Tipy pro výběr barev vnějších barev pro váš dům

Sbírání barev domu není jen obtížné; to může být děsivé! Pokud zvolíte barvy, které jsou nudné a bla, váš dům bude vypadat plochý a bezvýrazný, ale pokud jsou barvy barvy příliš odvážné, mohou přemoci architekturu nebo dokonce rozzlobit sousedy. Potenciální odměny jsou však značné. Správný výběr správných kombinací exteriéru a barvy exteriéru domu může změnit váš život.

Když uvažujete o barvách pro exteriér vašeho domova, mějte na paměti, že nejlepší barvy jsou ty, které zvýrazňují nejkrásnější vlastnosti vašeho domova. To je jeden z důvodů, proč něco vědět o bytové architektuře, protože historie vám může říct hodně o tom, jaké barvy fungovaly pro různé styly domů v průběhu let. Nezapomeňte také, že obratné používání barev může někdy zakrýt nedostatky v designu a zvýšit tak přitažlivost a tržní hodnotu vašeho domova.

Tipy pro výběr barev vnějších barev

Jak zjistíte, že kombinace magických barev "> Profesionální návrháři doporučují 12 specifických technik. A prosím, uvědomte si, že žádný odborník nikdy nenavrhuje nákup barvy barvy, protože je v prodeji nebo proto, že vám váš dodavatel malířských prací může obchodovat!"

Honor History

Pokud plánujete malovat starší dům, pravděpodobně budete chtít použít historicky přesné barevné schéma. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je jednoduchá forma archeologie - můžete si najmout profesionála, který si na vaší vedlejší koleji a oříznutí vykope staré vrstvy laku, abyste je analyzovali a znovu vytvořili původní barvu vašeho domu. Nebo se můžete podívat na historický barevný graf a vybrat odstíny, které byly běžné v době, kdy byl váš dům postaven.

Čím jednodušší je architektura vašeho domu, tím méně barev budete potřebovat. Pro komplikovaný viktoriánský styl domu s ozdobným zdobením můžete plánovat použití čtyř až šesti barev, zatímco jednoduchý dům na ranči může vyžadovat pouze dvě barvy. Pečlivě sledujte barevné kombinace návštěvou některých historických domů, jako je Roseland Cottage v Connecticutu. Pokud máte v úmyslu myslet mimo krabici a vybírat zbrusu nové nebo neobvyklé barvy, pamatujte, že toto rozhodnutí se stane součástí linie vašeho domova.

  • Tip : Fotokopii skici nebo fotografii vašeho domu. Chcete-li vyzkoušet barevné kombinace a zúžit výběr, použijte vodovky nebo barevné tužky. Poté použijte bezplatné nástroje, které vám pomohou vybrat.

Zvažte Jazzing Up the Past

V některých čtvrtích je pro majitele domů běžné létat tváří v tvář historii. Namísto výběru historicky přesných barev namalují moderní barvy, aby dramatizovaly architektonické detaily. Použití jasných barev na starých architektonických detailech může přinést překvapivé a vzrušující výsledky - pokud to schválí místní historická komise. Ale než si koupíte 10 galonů žvýkačky růžové, je dobré se podívat, co dělají vaši sousedé. Fluorescenční viktoriánská barva, která vypadá skvěle v San Franciscu, se může zdát divoce na místě ve více konzervativních čtvrtích na severovýchodě. Světle růžová štuk, která je běžná na Floridě, může opravdu vyděsit sousedy ve státě Washington - což může být dobré nebo špatné. Pamatujte, že to, co se považuje za přijatelné barevné schéma, může být diktováno regionem a sousedstvím, nejen historickým architektonickým stylem.

Zvažte své sousedy

Dům vedle vám může poskytnout nápady na malování barev, ale je špatný nápad přesně zkopírovat svého souseda. Vyberte si barvy, které váš dům od sebe odlišují, ale které se neshodují s okolními budovami. Rozhlédněte se po okolí. Vypadá architektura vašeho domu jako dům vedle? Jste v příměstské zástavbě s domy všude kolem, nebo jsou vaši sousedé stromy? Nebo stojí váš dům v sousedství odděleně, jako původní velký statek, který je nyní obklopen novějšími rančemi z poloviny století?

Vyberte si barvy domu s ohledem na to, co je kolem vás. To může znamenat záměrné prolnutí, doplnění nebo dokonce kontrastování s barvami používanými okolními sousedy. Klíčem je, aby váš výběr byl záměrný a nedovolil náhodný barevný efekt.

Půjčit si od přírody

Krajina kolem vašeho domu je kvetoucí s barevnými nápady. Prevalence stromů může naznačovat zemitou paletu zelených a hnědých. Nastavení pláže může doporučit použití živých modrých a tyrkysových nebo dokonce odstínů růžové. Zahrada před domem může inspirovat vzrušující barevné kombinace pro váš dům na základě toho, co se na zahradě objevuje v době tulipánů. Kde svítí slunce na váš dům? Jak je váš dům umístěn v prostředí? Výrobní domy obvykle nejsou optimálně rozmístěny na svých pozemcích, takže dělejte to, co nám říká australský architekt Glenn Murcutt - následujte slunce. Nezapomeňte, že barva potřebuje světlo a kvalita světla má vždy vliv na barvu.

Zkontrolujte střechu

Váš dům je vaše plátno, ale není prázdné. Některé barvy jsou již zavedeny. Je váš střešní asfalt? Šindel? Kov? Terakota? Břidlice? Jíl? Střešní materiály mají své vlastní barvy. Vaše barva vnějšího obkladu se nemusí shodovat se střechou, ale měla by harmonizovat. Na výběr barev domu může mít vliv také rozlehlá cihla nebo dlážděná příjezdová cesta s krásnými hnědými a červenými. Při výběru vnějšího nátěru začněte tím, co již existuje. Změna barvy domu je jednodušší než střecha nebo příjezdová cesta.

Zvažte barvy nenatřených materiálů

Každý domov má některé funkce, které nebudou natřeny. Je vaše domácí cihla? Kámen? Kombinace? Má dominantní komín? Vinylová okna? Přírodní dřevěné dveře? Stavební materiály mají své vlastní barvy. Zůstanou schody a zábradlí ve vašem domě jejich stávající barvy?

Vyberte si barevné schéma, které harmonizuje s barvami, které jsou již ve vašem domě. Podle slov architekta Franka Lloyda Wrighta: „Dřevo je dřevo, beton je beton, kámen je kámen.“ Wright by raději šel ve všech věcech, ale většina domů má nějaké materiály s barvami, které jsou přirozeně krásné bez barvy. Při výběru barev pro prvky, které budete malovat, mějte na paměti tyto materiály.

Najděte inspiraci ve vašem obývacím pokoji

Architekt Frank Lloyd Wright upřednostňoval barvy přírodních materiálů, ale všude používal svou oblíbenou červenou barvu Cherokee, včetně Zimmermanova domu v New Hampshire. Zvažte barevná schémata, která se používají ve vašem domě, a vyberte barvy exteriéru, které harmonizují. Může se zdát komické malovat celý dům na základě vzoru polštáře, ale tento přístup ve skutečnosti dává smysl. Barva vašeho zařízení vás provede výběrem barev interiéru a barvy interiéru ovlivní barvy, které používáte venku. Vaším cílem je opět harmonizovat.

Zúčastněte se podrobností

Chcete-li zdůraznit architektonické detaily, namalujte je zvýrazňující barvou, která má úmyslný vztah k barvě pozadí domu. To může být věcí použití doplňkové barvy, kontrastní barvy, odstínu ve stejné skupině barev nebo někdy i střetávací barvy, v závislosti na efektu, který se snažíte dosáhnout.

Strategicky toto rozhodnutí začíná identifikací architektonických detailů vašeho domu. Máte závorky? Okenice? Imposts? Víry? Tvarování zubů? Ještě důležitější je, že chybí klíčové architektonické detaily, které by měly být vyměněny dříve, než začnete malovat? Jsou tyto údaje dostatečně atraktivní a historicky relevantní způsobem, který vyžaduje jejich zvýraznění? Nebo je lepší použít jemnou barevnou variantu, která umožňuje těmto detailům doplnit dům bez křičení?

V závislosti na velikosti a složitosti vašeho domova si můžete vybrat dvě, tři nebo až šest barev. Kromě barvy pro vaši obklad vyberte také akcenty pro žaluzie, lišty, dveře, okenní křídla, konzoly, sloupy a verandy. Pamatujte, že bouřková okna a obrazovky lze nyní zakoupit v různých barvách. Tento princip je důležitější, co si můžete uvědomit: Příliš mnoho barev váš dům přemůže, zatímco příliš málo může váš dům vypadat plochý a nezajímavý. Styl domu zde může mít velký vliv. Jednoduchý rambler ve stylu ranče by mohl vypadat nejlépe pouze se dvěma barvami: jedna pro vedlejší kolej a mírně tmavší barva ve stejné barevné skupině pro ořez. Ozdobený viktoriánský dům by na druhé straně mohl vypadat báječně s až šesti různými barvami - jedna pro každý z různých typů oříznutí a ozdobných detailů.

Použijte Light pro přidání velikosti

Není divu, že velké, velkolepé statky jsou často namalovány bíle. Světlé barvy zvyšují vzhled budovy a bílá je oblíbenou barvou pro klasickou klasickou architekturu. (Nezapomeňte například, že ve Washingtonu ve státě DC je velmi slavný Bílý dům.) K velikosti a důstojnosti vašeho domova můžete přidat bílou nebo světle krémovou barvu. Použijte tmavší barvy pro zvýraznění stínů a světlejší barvy pro promítání povrchů nebo detailů do významnosti.

Jdi do dramatu

Tmavý obklad nebo tmavé pruhy výbavy způsobí, že váš dům bude vypadat menší, ale také přitáhne větší pozornost k detailům. Tuto techniku ​​zvýraznění pruhů lze nalézt v mnoha interiérech Franka Lloyda Wrighta. Pro exteriéry zvýrazněte vybrání tmavšími odstíny a detaily zvýrazněte světlejšími tóny. Tradičně jsou okenní křídla viktoriánských domů natřeny nejtmavší zvolenou historickou barevnou kombinací.

  • Tip : Velké povrchy vždy způsobí, že barvy barvy vypadají o něco světlejší, takže raději volte mírně tmavší odstíny pro rozsáhlé oblasti, než se spoléhat na zjevné barvy vzorků barev.

Využijte barevné rodiny

Kontrastní barvy upoutají pozornost na architektonické detaily, ale příliš extrémní kontrasty se budou střetávat a skutečně od detektivů odpoutají. Abyste byli v bezpečí, zvažte pobyt v jedné rodině barev - skupina rozmanitých světlejších a tmavších odstínů na základě stejného barevného odstínu. Pro některé akcenty zkuste použít tmavší nebo světlejší odstín místo zcela jiné barvy. Otřete rozdíly mezi odstíny, tóny a odstíny.

  • Tip : Pamatujte, že mnoho barev přichází s inherentní symbolikou. Možná budete chtít zvážit některé klasické systémy, například feng shui barvy exteriéru domu.

Udělejte rovnováhu

Výbuch jedné barvy na pouze jedné části vašeho domova může dát skokový vzhled. Usilujte o vyvážení barev v celé budově. Někteří odborníci s tím nesouhlasí, ale většina barevných odborníků doporučuje, abyste se vyhnuli extrémním kontrastům. Obvykle je nejlepší si vybrat barvy, které spolu souvisejí. K vizualizaci kombinací použijte dostupné softwarové programy. Nezapomeňte si s historickou provizí ověřit historické kombinace barev.

Tipy pro výběr barvy

Mysleli jste si, že musíte vybírat pouze barvy? Promiňte! Zde je několik ukazatelů, které byste měli mít na paměti při výběru barvy pro svůj projekt malířství:

  • Trvanlivost domácí barvy: Nezapomeňte, že velmi světlé nebo velmi hluboké barvy vyblednou. Ve skutečnosti se barva může zcela měnit, jak barva stárne. Například hluboká břidlicová šedá se může s věkem stárnout více zeleně nebo modře, i když je barva drahá obchodní značka. Čím intenzivnější je barva, tím je pravděpodobnější její vyblednutí. Po několika letech se živé modré a tmavě červené barvy mohou zdát utlumené. Tmavé barvy mohou také představovat další problémy s údržbou. Tmavé barvy absorbují teplo a trpí více problémy s vlhkostí než světlejší odstíny. A protože tmavá barva slábne, může být obtížné přesně se vyrovnat, když uděláte malé opravy. To neznamená, že byste měli nutně vyloučit tmavé barvy, protože existují i ​​výhody. Tmavé barvy nevykazují prach a skvrny tak snadno jako světlé barvy a tmavé odstíny také dodávají vašemu domu pocit důstojnosti nebo dramatu.
  • Dům barva lesk: Dům barva přichází v několika Sheens, od lesklé na byt. Čím je povrch lesklejší, tím je pravděpodobnější nedokonalost, tahy štětcem a stopy po opravě. Na druhou stranu se lesklé povrchy snáze čistí - což je důležitý faktor, pokud je váš dům v zasněžené zimě přímo na silnici. Mnoho majitelů domů se rozhodlo používat ploché barvy na povrchy stěn a pololesklé nebo lesklé barvy na sloupy, zábradlí a okenní křídla.
  • Barevné podvody: Barevné vzorky vypadají velmi odlišně, když jsou vyvedeny z obchodu a prohlíženy na přirozeném slunečním světle. Také barvy se vždy zdají světlejší na velkých plochách než na malých vzorcích. Pravděpodobně budete potřebovat tmavší barvu, než jakou jste vybrali při porovnávání vzorků. Studujte vzorky barev venku, ale nikdy na přímém slunci, protože jasné slunce zkresluje barvu. Před zakoupením galonů barvy vždy vyzkoušejte zvolenou barvu na části domu. Žijte se vzorkem barvy po dobu jednoho nebo dvou týdnů a pozorujte ji v různých denních dobách, než se rozhodnete malovat celý dům.

Bavte se!

Pamatujte, že barva je pouze barva a že váš dům může být kdykoli někde po silnici překreslen, pokud zjistíte, že se vám barva nelíbí nebo pokud se změní vaše preference. Nepospíchej. Být kreativní. Bavte se! Malování vašeho domova je příležitost. Je to jako slepé rande - tento proces vám dává šanci opravdu poznat, kde žijete. Váš dům může být vaše plátno a vzor pro učení o architektuře a architektonických detailech.

Nebojte se udělat z domácího malířství rodinný projekt. Ať jsou děti zodpovědné za malování konkrétních architektonických detailů - co je nejhorší, co se může stát? Je to jen barva. Především nezapomeňte dokončit práci dávkou kamarádství a velkým smyslem pro humor. Láska se rovná trpělivosti.