Tipy a triky pro montáž rámu dveří

Fotosearch Premium / Getty Images

Pokud jste nikdy nepracovali s dveřmi ve starém domě, můžete mít rozumný předpoklad, že můžete demontovat deskové dveře a nahradit je novými deskovými dveřmi na bázi jeden pro jednoho. Koneckonců tam dveře visely po celá desetiletí. Jak těžké může být znovu zavěsit “>

Často se stává, že trávíte nespočet hodin snahou přimět dveře, aby se vešly do zárubní. Někdy je to prakticky nemožné, protože zárubeň domu ustupuje, jakmile se nadace domu ustoupí. Takže to není vaše chyba vůbec, pokud se dveře dobře nehodí.

Prohloubení problému: předchozí majitelé mohli dveře postupně upravit tak, aby se vešly do neustále se měnícího rámu dveří. Dna se oholí; strany se hoblí, panty se vyladí. Nakonec vám zůstanou dveře, které se hodí pouze k jednomu jedinečnému rámu dveří - stejně jako rukavice.

Když se dveře nevejdou na rám

Jedním trikem, který můžete použít při opětovném zavěšení dveří, je překonfigurovat kryt a oříznout kolem dveří. Dveře zůstávají tak, jak jsou, a všechno kolem nich je lehce přestavěno tak, aby se kolem nich dalo namontovat. Nejedná se o hack, který by vyřešil všechny vaše problémy, ale postará se o všechny problémy, které byste mohli mít s nadměrnými mezerami.

Jak je to hotovo

Přizpůsobení dveří do rámu dveří je řada jemných vylepšení, která vyžadují seřízení závěsů, případně nahrazení závěsů nastavitelnými závěsmi, přepracování krytu a opětovné nainstalování obložení.

Pro tento projekt budete potřebovat:

Nástroje

  • Elektrický hřebík
  • Kladivo
  • Dokončit nehty
  • Podložky

Materiály

  • Nové obložení a obložení dveří
  • Šrouby, které jsou o něco delší než běžné závěsné šrouby
  • Nastavitelné dveřní závěsy (volitelné)

Odstraňte oříznutí a zavěste dveře

Sejměte veškeré obložení kolem dveří, s výjimkou strany závěsu. V mnoha případech je možné obložení odstranit, aniž byste jej rozbili. V jiných případech bude pravděpodobně nutné rozbít obložení. Dřevovláknité desky o střední hustotě nebo MDF jsou obzvláště náchylné k náhodnému rozbití, takže je často účelnější je demolovat a zakoupit nový obklad MDF.

Po odstranění těchto tří stran obložení zavěste nové dveře, jak byste normálně dělali.

Posoudit úroveň a houpání

Chcete, aby vaše dveře byly ve vodorovné poloze a hladce se otáčely. Umístěte úroveň na horní část dveří. Pomalu otočte dveře otevřené a zavřené a sledujte bublinu na úrovni. Pokud to někdy vyjde z úrovně, vezměte na vědomí, kde se to děje, a označte tento oblouk na podlaze křídou nebo odnímatelnou malířskou páskou.

Upravte závěsy

V mnoha případech můžete korigovat úroveň u závěsů utažením nebo uvolněním šroubů, které drží závěs na skříni.

Instalace speciálních nastavitelných závěsů vám poskytne více prostoru pro hraní. Tyto závěsy lze vertikálně nastavit až na 1/4 palce - značnou vzdálenost, pokud jde o závěsy. Úpravou jednoho pantu v jednom směru a druhého pantu v jiném směru můžete provádět významné změny úrovně dveří.

Dokonce i normální, nenastavitelné závěsy lze mírně nastavit. Jedním ze způsobů, jak zatáhnout závěsy pevněji, je odstranit stávající šrouby a nahradit je trochu delšími šrouby. Pokud jsou dveře na opačném konci rámu, zasuňte je co nejpevněji. Naopak, pokud potřebujete uzavřít malou mezeru na opačném konci, můžete přidat lepenkový rozpěrný řez na velikost závěsné drážky.

Dveře by měly vyčistit finální podlahu asi o 1/2 palce. Mějte na paměti, že se jedná o povrchovou podlahu, nikoli podklad. Pokud je tedy právě teď v podzemí a zavěsíte dveře s mezerou 1/2 palce, bude po instalaci dokončovací podlahy táhnout.

Postavte kryt a oříznutí

Postavte kryt, který sleduje konfiguraci dveří. Vnitřní kryt dveří lze posunout postupně dovnitř (směrem ke dveřím) přidáním dřevěných podložek. Zapojte se místo elektrického hřebíku místo ručního hřebíku.

Jakmile je pouzdro na svém místě, čalounění následuje linie tohoto vnitřního pouzdra. Se střihem budete chtít použít zejména elektrický hřebík, který pohání tenčí hřebíky než tradiční hřebíky.

Oříznutí barvy a opláštění dokončete projekt.