Základní informace o základnové desce s pevnými povrchy, které byste měli vědět před zakoupením

Ivan Hunter / Stockbyte / Getty Images

Pultové desky s pevným povrchem existují již více než 50 let a jsou oporou v kuchyních a koupelnách. To, co mohlo být kdysi považováno za trendy, je nyní tak prokázáno, že jen málo materiálů na pracovní desce, s výjimkou křemene, dokázalo dosáhnout stejného stavu.

Masivní povrch je dokonalým materiálem pro pracovní desku střední třídy. Kupující, kteří nemají zájem o laminát, ale stále hledají dostupnou desku, často přitahují pevný povrch. Je to jeden z mála protiopatřovacích materiálů, které může majitel domu přebrodit pouhou orbitální bruskou. I když vizuálně postrádá hloubku skutečného kamene nebo dokonce křemene, podobá se kameni mnohem více než laminát. Pevný povrch je místo, kde mnoho kupujících na pultu přirozeně skončí po pečlivém zvážení jeho vysokých a nízkých bodů ve srovnání s jinými materiály.

Co znamená Solid ve světě pevných povrchů

Pevné povrchové materiály začaly Duiantovým Corianem. Myšlenka tohoto vynálezu měla mít povrch, který vypadal přiměřeně jako přírodní kámen, ale na rozdíl od kamene by byl neporézní. Když rozkrojíte žulu, uvidíte divokou chaotickou konglomeraci částic tvořících desku. I když je to krásné, nabízí několik cest pro praskání a lámání.

Slovo pevné na pevném povrchu posiluje myšlenku, že se jedná o stabilní základnu, na rozdíl od skákacích laminátů, které jsou namontovány na dřevovláknité desky o střední hustotě. Ale pevná látka má další, důležitější význam. Skutečným záměrem společnosti Dupont bylo vytvořit povrch, který by byl stejný od shora dolů, homogenní produkt. Průřez pevného povrchu ukazuje, že se do něj můžete ponořit hlouběji a stále získat stejný produkt, a to je nezbytné z hlediska opravy poškození.

Klady

 • Téměř neporézní: Žádný povrch není zcela neporézní, ale dlaždice, křemen a pevný povrch se blíží neporéznosti jako jakýkoli materiál na desce. Extrémně nízká pórovitost na pevném povrchu udržuje bakterie v bezpečí a podporuje čistší a hygieničtější pracovní desku.
 • Homogenní : Na rozdíl od laminátových nebo keramických dlaždic materiál pevného povrchu prochází celou cestu, shora dolů. Výsledkem je, že se po nárazu vizuálně daří lépe než vícevrstvý produkt, jako je laminát.
 • Snadná oprava : Ano, pevný povrch se poškrábe, pokud na něj oříznete. Ale s orbitální bruskou a jemně zrnitým brusným papírem může dokonce majitel domu otřít škrábance.

Nevýhody

 • Slabý (náraz, škrábance) : Majitelé domů, kteří mají pracovní desky s pevným povrchem, by měli být zvlášť opatrní při používání řezacích desek, protože pevný povrch je relativně měkký a může mar.
 • Deformace tepla : Pevný povrch se může udržet proti teplotě vroucí vody 212 F. Ale některé pevné povrchy se začnou deformovat při teplotách, které nejsou o moc vyšší než 250 ° C. To znamená, že horké a suché pánve (jako je pánev), které jsou obvykle horkější než horké, mokré pánve (jako je například hrnec těstovin ve vroucí vodě), by neměly být umístěny na čítač pevných povrchů.

Pevný povrch vs. ostatní materiály na desce

Kuchaři jsou neklidní, vždy hledají dokonalý materiál na desce. Nerezové pulty kuchyňských kuchyní jsou odborníky vysoce ceněny, ale v obytných kuchyních nejsou nákladově efektivní ani praktické. Pevný povrch je dostupný většinou majitelů domů.

Ostatní, jako je dřevo a keramické dlaždice, mají svá omezení. Dřevo je porézní, těžko se čistí a může mít slizký pocit. Keramická deska je na individuálním základě tvrdá a neporézní. Ale pokud jsou instalovány v počtu, drážkované švy ztěžují přípravu jídla. Kromě neviditelných svařovaných švů je pevný povrch hladký po celé ploše.

Drahé a náchylné k praskání, ani oblíbené možnosti žuly a mramoru nejsou zdaleka dokonalé. Pevný povrch nikdy nezažije stejné trhliny v těle, které někdy ovlivňují přírodní kámen.

Laminátové povrchy, jako je například Formica, jsou sendviče z papíru nebo textilie impregnované pryskyřicí, vše nalepené na dřevotřískové desky. Laminát snadno tříští a jeho vzhled postrádá hloubku.

Akrylové vs. polyesterové pevné povrchy

Počitadla pevných povrchů na bázi polyesteru jsou levnější, ale jsou považována za nižší než novější čítače na bázi akrylu. Některé značky, jako je Staron, jsou 100% akrylové. Ostatní, jako například materiál Formica Solid Surfacing, mohou být akrylové nebo polyesterové.

Polyestery mají tendenci dodávat živější barvy než akrylové barvy. Akrylové materiály jsou skvělé, pokud potřebujete provádět nějaké fantastické výrobní práce, jako je tvarování za tepla.

Složení pevného povrchu

Pultové desky na pevném povrchu jsou asi 33 procent vazebných pryskyřic a 66 procent minerálů. Tyto minerály jsou derivátem bauxitu, trihydrátem hliníku (ATH). ATH je druh jemného bílého prášku, který pomáhá pevnému povrchu udržovat jeho hladkou konzistenci.

Kontrastujte to s čítači křemene, což je asi 10 procent pryskyřic a zbytek minerálů. K těmto minerálům někdy patří průmyslový odpad z mramoru a žuly a dokonce i zrcátka a sklo na zem.

Tipy pro počítadlo pevných povrchů

 • Až instalační tým přijde, bude muset vytvořit výřez pro dřez. Požádejte, aby tento vyřezaný kus odpadu přeměnili na krájecí desku broušením dolů po okrajích a horní ploše. Většina instalačních společností se zavazuje.
 • Počítadla pevných povrchů můžete sami očistit tak, že začnete jemně zrnitým brusným papírem, jako je například # 220, na orbitální brusce. Pracujte progresivně vyšší než jemnější zrna. Mnoho výrobců chce dokončit broušení podložkou Scotch-Brite.
 • Můžete si vytvořit vlastní čítače pevných povrchů "> s deskami materiálu, s výjimkou dřeva, je obtížné vyrobit bez speciálních nástrojů a odborných znalostí. To se však mění. Některou jednoduchou výrobu mohou provádět amatéři, jako je řezání přímek nebo Vytváření výřezů dřezů Existuje také jedna online společnost, SolidSurface.com, která bude dodávat ukončené a odmítané materiály na pevné povrchy neautorizovaným kupujícím.

Značky pevných povrchů

Když Dupontův patent vypršel, vrhly se další společnosti, aby vytvořily korianské náhražky. Spolu s Corianem patří mezi další oblíbené značky materiálů na desce s pevným povrchem:

 • Avonite
 • Formické pevné povrchové úpravy
 • Gibraltar
 • Staron
 • Mystera