Tipy pro čištění barvy z vinylových okenních rámů

Při malování exteriéru domu se možná ocitnete zděšeně zírající na svou novou barvu barvy, která zdobí vnější rám vinylových oken. Stane se kapání; je to jen fakt malby života. Kapky, plastová maskovací fólie a nečistoty jsou však jedinými přijatelnými místy pro odkapávání barvy - nikoli rám okna.

Většina domácích předělat guru vám doporučuje použít jednostranný žiletkový nůž k seškrábnutí barvy. Ale dávejte pozor: řeší pouze problém s barvou na okenním skle. A co barva na skutečný rám z vinylového okna ">

Velké kapky a glóby barvy na vinylovém rámu okna

Nechte zaschnout a oloupejte. Pokud na vinylová okna dostanete velké množství barvy, nejlepší je udělat nic, dokud barva neoschne. Jak zvláštní se zdá, čím více barvy na povrchu, tím lepší.

Pokud panikaříte a pokusíte se vyčistit barvu, i když je ještě mokrá, můžete nakonec způsobit další poškození. Rozmazání barvy vytvoří ultra tenkou vrstvu, kterou je později téměř nemožné odstranit.

Poté, co necháte lak na den nebo dva řádně zaschnout, začněte nehtem pracovat s okrajem. Celá koule by se měla odloupnout v jednom kuse a nezanechat žádné stopy. To bude fungovat, ať už na vinylovém rámu nebo na skle.

Roller Specks of Paint

Nechte zaschnout a seškrábněte. Menší skvrny, které jsou vytvořeny intenzivním válcováním, se také uvolní, po zaschnutí, s plastovým tmelem nebo nehtem. Dbejte na to, abyste při řezání do vinylu používali žiletky. Je téměř nemožné regulovat úhel čepele na měkkém povrchu vinylu; sklo je dostatečně tvrdé, aby se čepel nezasekla.

Malování stříkacími skvrnami

Okamžitě otřete nebo obruste jemným brusným papírem. Jsou to tvrdší, protože postřikovače barvy se specializují na rozprašovací barvy velmi jemně, takže skvrny na rámu okna nejsou dostatečně velké, aby se oškrábaly. Pokud je to možné, okamžitě otřete. Ve většině případů to nebude možné, protože skvrny okamžitě uschnou.

V tomto bodě jste omezeni na broušení barvy z vinylu jemně drsným brusným papírem v rozsahu zrnitosti # 180 až # 100.

Brusný papír otupí povrch vinylu, takže musíte udělat hodnotný úsudek o tom, co je důležitější: odstranění barvy nebo zachování povrchu rámu okna. Navíc, brusný papír neodstraní zabudovaný pigment - pokud nebudete pískat daleko do vinylu.

Malování rozmazání

Písek jemným brusným papírem. Šmouhy se objevují, když kapáte na rám okna a potom se proti němu náhodně otřete. Stejně jako u skvrn na stříkačkách barev odstraňte barvu jemným pískem.