Tipy pro výběr nového záchodu

Záře Decor / Glow / Getty Images

Tradiční toaletní splachovací záchod je docela bezproblémová vodovodní armatura, částečně díky skutečnosti, že nemá žádné high-tech díly. Přestože všechny vodovodní ventily, splachovací ventily a voskové kroužky, které utěsňují záchod k podlaze, mohou selhat a čas od času je třeba je vyměnit, porcelánová nebo porcelánová příchytka může vydržet po celá desetiletí v perfektním provozním stavu, pokud není mísa nebo dojde k prasknutí nádrže. Přesto můžete chtít vyměnit záchod, a to buď z čistě estetických důvodů, například při přestavbě koupelny, nebo využít výhod nových funkcí pro úsporu vody, které jsou k dispozici v moderních designech toalet.

Samostatná výměna toalety se může zdát jako zastrašující práce, ale je to docela snadné s malým studiem a plánováním předem. Ale než se dostanete k tomuto bodu, musíte vědět něco o tom, jak měřit novou toaletu a jaké možnosti máte při nákupu náhradní toalety.

Měření

Prvním krokem je pečlivé měření, aby se zajistilo, že toaleta, kterou si koupíte, se vejde na stejné místo jako ta stará. Měření se provádí se starou toaletou stále na místě.

Začněte měřením od stěny za toaletou do středu šroubů na základně toalety. Pokud vaše stávající toaleta má čtyři šrouby, změřte ke středu zadních šroubů. Toto měření se nazývá hrubé měření . Pro standardní toaletu by mělo být hrubé měření mezi 11 a 13 palci. Mějte toto měření po ruce, když jdete na nákup náhradní toalety.

Pokud není hrubé měření mezi 11 palci a 13 palci, standardní toaleta se nevejde do prostoru a budete muset hledat toaletu navrženou pro tuto konkrétní hrubou vzdálenost. Toalety navržené pro 10-palcové hrubé měření jsou relativně běžné. Často se používají ve velmi malé koupelně, kde je prostor za prémii. U menších koupelen je také vhodné měřit prostor kolem toalety. Pokud vyberete záchod s jiným tvarem mísy, může zabírat příliš mnoho místa a ztěžovat pohyb po záchodě.

Zkoumání vašich možností

S měřením v ruce je na čase zvážit, jaké možnosti jsou pro vaši novou toaletu k dispozici - a je jich docela málo.

Typ toalety

První možnost je mezi jednodílnými a dvoudílnými modely. S jednodílnými toaletami jsou nádrž a mísa jednou integrální jednotkou. Tyto toalety vypadají velmi elegantně a mají nízký profil, ale obecně jsou nákladnější než typické toalety ze dvou kusů. Vzhledem k tomu, že dvoudílné toalety jsou běžnější, jsou také cenově výhodnější.

Nyní existují také vysoce sofistikované „inteligentní“ toalety, které zahrnují funkce jako vyhřívaná sedadla s nastavitelnou teplotou nebo dokonce samočisticí funkce, které vylučují potřebu toaletního papíru.

Design

Toalety přicházejí v různých konfiguracích pro různá použití a potřeby. Mezi úvahy si můžete vybrat:

Tvar misky

Při výběru toalety si můžete vybrat z těch, které mají podlouhlé, podlouhlé, kulaté nebo přední . Protáhlé toalety nabízejí hlubší místa k sezení a vejdou se do většiny obytných aplikací. Kompaktní protáhlé toalety mají mírně kratší půdorys a zabírají méně místa a přitom nabízejí dobrý komfort. Kulaté toalety zabírají nejméně místa a jsou dobrou volbou tam, kde je prostor na špičkové úrovni.

Výška sedadla

Záchody standardní výšky mají sedadlo, které je zhruba 17 palců nad podlahou. Toalety ve výšce židle jsou o něco vyšší ve výšce asi 19 palců nad podlahou, což je mnohem snadnější pro použití pro starší lidi nebo pro osoby s omezenou pohyblivostí. K dispozici jsou také toalety vlastní výšky, které se připevňují na zeď a lze je nastavit ve výškách od asi 15 palců do 28 palců nad podlahou.

WC Trap

Toalety mohou mít odkryvové konfigurace, které jsou odkryté - kde je integrální lapač v přípravku viditelný ze strany - nebo může být konfigurace sifonu skrytá konstrukcí příslušenství, takže boční pohled na záchod nabízí rovnou plochu. To je opravdu záležitost estetiky. Toalety s viditelným pasti jsou dobrou volbou pro koupelny v klasickém stylu s umyvadly na podstavec a volně stojící vany, zatímco toalety se skrytými pasti mohou vypadat lépe v modernějších koupelnách.

Místa pod omítku

Ruční kliky, které ovládají splachovací mechanismus, mohou být buď na levé nebo pravé straně nádrže, nebo mohou být umístěny na horním víku. Existují také bezdotykové splachovací modely, ve kterých splachování iniciuje jednoduchý dotek kdekoli na nádrži. A dnes existují dokonce i toalety s elektronickým dálkovým ovládáním splachovacích systémů.

Technologie proplachování

Většina toalet, které si dnes koupíte, bude ve srovnání se staršími toaletami modely šetřící vodu, ale existuje několik možností, ze kterých si můžete vybrat.

Single Flush

Tyto toalety poskytují stejné konzistentní splachování při každém použití. Většina používá asi 1 až 1, 5 galonu na spláchnutí, ale modely, které používají ještě méně, jsou k dispozici. Protože se jedná o nejběžnější, nabízí tento typ nejširší škálu vzorů, tvarů a barev.

Dual Flush

Mají dvoustupňový pákový mechanismus, který nabízí buď lehké proplachování tekutého odpadu, nebo plné proplachování pevného odpadu. Lehké spláchnutí spotřebuje jen 0, 6 galonu vody, zatímco těžké spláchnutí spotřebovává asi 1, 5 nebo více galonů.

Bezdotykové vyprázdnění

Tyto toalety mají elektronický senzor napájený z baterie, který iniciuje splachování jen vlnou ruky přes oko senzoru. Protože neexistuje fyzický kontakt, existuje jen malá šance na rozšíření bakterií.

Náklady

Cena nových toalet se může značně lišit, od méně než 100 USD za základní ekonomické modely až po 5 000 a více dolarů pro inteligentní toalety využívající elektronickou technologii. Jakmile vyberete náhradní toaletu, ujistěte se, že jste si také zakoupili jakékoli součásti, které nejsou zahrnuty, například voskové těsnění a šrouby skříně. Mnoho záchodů dnes přichází s ventilem pro přívod vody (kulový kohout), který je již nainstalován v nádrži, aby byla instalace snadnější, ale je možné, že budete muset tuto část zakoupit také samostatně. Při každé výměně toalety je také vhodné vyměnit přívodní hadici a uzavírací ventil.

Při přepravě a instalaci toalety buďte opatrní. Téměř všechny jsou vyrobeny ze sklovitého porcelánu nebo porcelánu a pokud spadnou, budou praskat nebo se rozbít. Když náhodou spadl, více než jeden DIYer rozbil toaletu. Mít pomocníka při přepravě a instalaci toalety je vždy dobrý nápad.