Používání závěsných světel u vás doma

ohmantista / Pixabay

Přívěskové světlo je jakékoli svítidlo připevněné ke stropu a zavěšené ze stropu na tyč nebo řetěz nebo někdy na tři řetězy. Je zavěšený jako přívěsek na náhrdelníku, a to je místo, kde získává své jméno.

Protože definice je tak široká, existuje spousta různých a různě vyhlížejících svítidel, která se nazývají závěsná světla. Nejzákladnější mají jedinou žárovku namontovanou základnu nahoru, uvnitř zeměkoule nebo pod otevřeným stínem nebo otevřeným reflektorem. Lucerny, svítidla, která berou žárovky namontované na základně - například lustry - a mnoho různých hlav, které jsou k dispozici pro kolejová světla, jsou také součástí rodiny.

Jak používáme závěsná světla ">

Existuje mnoho různých způsobů, jak používáme závěsná světla. Závěsná svítidla se používají pro všeobecné osvětlení, osvětlení oblastí a osvětlení úloh. Používáme je ve vstupních halách, schodištích, jídelnách, kuchyních, ložnicích a rodinných pokojích - dokonce i na našich verandách. Závěsná světla používáme k rozsvícení úzkých chodeb, k zvýraznění našich fotografií, obrazů a soch a ke třpytivosti fontány. Závěsná světla v té či oné podobě často poskytují osvětlení, které potřebujeme téměř kdekoli v našich domovech.

Závěsná světla pro všeobecné osvětlení

Závěsné svítidlo lze namontovat jako centrální svítidlo téměř v každé místnosti. Nebo jeden nebo více lze použít k osvětlení chodby nebo chodby. Pokud je jako verandové světlo použito závěsné světlo, je pro tuto verandu poskytováno obecné osvětlení.

Jednou z přitažlivých vlastností závěsných světel, když se používají pro obecné osvětlení, je to, že mnoho z těchto svítidel je navrženo tak, aby alespoň část světla vyhodily na strop. Protože se toto světlo šíří přes strop a odráží se zpět dolů, pomáhá nám to vidět více místnosti nebo chodby, samozřejmě. Ale také nám to pomáhá vidět místnost nebo chodbu samotnou. Ukazuje nám okraje a rohy vesmíru, dává nám lepší představu o tom, kde jsme, a o způsobech, jak do něj nejlépe zapadnout a jak se tímto prostorem pohybovat.

Osvětlení oblasti

Primární rozdíl mezi osvětlením oblasti a obecným osvětlením spočívá v tom, že osvětlení prostoru osvětluje pouze část místnosti. Může přidat nebo poskytnout část. celkové osvětlení, ale celou svou práci nedělá samo. Jedním příkladem je světlo nad stolem, které je vypnuto na stranu místnosti. Dalším je „rohová světla“, která majitelé domů někdy instalovali v některých místnostech ve viktoriánských dobách, zejména pokud byly tyto místnosti velké nebo určené pro zábavu. Mohlo by to být pár nástěnných nástěnných svítilen, ale mohly by to být i závěsné příslušenství, namontované, řekněme, tři nebo čtyři stopy od každé zdi.

Co kdybyste chtěli poskytnout dobré světlo nad pohovkou, která byla umístěna v místnosti? Jasné světlo visící na obou koncích může být příjemné pro čtení a některá méně intenzivní světla visící nad samotnou pohovkou by mohla způsobit, že se bude cítit pohodlněji, zejména pokud je to dlouhý kus.

Závěsná svítidla pro osvětlení vašich pracovních oblastí

Jednou z cenných věcí na závěsném příslušenství je to, že přivádí světlo ze stropu a přibližuje jej k pultu, stolu nebo oblíbené židli, nebo kamkoli to budete potřebovat. Jak to znamená, závěsná světla mohou být velmi užitečná pro osvětlení úkolů.

Jsme zvyklí používat závěsná svítidla nad pulty a stolky. Ale co když máte na svém nočním stolku omezený prostor, nebo prostě nechcete mít vedle postele stůl? Stále můžete mít dostatek světla pro čtení nebo jakýkoli jiný úkol instalací závěsného světla.

Pokud ve vaší kuchyni máte ostrov nebo poloostrovní základnu bez stropních skříní jako součást vašeho pultu, jedno nebo více závěsných světel může poskytnout tolik světla, kolik potřebujete, aniž by zasahovalo do pracovního prostoru. Zároveň mohou tato světla přispět k obecnému osvětlení místnosti.

Fluorescenční trubice zavěšená nad pracovním stolem v garáži jsou dalším příkladem závěsných světel používaných jako pracovní světla. Stejné zářivky zavěšené na výsadbových lóžích ve skleníku, podkroví nebo suterénu a vybavené ultrafialovými žárovkami (trubicemi), jsou také závěsná světla, která osvětlují nebo vám pomáhají s úkolem

Používají se však také k obecnému osvětlení, obvykle uprostřed místnosti.

Nebo to může jen snížit světlo do efektivnější výšky místnosti - zejména pokud máte vysoký strop.