Porozumění úpravám kabinetu

Hlavním cílem při přestavbě kuchyně (někdy jediným cílem) je změna vzhledu skříněk. Překvapivě často jsou skříňky, které mají jinak dobrý strukturální tvar, zbourány a nahrazeny jednoduše proto, že majitel domu je unavený svým vzhledem. Je to podobné tomu, jak se zbavit dokonale dobrého auta jen proto, že se vám nelíbí jeho barva.

V mnoha situacích můžete dramaticky změnit vzhled vaší kuchyně procesem známým jako změna vzhledu, který poskytuje většinu výhod výměny skříně, ale za zlomek nákladů.

Jak přestavba funguje

Přestavba kabinetu je v podstatě náhradou skříně kabinetu - umísťování dveří a čel zásuvek a použití nové dýhy na stávající povrch těla („kostra“) skříně. Hardware - závěsy, kliky a výsuvy zásuvky - se obvykle vymění také během přeformátování.

Mnoho firem se specializuje na provádění úprav kabinetu. Zkušení a trpěliví kutiléři mohou také provést vyladění skříně zakoupením dýhovací soupravy obsahující dřevěné dýhy a aplikační materiály, poté speciálními dveřmi skříněk a čelem zásuvek. V každém případě postupuje stejným způsobem:

 • Dveře skříně jsou odstraněny; zásuvky jsou vyjmuty a jejich čelní strany jsou odstraněny (zbývající části zásuvek zůstávají neporušené).
 • Přední části skříňových skříní jsou pokryty buď přírodní dýhou nebo RTF (Rigid Thermofoil), produkt na bázi melaminu.
 • Boky skříně jsou potaženy dýhou nebo laminátem.
 • V případě potřeby jsou přidány nové dveřní závěsy. Závěsy v dobrém stavu lze také znovu použít.
 • Jsou nainstalovány nové dveře a čela zásuvky.
 • Obvykle jsou nainstalovány nové úchyty, zásuvky zásuvek a další typy příslušenství. Existující hardware lze také znovu použít, pokud je v dobrém stavu.
 • Instaluje se volitelné příslušenství, jako je lisování korunek, skleněné panely, osvětlení nebo příslušenství pro skladování.

Provedení úpravy kabinetu obvykle vyžaduje dva až čtyři dny, aby tuto službu provedl, v závislosti na velikosti vaší kuchyně. Třídenní rozvrh může vypadat asi takto:

 • Den 1: Odstraňte hardware, dveře a čela zásuvky. Začněte dýhovat. Na konci dne vyzvedněte a vyčistěte.
 • Den 2: Pokračujte v dýhování. Na konci dne vyzvedněte a vyčistěte.
 • Den 3: Dokončení dýhy. Namontujte nové dveře a čela zásuvky. Nainstalujte hardware. Proveďte konečné úpravy.

Při provádění této práce sami pomocí stavebnicových materiálů si dopřejte alespoň celý týden na práci.

Smrk / Adrian Mangel

Vyhodnocování skříní pro nové uspořádání

Ne každý kabinet je dobrým kandidátem pro přeorientování. To však neznamená, že tyto staré skříňky jsou špatnými kandidáty, protože v mnoha případech mají starší skříňové skříně robustnější konstrukci než novější továrně vyráběné skříňky a zcela úspěšně přijmou novou dýhu a dveře. Dobré skříně pro přestavbu mají tyto prvky:

 • Robustní konstrukce krabice vyrobená z překližky nebo MDF panelů, které jsou hladké a v dobrém stavu. Nové dýhy vyžadují hladké pevné povrchy, aby mohly správně přilnout.
 • Čelní rámy z masivního tvrdého dřeva. Dobré rámy z tvrdého dřeva přijmou dýhy a mohou pevně ukotvit nové dveře.
 • Interní hardware (zásuvky zásuvky, vnitřní úložné prvky), které jsou v dobrém stavu. Pokud zásuvky nepracují hladce nebo pokud v rozvaděčích chybí regály nebo úložné doplňky, nemusí se stát náklady na přestavbu.

Náklady

Přestavování skříní stojí méně než výměna vaší kuchyně za vlastní skříňky, ale nespěchejte s přepracováním skříně za předpokladu, že se jedná o alternativní alternativu k novým skříňkám. Obecně platí, že přestavba prováděná odborníkem na instalaci stojí přibližně 50 procent nákladů na novou instalaci vlastní skříňky a přibližně 70 až 80 procent nákladů na instalaci skříní na zásoby zakoupených z police z center pro zlepšení domova.

Náklady na profesionální přelakování typické kuchyně o rozměrech 10 x 12 stop začínají u laminátových dýh od 1 000 do 3 000 $, u dýh ze skutečného dřeva však mohou dosáhnout až 2 500 až 6 000 $. Náklady ve výši 9 000 USD jsou běžné u větších kuchyní používajících dýhy nejvyšší kvality. Hardware vás může stát dalších 2 až 50 USD za kus, v závislosti na tom, jak luxusně chcete být.

Naproti tomu lze zcela nové skříně instalovat za 4 000 až 5 000 USD pro skladové skříně na skladě, nebo o více než 20 000 USD pro novou vlastní skříňku.

Christie Mawer of Kitchen Magic podotýká, že přestavba „stojí o 40 až 50 procent méně než plná kuchyň. Průměrná plná kuchyň tedy obvykle stojí 12 000 až 20 000 $, zatímco upravená kuchyně stejné velikosti je obvykle 7 000 až 10 000 USD“.

Úspora nákladů je o něco více pro kutily, kteří jsou schopni provést přelaďování. Očekávejte, že utratíte za dýhové materiály 200 až 500 USD plus náklady na nové dveře, čela zásuvek a hardware.

Výhody a nevýhody

Při úpravě možností úpravy vaší kuchyně je třeba pečlivě zvážit výhody a omezení úpravy kabinetu.

Klady

 • Zachová rozvržení kuchyně. Přepracování je perfektní, pokud vaše současné uspořádání kuchyně vyhovuje vašim potřebám.

 • Mnoho možností stylu. Existuje mnoho desítek různých možností dýhy, jak pro lamináty, tak pro přírodní dřevo.

 • Úspora nákladů. Přebarvením obvykle získáte vzhled nových skříní za zhruba polovinu nákladů na nové vlastní skříňky. Je však třeba pečlivě zvážit náklady.

 • Přepracování je zelená možnost přestavby. Úprava povrchu udržuje skříňové skříňky mimo skládku - velkou výhodu vzhledem k tomu, že mnoho skříňových skříní je vyrobeno z MDF, který obsahuje formaldehyd, nebezpečnou chemikálii. Zabraňuje také dalšímu vyřezávání stromů při stavbě nových skříňových skříní.

Nevýhody

 • Dřevěné dýhy vyžadují povrchovou úpravu. Instalace dýhy z přírodního dřeva vyžaduje další kroky pro barvení a lakování.

 • Nejsou možné žádné změny rozvržení. Pokud vaše kuchyně potřebuje změnu půdorysu, není to pro vás možné, protože změna uspořádání neumožňuje změnu rozvržení ani přidání prostoru na pracovní desce.

 • Interiéry boxů se nemění. Pokud v současných skříňkách chybí police nebo jiné úložné funkce, může jejich aktualizace, aby vyhovovaly potřebám úložiště, znamenat značné dodatečné náklady. Špatné interiéry budou muset být natřeny.

 • Volba pro kutily je náročná. Pokud je to možné, dýha je získaná dovednost, kterou by měl řešit pouze pacient, zkušený kutil. Instalace dveří skříně a čela zásuvky je však poměrně snadná.

 • Náklady se mohou sčítat. Než přidáte nové dveře, zásuvku, čela, závěsy a hardware a příslušenství pro interní úložiště, může vám přestavba příliš ušetřit náklady na instalaci nových skladových skříní na skladě.

Nákup nových služeb a materiálů

Online vyhledávání vám poskytne jména mnoha firem, které provádějí úpravy kabinetu. Smluvní dodavatelé kabinetu mají tendenci být místní firmy specializující se na tyto služby, nikoli národní franšízy. O svých potřebách můžete také hovořit s konzultantem ve velkoobchodu pro domácí kutily, který vám může zajistit služby od jednoho z jejich přidružených prodejců instalací.

Pro kutily patří mezi některé možnosti nákupu doplňujících materiálů Facelifters (Home Depot), Depotáž dveří do kabinetu, dýhy Wise Wood a doplňky pro kutily.

Doporučení

Přestavba skříně může být dobrou, úspornou alternativou pro přestavbu kuchyně, pokud jsou stávající skříně dobře konstruované a v dobrém stavu a pokud je požadován radikálně odlišný vzhled. Je to také dobrá volba, pokud stávající uspořádání kuchyně funguje tak, jak je. Pokud však stávající skříně mají strukturální problémy nebo pokud je hardware ve špatném stavu nebo chybí funkce interního úložiště, můžete být při instalaci zcela nových skříní lepší.