Barvení Cedar Wood: Jak to udržet barevné a chráněné

Červený cedr je populární vnější dřevo na domech pro svou přirozeně bohatou červenou barvu. Používá se pro šindele, čalounění, obklady domů, podlahové krytiny, ploty a brány, cedr je levný, široce dostupný a funkčně se hodí. Ale jedna nevýhoda je, že cedrova krásná červená překvapivě rychle změní monotónní šedou. Jakmile cedr zezelil, neexistuje žádný přirozený způsob, jak se vrátit. Jedinou alternativou v tomto bodě je tónování dřeva. Udržování barvy vašeho cedru je o možnostech, načasování a především o správném typu ošetření. Chcete-li plně porozumět nejlepšímu způsobu obarvení nebo ošetření cedru, musíte nejprve porozumět nuancím tohoto jedinečného procesu zvětralého dřeva.

Jak Cedar Wood Weathers

Cedrové dřevo se zhoršuje pomalu, a to vše kvůli jeho hojnosti přírodních olejů. Ze strukturálního hlediska cedr více než drží svůj vlastní. Neošetřené cedrové ploty mohou trvat mnoho let, než budou muset být vyměněny. Počasí začíná okamžitě, pak rychle zpomalí na procházení. Zvětralé rychle postupuje do dřeva asi na dva milimetry, než se zpomalí. Ale postupem času se zvětralá část rozštípne nebo odlupuje a vystaví čerstvé dřevo živlům.

Cedarův vzhled je však jiná věc. Když je plně zvětralý, cedr získává světle stříbrně šedý vzhled. Pokud máte rádi výhled na chalupu u moře nebo na starou stodolu, můžete si vytvořit cedr, který vypadá úplně sám.

Jedním z aspektů zvětralého procesu cedru, který se některým majitelům domů nelíbí, je, že se nerovnoměrně zbarví. I když tento proces není patrný na malých plochách, je patrný, když se díváte na rozsáhlé oblasti, jako je vlečka. Tento efekt je ještě výraznější mezi různými stranami domu, kde na vedlejší koleji mohou být různé rychlosti slunce, větru nebo srážky.

Základy léčby Cedarem

 • Při ošetřování cedru je nejdůležitější otázkou, kolik skutečné dřevo chcete zakrýt ">
  Smrk / Melissa Ling

  Ošetření Cedaru bělícím olejem

  Pokud chcete šedý, zvětralý vzhled, ale také chcete ochranu, budete muset vyvinout zvláštní nepřirozené úsilí, aby to vypadalo přirozeně. Bělicí olej je dvoustupňový proces. Nejprve olej zafarbí dřevo světle šedým pigmentem, který zafixuje barvu. Za druhé, během krátké doby olej zrychlí bělicí proces, takže získáte zvětralý vzhled rychleji a jednotněji aplikovaný. Plně rovnoměrný zvětralý efekt se však bude vyvíjet mezi třemi a šesti měsíci. Cabotův bělicí olej je jednou z předních značek oleje vhodných pro umělé zvětrávání cedru.

  Barvení Cedar poloprůhledným skvrnami

  Poloprůhledné skvrny jsou vaše nejlepší sázka, když chcete, aby skutečný vzhled mírně zvětralého cedru s ochranou. Těch několik pevných částic v této směsi významně nezakryje cedrové dřevo. U poloprůhledných skvrn však budete muset s aplikací dávat pozor. Ruční kartáčování je často nejlepší volbou, protože stříkání může mít za následek blotování. Poloprůhledná skvrna také koriguje vodu a zabraňuje pronikání vlhkosti do buněčné struktury dřeva.

  Barvení Cedar s jednobarevnou barvou

  Jednobarevné skvrny obsahují pevné částice, ale ne tolik jako barva. Skvrny plné barvy tak nechaly projít některé cedrové zrno, ale žádná barva. Získáte velmi uniformní neprůhlednou barvu. Výhodou je, že jednobarevné skvrny blokují nejškodlivější ultrafialové světlo. Navíc je tento typ skvrn vynikající při odpuzování vody.

  Ošetřování Cedar pomocí primeru a barvy

  Malování je nejlepší volbou pro ošetření cedru, pokud je vaším jediným cílem ochrana. Barva pevné látky odvádí světlo a světlo je hlavním přispěvatelem ke zhoršení cedru. Světlejší barvy vydrží déle, protože odrážejí světlo efektivněji než tmavší barvy. Je notoricky obtížné napodobit barvu dřeva barvou. Pokud absolutně chcete nějaký vzhled dřeva, barva není dobrá alternativa. Vzhledem k velkým pórům cedru je nutné dřevo před natíráním natřít.

  Bezpečnostní poznámka

  Červený cedrový prach může u lidí, kteří již trpí astmatem, způsobit astma nebo zhoršit stav. S tímto stavem byly identifikovány těkavé sloučeniny ve dřevě. Při řezání, broušení, hoblování nebo při jiných činnostech s Western Red Cedar používejte respirátor s dvojitou patronou, nikoli papírovou masku.