Profil rostliny Victoria Blue Salvia

Rostlina Victoria Blue Salvia je ceněna pro tmavě modré květy, které stékají nahoru a dolů své nápadné květové hroty, které jsou běžně až 8 palců. Listoví je také hezké, je šedavě zelené; listy jsou kopinaté. Tento druh ozdobného šalvěje může být rozkvetlý po celé léto s náležitou péčí. Využijte její dlouhodobě kvetoucí kvality a využijte tohoto člena rodiny máty k vyplnění děr ve vaší sekvenci květu.

 • Botanický název : Salvia farinacea 'Victoria Blue'
 • Obecný název : Victoria Blue salvia, mudrc mealy-cup, kvetoucí mudrc Victoria Blue
 • Typ rostliny : Bylinná trvalka ve své rodné zemi; považováno za roční na severu
 • Zralá velikost : 18 až 24 palců vysoký, s rozpětím asi 12 až 18 palců
 • Expozice slunci: Plné slunce na částečné slunce
 • Typ půdy : dobře odvodněný, rovnoměrně vlhký a průměrné plodnosti
 • PH půdy : Neutrální až slabě kyselé nebo slabě zásadité
 • Doba květu : červen až září, s náležitou péčí
 • Barva květu : Tmavě modrá
 • Otužilostní zóny : 7 až 10
 • Nativní oblast : Texas a Mexiko

Jak pěstovat Victoria Blue Salvia

Rostliny přivezené domů ze zahradního centra by měly být instalovány v zemi až poté, co ve vašem okolí skončí veškeré nebezpečí mrazu.

Pokud se snažíte dosáhnout co nejlepšího rozkvětu, je dobré je slepit. Někteří zahradníci raději nechají květiny jít semeno, doufat v naturalizaci, v takovém případě se vyhnou slepé uličce. Rozdělte je na jaře, pokud pěstujete rostliny jako trvalky a chcete získat další rostliny pro použití v jiných částech dvora.

Tyto rostliny mají sklon k získání plísní na listech. Pokud je pěstujete jako trvalky, nemusíte to považovat za velký problém, protože padlí plísní nijak nepoškozují a rostliny se příští jaro vrátí v pořádku. Ale pokud je pěstujete jako letničky, máte malé okno, ve kterém si je můžete užít, a plísní plísní by zkazilo vaše potěšení. Protože plíseň je houba a protože houby mají vlhké podmínky, klíčem k její prevenci je kontrola vlhkosti:

 • Poskytněte svým rostlinám dobrý proud vzduchu tím, že jim poskytnete dostatek místa (nezasazujte je pevně dohromady). Dobrý průtok vzduchu pomáhá listům vyschnout po dešti. Protože šířka rostliny je až 18 palců, umístěte je nejméně 18 palců na střed při hromadné výsadbě Victoria Blue salvias, pokud je vaším cílem vyhnout se padlí.
 • Při zavlažování je nestříkejte shora. Tím se list zvlhne a zve houba. Místo toho spusťte zahradní hadici tak, aby voda směřovala k základně rostlin na úrovni terénu.

Světlo

Pěstujte tyto rostliny na severu na slunci. Čím dále na jih, tím je vhodnější pěstovat je na částečném slunci.

Půda

Hlavním požadavkem je, aby byla půda dobře odvodněna. I když to není ideální, do jisté míry tolerují hlinitou zeminu.

Voda

I když jsou trvalky odolné vůči suchu, jakmile dozrají, nezapomeňte zalévat mladé rostliny, které mají více problémů se suchými podmínkami. Protože na severu trvají pouze jednu vegetační sezónu (což není dost dlouho na to, aby dospěli), Northerners je bude muset pravidelně zalévat, pokud očekávají, že budou dobře zobrazovat květy.

Hnojivo

Tyto rostliny nepotřebují tolik hnojiv. Každých několik let pro ně pracujte kompost do půdy vaší výsadbové postele.

Použití pro Victoria Blue Salvia v terénní úpravy

Kvůli jejich nápadným, dlouhotrvajícím květům se s nimi často zachází jako s podestýlkami a společně se spojí do podoby „modrého moře“, zejména na severu. V kulatých kontejnerových zahradách instalujte uprostřed uprostřed rostlinku Victoria Blue Salvia a nechte po okrajích projít kratší rostliny v doplňkových barvách, jako je například bílá sladká alyssum ( Lobularia maritima ). Pro ty, kteří rádi přinášejí zahradu dovnitř, mohou být květiny použity v řezaných květinových uspořádáních nebo sušeny pro dlouhodobější zobrazení. Jsou také vhodné pro zahradní chaty.

Tmavě modrá barva květů Victoria Blue salvia je bezpochyby nejlepší vlastností rostliny. Hluboká, téměř pravda modrá (na rozdíl od purpurově modré z mnoha trvalých salvií) je velmi vyhledávanou barvou u květin, zejména v USA, kde lidé hledají červená, bílá a modrá květinová barevná schémata na dvě svátky během teplých měsíců : Pamětní den (na konci května) a Den nezávislosti (4. července).

Spojte je s sluncem milujícími trvalkami, které kvetou ve žluté nebo oranžové barvě pro příjemnou barevnou kombinaci. Příklady dobrých doprovodných rostlin pro ně jsou:

 • Třapatky ( Echinacea ), zejména oranžové a žluté
 • Susan ( Rudbeckia )
 • Tickseed ( Coreopsis )
 • Stella de Oro denivka ( Hemerocallis 'Stella de Oro')

Pokud jde o jejich vztahy s volně žijícími živočichy, přitahují květy Victoria Blue Salvia kolibříky. Navíc jsou to rostliny, které přitahují motýly a včely (včely bývají přitahovány k květům modré barvy). Naštěstí jsou to trvalky odolné jelenům.