní, které se v domě cítily jako zvyk a dokonale vyhovovaly designu.

Windows : Domácí okna se obvykle skládají z menších tabulí a jsou umístěna ve více sestavách.

Krb : Dům umění a řemesel často měl velmi velký krb, který soustředil otevřený obytný prostor a působil jako ohnisko místnosti.

Prominent Porches : Je vzácné najít dům ve stylu umění a řemesel bez zjevné verandy vybavené prominentními sloupy. Veranda je obvykle omezena na oblast předních dveří, ale někdy se obepíná kolem domu.

Půdorys : Domy hnutí Arts and Crafts představovaly široce otevřené půdorysy, výrazný kontrast k boxy, segmentované pokoje domů ve viktoriánském stylu, které přicházely dříve.

Běžné materiály

Ve snaze odmítnout designová období, která přišla dříve, byly domy umění a řemesel vyrobeny z přírodních prvků. Používání místních materiálů bylo podporováno a často uvidíte použití skutečného kamene, cihel a dřeva v celé domácnosti.

Najdete zde také jemné ruční práce po celém domě, jako je kladivo a použití autentické mědi a bronzu. Designéři a řemeslníci se na svou práci pyšní, a tak se domov umění a řemesel často bude cítit dobře a promyšleně.

Zajímavosti

Dům umění a řemesel ve stylu je ten, který inspiroval a přímo vedl k mnoha domům, které dnes v Americe spatříte. Protože jde o design ručně vytvořené jednoduchosti, tyto domy zřídka zmizí z módy, i když se trendy designu v průběhu let mění.

Ačkoli design umění a řemesel stal se méně populární po World válka já, ideály za hnutím (dobře vyrobený, handcrafted design) zůstal důležitý skrz historii. Stále najdete příklady uměleckých a řemeslných domů a útulného Bungalovu nebo řemeslného domu.