Nejlepší průvodce obrazem domu

Tito malíři používají techniku ​​zpětného válcování při malování domu. BanksPhotos / Getty Images

Malování vašeho domu je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, abyste posílili jeho pohotovostní přitažlivost, zvýšili jeho prodejní hodnotu a pomohli vám milovat váš dům ještě více, než již děláte. Ale tento potěšující projekt se může stát vyčerpávajícím, pokud o tom budete jednat špatně. Přijetí informovaného, ​​měřeného přístupu k malbě vytvoří ohromující dům, který je hvězdou bloku.

Hlavní úvahy

Než se pustíte do domovského centra pro vzorky barev, zvažte nejprve tento projekt v globálním smyslu:

 • Ať už to děláte sami, nebo si najmete profesionála, malba vašeho domu je rozsáhlý a zapojený projekt. Jste připraveni na práci, která je spíše maratón než sprintu? “Odhad dodavatele lakování je příliš vysoký, jste ochotni tuto práci převzít sami?
 • Proč maluješ svůj dům? Malování pro nadcházející prodej může znamenat výběr barevného schématu, které osloví více než vás.
 • Malování domu novou barvou je hlavní přestavba, kterou nelze snadno vrátit. Trávte více času ujistěte se, že tato barva je pro vás ideální.

Do-it-Yourself House Painting

Většina majitelů domů by ráda nechala profesionální dům malovat svůj dům. Avšak dramaticky nižší náklady spojené s tím, jak to děláte sami, láká mnoho majitelů domů, aby se o to pokusili sami. Kromě úspor nákladů má domácí malířství nějaké neočekávané výhody. Za příznivého počasí může být venkovní lakování téměř příjemné. Pokud se rozhodnete malovat spíše než stříkat, můžete do projektu skočit na krátkou dobu, která lépe odpovídá vašemu rozvrhu.

Při práci nezapomeňte relaxovat a hrát si oblíbený seznam skladeb.

Najímání profesionálního malíře

Protože profesionální malíři mají seřazené další zaměstnání, jsou motivováni k tomu, aby svou práci provedli včas. Většina profesionálů pracuje v posádkách, ne individuálně, takže práce jde ještě rychleji. Profesionální malíři vlastní všechny potřebné nástroje pro malování, z nichž některé mohou být pro majitele domu obtížné nebo nákladné koupit nebo půjčit.

Výběr barvy

Sbírání barvy barvy pro váš domov je bez argumentů nejlepší částí tohoto projektu. Domy, které jsou natřeny pro nadcházející prodej, musí oslovit co největší počet potenciálních kupců. Nejvhodnější pro to jsou neutrální barvy a barvy, které zapadají do okolí.

V opačném případě vyberte barvu, kterou máte rádi, a ujistěte se, že odpovídá stylu vašeho domova a zvyšuje její strukturální harmonii. Kupujte vzorky barev v minimální velikosti 1 kvartálu a tuto barvu naneste alespoň na dvě strany vašeho domu, abyste viděli barvy v různých světlech.

Kdy malovat dům

 • Vlhkost : Neaplikujte povrch, na který přímo prší. Ale pokud je venku pršet a povrch je suchý, můžete si dům pravděpodobně namalovat. Když hladina relativní vlhkosti (RH) dosáhne 50 procent, tlačíte do nepříjemného rozmezí a barva schne pomaleji.
 • Teplota : Teplota ovlivňuje proces vytvrzování barvy. Přímé slunce na povrchu může způsobit vytvrzení barvy v neatraktivní vlnách a vlnkách. Na druhé straně teploty pod 34 ° F až 37 ° F znamenají, že barva jednoduše nevyschne.
 • Čas a sezóna : Nejlepší čas pro vnější lakování je mezi pozdním dopoledním (po odpařování rosy) a středním odpoledním (dostatečně brzy na to, aby barva mohla zaschnout před poklesem teplot). Léto umožňuje pohodlné malování na exteriér, ale ramenní období, jako je pozdní jaro a časný podzim, mají tendenci mít méně výrazné teplotní špičky.

Náklady

Samotná barva je hlavní cena spojená s malbou vašeho domova, následovaná mnohem nižšími náklady na nástroje a materiály. Pokud jste někdy rychle odhadli množství barvy potřebné pro interiér, tento typ výpočtu nebude fungovat pro mnoho různých povrchů exteriéru domu. Použijte robustní kalkulačku barev, která zohledňuje strukturu stěny, obložení, okna a dveře. Obecně platí, že jeden galon vnější barvy pokryje 350 čtverečních stop.

Profesionální malíři mají různé způsoby vydávání nabídek a odhadů pracovních míst, od jediné postavy na vizitce po vícestránkové návrhy. Očekávejte, že profesionálně natřený exteriér domu bude nejméně třikrát dražší než domácí práce.

Tipy a triky pro domácí malbu

Než začnete malovat svůj dům, použijte tento tip, aby byl projekt plynulejší:

 • To, že barva může zaplnit drobné díry a trhliny, neznamená, že by mělo . Místo toho si udělejte čas na správné vyplnění tmelem nebo tmelem.
 • Pokud malujete sami, jedním mentálním trikem je myslet na každou stranu domu jako na samostatný projekt. Je to tak méně skličující.
 • Plochý lesk způsobuje, že vnější lakování jde rychleji než saténový lesk, protože blikání barvy, matnost vytvořená z jedné řady do druhé, není problém. Na druhou stranu, plochý lesk ztěžuje čištění obkladů.

Nástroje a materiály

 • Kvalitní vnější akrylová latexová barva
 • Oříznout barvu (volitelné)
 • Primer
 • Výplň dřeva nebo tmel na dřevo
 • Postřikovač barvy
 • Sada malířských válečků (kryty válečků, válečky a nástavec válečků)
 • Štětce
 • Svinovací metr
 • Laserové měřicí zařízení (volitelné)
 • Škrabky na kovové barvy
 • Horkovzdušná pistole
 • Kapky, plátno i plast
 • Painterova maskovací páska
 • Těsnící pistole a exteriérový barevný tmel
 • Šestimetrový žebřík
 • Prodlužovací žebřík

Prohlédněte si vedlejší kolej vašeho domu

Notebook v ruce, začněte důkladným procházením všech částí exteriéru vašeho domu, které budou natřeny. Na hrubé mapě domu si poznamenejte každou díru a trhlinu na vedlejší koleji, které bude třeba opravit, a položky, které je třeba odstranit, jako jsou okapové žlaby, vypouštěcí potrubí, obrazovky, odvzdušňovací klapky a čísla domů.

Opatření pro Malování

Změřte a poznamenejte si všechny oblasti domu, které budou natřeny. K měření vzdáleností a výšek stěn použijte laserové měřící zařízení, které vynásobte, abyste vytvořili měření plochy. Odečtěte okna a dveře.

Pomocí měřicího pásku určete velikost menších předmětů, které mají být natřeny, například oblasti pod střechou (okapy), kupole, štíty a zábradlí. Obložení oken a dveří, pokud budou mít jinou barvu, by mělo být samostatným měřením. Nakupte o 10% více barvy, abyste mohli počítat s plýtváním.

Odstraňte nebo zakryjte překážky

Odstraněním drobných překážek, jako jsou čísla domů, poštovní schránky, přílohy, jako jsou šňůry na prádlo, bezpečnostní kamery a světla, bude vaše malířská práce vypadat mnohem lépe a vaše práce bude snazší.

Odstraňování velkých překážek, jako jsou žlaby, je nutné, pouze pokud plánujete malovat fascii. Máte-li překážky, které je příliš obtížné odstranit nebo které by mohly při odstranění domu poškodit, zabalte je plastovou fólií a zajistěte malířskou páskou.

Opravte hlavní problémy

Malování domu vám poskytne neočekávanou odměnu: zevnějšek zevnějšku domu. Toto je čas vyměnit rozbité obklady, opravit rozbité nebo zkažené obložení oken, vyměnit poškozené kusy rohových obložení, vyměnit rozbité základy zdiva a další.

Odstraňte uvolněnou barvu

Stávající nátěr, který je šupinatý, vydutý nebo jinak příliš slabý na to, aby udržel další vrstvu, musí být odstraněn. Používejte škrabky na barvy v různých velikostech a tepelnou pistoli. Položte kapku látky přímo pod oblast a jemně zatlačte do oblasti odlupování. Tiskněte, dokud barva neodolá, stáhněte zbývající část barvy a zlikvidujte ji. Pokud pracujete s olověnými barvami, proveďte příslušná bezpečnostní opatření.

Uklidit dům; Maska

Ruční mytí domu rukou je zdlouhavé, ale přináší nejlepší výsledky. Většina odborníků však používá tlakovou myčku. Nastavte sprej na nejširší. Začněte nahoře a pomalu pracujte směrem dolů v horizontálních řadách.

Po důkladném zaschnutí domu zamaskujte okna, dveře, světla, větrací otvory a cokoli jiného, ​​co nebylo dříve odstraněno a které nebude natřeno.

Caulk and Patch

Vložte svou těsnící pistoli do těsnicí trubice a vytlačte těsnění do tenkých trhlin kolem oken, dveří, větracích otvorů a dalších bodů vniknutí. Nechte tmel vytvrzovat déle než dvě hodiny nebo podle doporučení na obalu produktu. Vyplňte otvory pro hřebíky nebo šrouby šroubovým tmelem nebo tmelem na dřevo. Naneste základní náplast na opravené oblasti.

Rozložte nátěr

Najděte pomocníka pro tuto část. Jedna osoba používá stříkací zařízení k nanášení nátěru na dům, zatímco druhá osoba následuje za válečkem. Nikdy neponořujte váleček do barvy. Místo toho začněte suchým krytem válečku a seberte barvu, která byla položena postřikovačem. Tato technika, známá jako zpětné válcování, je používána profesionálními malíři k vytváření povlaku s hladkostí válcování a rychlostí stříkání.

Malování oříznutí

Před nátěrem oken a dveří, stejně jako okapů, fasád a dalších podobných prvků domu nechte nátěr alespoň jeden den vytvrdnout. Použijte štětce k aplikaci obložení.