Použití podzimní listí v zahradě

Na listech, které přirozeně padají ze stromů, není něco, co by nemělo být v pořádku, aby se plnilo do plastových pytlů na odpadky a miliony vyhodily na skládky. Biologicky rozložitelné papírové pytle na listy nabízejí částečné řešení, ale nebylo by lepší tyto listy jednoduše použít místo toho, aby se s nimi zacházelo jako s odpadky ">

Klíčem k používání listů ve vaší krajině je nejprve je skartovat, což můžete udělat s mulčovací sekačkou na trávu nebo sekačem na listy. Pokud je nezkartujete, nebudou se v zimě úplně rozpadat a budete je muset na jaře rozhrabat. Není také dobré, aby byly trávníky pokryty rohoží celých listů.

Kompost

Podzimní listí, zejména ty, které byly rozdrceny sekačkou na trávu, jsou doplněním snů do hromady kompostu. Listy jsou velkým zdrojem "hnědého" materiálu s vysokým obsahem uhlíku pro kompost. Jednoduše střídejte vrstvy rozdrcených listů s běžnými zelenými materiály, které přidáváte do své kompostovací hromady, jako jsou kousky zeleniny a ovoce, plevele, střihy trávy a rostliny, které vytáhnete z čištění podzimní zahrady, a nechte je sedět nad zimní. Když přemýšlíte, provzdušněte nebo otočte hromadu a pomocí výsadby dokončíte kompost.

Pokud jste fanouškem zahradnictví lasagne, známého také jako listové kompostování, jsou podzimní listí skutečným dárkem. Na podzim si můžete postavit zahradu lasagne s listy a dalšími komposty, nechat ji sedět přes zimu a na jaře zasadit do nové postele.

Make Leaf Mold

Plíseň listů je úžasný doplněk půdy, který je vyroben z ničeho jiného než z listů s občasnou vrstvou zahradní půdy nebo přidaného hotového kompostu. Hromada sedí asi rok, a až bude hotová, máte perfektní doplněk pro zeleninové a květinové zahrady a také skvělý doplněk k zalévání půdy.

Vytvořte Mulch

Po rozdrcení listů je lze použít jako organický mulč v záhonech a zeleninových zahradách, kolem stromů a keřů a v nádobách. Jednoduše naneste na postele vrstvu rozdrcených listů o rozměrech 2 až 3 palce, aby se mulč nedotýkal přímo stonků a kmenů rostlin. Mulčovač udržuje půdu v ​​půdě, zůstává v chladu a omezuje klíčivost semen plevelů. Jako bonus, listy přidávají do půdy živiny, jak se rozkládají, a červi a půdní mikroorganismy na nich také pracují, což má za následek lehčí, načechranější půdu v ​​průběhu času.

Hromadné listy

Možná si pomyslíte, že jakmile bude vše očištěno, už nikdy nebudete chtít vidět další list. Ale když se jaro valí kolem a vy jste tam plení a mrtvá hlava a znovu prořezávání, přidáte všechny ty "zelené" do hromady kompostu. Zároveň může být obtížné přijít na jaře a v létě u hnědých kompostových materiálů. Pokud jste mysleli dopředu a hromadili si v garáži přes zimu pytel na odpad nebo dva, nebudete mít na jaře žádný problém s dokonalým kompostem. Je mnohem snazší vyhodit pytel listů na hromadu kompostu, než stát tam, kde by se drtily noviny a pokusit se vyschnout mokrý kompost.

Kosit

Jednoduše sečení listů je nejjednodušším řešením, protože nezahrnuje žádné hrabání. Ve skutečnosti neexistuje žádný vědecký důvod k hrabání všech listů z trávníku. Pokud s nimi přejedete sekačkou, rozpadnou se v zimě, poskytnou vaší půdě živiny a zastíní půdu, což má za následek méně trávících plevelů, které by se příští rok měly obávat. Pokud tak učiníte jednou týdně, dokud listy nespadnou, nebudete muset hrabat jediný list a váš trávník bude vypadat lépe na jaře a v létě.

Mějte na paměti, že to vyžaduje mulčovací sekačku na trávu, která je navržena tak, aby recirkulovala odřezky trávy tak, aby byly nakrájeny na malé kousky a mohou být ponechány na trávníku, nikoli shromažďovány a pytlovány. Stejný design funguje s listy. Většina sekaček na trávu má v dnešní době mulčovací schopnost a starší sekačky lze pomocí mulčovacího nože převést na mulčovače.