Tipy pro údržbu likvidace odpadu

Fotolia

Likvidace odpadu je efektivně zkonstruovaný stroj a pracovní kůň vaší kuchyně.

Odstraňování problémů s likvidací není obtížné, ale vyhnout se ucpáváním a zbytečnému kuchyňskému dramatu je vždy žádoucí než o odstranění odpadu.

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout opravám likvidace, které přinášíte, je vyhnout se použití ucpávky a řádně udržovat likvidaci. Opravdu to nemohlo být jednodušší.

Pojďme se podívat na několik tipů, jak zabránit ucpáváním a udržovat čistou, čerstvě páchnoucí likvidaci bez použití tvrdých chemikálií.

Chcete-li zabránit vypouštění dřevních odpadů, vyhněte se následujícím

Při likvidaci umyvadel a odpadů je třeba se vyvarovat několika věcí, které vám pomohou snížit pravděpodobnost ucpání nebo pomalého vypouštění odpadních potrubí.

  • Nerozdělujte bramborové slupky. Po rozemletí vytvoří škrobovou pastu podobnou bramborové kaši a jistě ucpou váš odtok.
  • Nerozdrťte banánové slupky. Jedná se o podobný problém jako bramborové slupky, kromě toho, že také přidávají do směsi vláknitá vlákna. Špatný.
  • Nevkládejte kávové sedliny nebo skořápky do likvidace. Vytvářejí velmi malé granulované odpady, které se přilepí na jakýkoli kal v potrubí a rychle vytvoří ucpání.
  • Nedávejte mleté ​​sklo k likvidaci. Nebude naostřit řezací čepele drtiče, nevyčistí vaše odpadní potrubí a nebude snadno vytékat.

Chcete-li udržovat čistou a čerstvou likvidaci, postupujte následovně

  • Vyvarujte se zápachu tím, že každý měsíc upravujete svou likvidaci kombinací několika hrstů jedlé sody a půl šálku octa. Nechte to zapadnout do vyprázdňovacího zásobníku při vypnuté jednotce.
  • Poté, co je hotovo napěněno, opláchněte ho odtokem horkou tekoucí vodou.
  • Udržujte svou likvidaci pravidelným mletím kousků citronové nebo pomerančové kůry a kostek ledu.

Varování

K čištění nepoužívejte bělidlo a vodu. Bělidlo ztvrdne mazivo ve vašich kanalizačních vedeních a je velmi žíravé. Rovněž zabije bakterie nezbytné v septickém záchytném tanku, čímž se sníží účinnost septického systému.

Chcete-li zachovat likvidaci bez zanesení, postupujte následovně

  • Hodně vody! Nejjednodušší způsob, jak se vyhnout ucpání, je zajistit, aby se při mletí potravinového odpadu a poté po dobu 30 sekund vypláchl odpad velkým množstvím vody. Poté občas udržujte likvidaci pravidelným mletím kousků citronové nebo pomerančové kůry a kostek ledu.
  • Používejte mycí prostředky na nádobí, které vaše nádobí odmastí. Tuk je „lepidlo“, které zadržuje bakterie způsobující zápach ve vašich kanalizačních trubkách a zvyšuje pravděpodobnost pomalého vypouštění ucpávek, kterým se chcete vyhnout.
  • Vyvarujte se mletí bramborových slupek, banánových slupek, mleté ​​kávy nebo skořápek, jak je popsáno výše.

Dodržováním těchto jednoduchých tipů pomůžete zachovat bezproblémovou likvidaci odpadu, hygienickou a čistou vůni.