Co jsou úpravy půdy?

Rebecca Nelson / Getty Images

Půdní úpravy jsou materiály, které se zpracovávají do půdy, aby se zlepšily fyzikální vlastnosti půdy. Dobrá půda je základem každé úspěšné zahrady. Bohužel jen málo zahrad přichází s půdou, která je ideální pro pěstování rostlin; bohatá na živiny, dobře vypouštěná, zatímco stále drží vodu dost dlouho na to, aby ji kořeny rostlin zpřístupnily, vytváří pěkný, drobivý tilth. Protože zahradníci nemohou počítat s přírodou, že jim poskytnou všechny náležitosti, musí je přidat zahradník. Tam přicházejí pozměňovací návrhy.

Existuje několik důvodů, proč mohou být pro vaši zahradu nebo trávník doporučeny úpravy půdy. Nejběžnější jsou zlepšení textury půdy a úprava pH půdy.

Zlepšení textury půdy

Půda má často málo organických látek, nezbytných pro strukturu, zadržování vody a životnost vaší půdy. Organické látky zahrnují kompost, kompostovaný hnůj, rašelinový mech, kokosové vlákno, listovou plíseň a jakékoli jiné zbytky rostlin nebo zvířat nebo odpadní produkty. To nemusí znít jako něco, co by bylo dobré pro vaši zahradu, ale organická hmota může rychle změnit strukturu vaší půdy a také povzbudit prospěšné organismy, aby se usadily doma ve vaší zahradní půdě.

Úprava pH půdy

Můžete také přidat pozměňovací návrhy ke změně pH půdy. PH půdy musí být v rozmezí, které umožní rostlinám přístup k živinám v půdě. Některé rostliny dávají přednost mírně kyselé nebo zásadité půdě a mnohé vyžadují půdu v ​​neutrálním rozmezí asi 6, 5 až 6, 8. Budete muset vyzkoušet svou půdu a zjistit, jaké je její současné pH. Kit si můžete zakoupit ve většině zahradních center nebo si jej nechat vyzkoušet v místní pobočkové pobočce za nominální poplatek.

Jakmile budete vědět, jaké je vaše pH půdy a jaké rozmezí vaše rostliny dávají přednost, dostanete instrukce o tom, kolik vápna přidat, pokud je vaše půda příliš kyselá nebo kolik síry přidat, pokud je vaše půda příliš zásaditá. V ideálním případě byste měli testovat půdu každý rok.

Probíhající úpravy

Zahradní půda je vždy v toku. Rostliny ji zbavují živin, déšť je umývá a dokonce i silně upravená půda se nakonec vrátí do svého přirozeného stavu. Budete muset pravidelně upravovat svou půdu. Jak často bude záviset na půdě, kterou začínáte. Jakmile se seznámíte se svou zahradní půdou, budete mít lepší představu o tom, jaké úpravy bude vaše zahrada potřebovat.

Nejlepší postup, do kterého se můžete dostat, je používání organické hmoty ve vaší zahradě, kdykoli je to možné, a nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je začít a používat hromadu kompostu. Využijte dobře tahané plevele, zeleninové loupání a zahradní trosky. Pravděpodobně nebudete schopni vyrobit dostatek kompostu pro všechny vaše potřeby, ale je to dobrý začátek a je to zdarma.

Kompostované materiály nutně nepřidávají příliš mnoho živin, ale podporují vyvážený ekosystém, který udržuje živiny a pH půdy pod kontrolou, zatímco zlepšují strukturu a drenáž půdy.