Co dělat, když jsou lakované police lepivé

To může být velmi frustrující, opatrně malovat nové nebo staré police, jen aby zjistil, že všechno, co na ně nalepíte, se drží. Ještě horší je, že někdy zjistíte, že se barva odloupne, když si vyzvednete položku uloženou na polici. Nejedná se o to, aby barva nebyla úplně suchá - někdy se to stává i týdny poté, co barva zaschla.

Zde je několik návrhů na malování (nebo překreslování) garážových regálů, regálů, kuchyňských skříní / polic nebo koupelnových skříní, které by měly tyto omezující problémy výrazně omezit.

Vyčistěte police

Pokud se u regálů, které byly natřeny před časem, setkáváte s problémy, možná bude nutné je vyčistit. To platí zejména pro police na kuchyňské linky. Dejte jim dobré čištění čisticím prostředkem na mytí nádobí v domácnosti nebo mýdlem na nádobí s nemytým pračkou a zjistěte, zda se tím problém nevyřeší.

Pokud police nebyly před opětovným natíráním důkladně vyčištěny, mohly by barvy pronikat skrz barvy a způsobit problém s lepením. V tomto případě nejlepším řešením může být přebrousit, znovu vyčistit a znovu natřít police kvalitní alkydovou nebo akrylovou barvou.

Použijte Alkyd (olejový) lak

Alkydové (na bázi oleje) barvy poskytují pevnější povrch než latex (na vodní bázi). Je obtížnější je najít kvůli ekologickým omezením a zlepšené kvalitě latexových barev. Mnoho profesionálních malířů se však stále spoléhá na alkydové barvy pro police a skříně.

Všimněte si, že alkydové barvy vyžadují k vyčištění minerální destiláty (oproti vodě pro latex). Vysychání také trvá déle. Nenechávejte nic na polici potaženou alkydem po dobu nejméně jednoho týdne. Alkydové barvy také v průběhu času inklinují ke žluté.

Zkuste vodní akrylový smalt

Jako alternativa k alkydovému nátěru je spotřebitelům snadněji k dispozici vodou ředitelná akrylová smalt s vyššími náklady. Má nízký zápach, pískovatelný, vyžaduje kratší dobu schnutí a má schopnost blokovat žlutou barvu. V závislosti na typu cíle, který hledáte, budete možná muset udělat trochu hledání. Některé společnosti nabízejí pouze pololesklý nebo vysoce lesklý, zatímco jiné nabízejí satén, matný a plochý povrch.

Vrchní vrstva s polyuretanem

Na police naneste dvě vrstvy polyuretanu na vodní bázi. Polyuretan na vodní bázi lze použít s latexovými i alkydovými povrchy a nezmění barvu (na rozdíl od polyuretanů na bázi oleje, které přidávají nažloutlý odstín). Před aplikací police řádně vyčistěte a nechte polyuretan zaschnout několik dní, než je znovu uvedete do provozu.

Naneste pastu vosk

Jedná se o jednoduché řešení, které může být velmi efektivní. Vyčistěte police a poté naneste jemný hadřík. Nechte vosk zaschnout až do oparu (asi 15 minut), poté jej očistěte čistým měkkým hadříkem. Přidejte druhý povlak pastového vosku a každý rok plánujte opětovné voskování polic.