Měli byste přestavět nebo přestavět svůj dům?

Getty / Allyson Scott

Výběr, zda přestavět nebo přestavět váš dům, je jako nikdo jiný ve světě domácího zlepšení kvůli jeho finality. Položte špatnou podlahu v koupelně, a to i tak trvale jako porcelánovou dlaždici, a můžete se z ní vždy vrátit. Zbořte celý dům a nemáte žádné prostředky.

Můžete vlastnit dům, který „potřebuje trochu lásky“, jak to řekl realitní makléř, ale ve skutečnosti potřebuje náklad lásky. Stejně jako milující dítě by vás mohlo zajímat, zda by vaše měla být něžnou láskou k úctě a spolupráci s tím, co tam je - nebo tvrdou láskou, která přichází ve formě bouracího míče a bagru.

V každém případě víte, že dům, ve kterém bydlíte - nebo vaše investiční nemovitost - potřebuje tolik práce, že nemůžete přijmout poloviční opatření. Obtížná vnější barva, podlahy celého domu, výměna toalet a všechno ostatní to už nebude dělat. Dostali jste se do bodu, kdy se jedná o přestavbu celého domu (druh, kam se musíte odstěhovat) nebo o nový projekt roztržení a sestavení.

Obnovení vyhraje dlouhodobě resetováním hodin

Pokud plánujete být v domě dlouhodobě a poté jej prodat, je obvykle moudřejší strhnout a přestavět, alespoň z čistě finančního hlediska.

Fyzické prvky domova jsou na časovači. V okamžiku, kdy kladivo udeří do domu naposledy, začne časovač tikat. Vnější barva může trvat až sedm let, ale více než pět let v nepříznivém podnebí; myčky nádobí, méně než deset let; centrální A / Cs, 10 až 15 let; třípáskové kompozitní šindele, asi 20 let.

Kromě toho, zatímco životnost některých prvků je rozložena, mnoho jiných končí zhruba ve stejnou dobu. Pokud jde o náklady, výměna myčky není nikým nápadem na zábavu, ale jen si představte, že to musíte udělat ve stejném kalendářním roce, kdy jste vyměnili střechu, okap a centrální klimatizaci.

Přestavbou resetujete hodiny z hlediska fyzické povahy domu: vše od spotřebičů po obálku domu (např. Zastřešení, vlečka atd.). Když přijde čas na prodej o 15 let později, prodáváte 15letý dům místo 40 let starého. Jako bonus jste si během těchto 15 let užili potěšení z pobytu v novém domě. Kupující jsou důvěrně naladěni na stáří domů - pokud tomu tak není, jejich realitní agent a inspektor domu je o této skutečnosti dobře informují.

Převezměte kontrolu nad tím, kolik utratíte

Pokud nemáte peníze, remodelace je vždy ta správná cesta. Problém je v měřítku - vaše schopnost škálovat své výdaje nahoru nebo dolů (nebo zmrazit), podle vašich potřeb.

  • Přepracovat: Když přestavujete dům, máte kontrolu nad svými výdaji. Přestavba je ideální pro ty, kteří váhají nebo nechtějí udělat velký skok. Můžete si přestavět malou koupelnu a pak zastavit, když jsou finance omezené. Jste příjemcem velké refundace daně "> kovová střecha ve stojatém švu. Peníze se distribuují v kapkách nebo v pouzdrech, podle vašeho výběru.
  • Tear down and rebuild: Tato možnost je celá nebo nic. Po prvním velkém nákupu - demolici - vám zůstane volná částka, která vás zavazuje postavit nový domov. Pokud si nepřejete být vlastníkem volného místa, musíte pokračovat v cestě vpřed. Horší je mít dům, který je částečně kompletní. Struktury ponechané exponované elementům rychle stárnou. V určitém okamžiku bude muset být váš přestavěn.

Zvolte, zda chcete lepší nebo levnější

Pokud chcete lépe, strhněte a znovu postavte. Pokud chcete levnější, předělávejte. Dokonce i rozsáhlá přestavba celého domu bude stále levnější než zbourat a znovu stavět.

Podle Rogera Greenwalda, RA, AIA, „náklady na zbourání a přestavbu budou asi o 20 procent vyšší než náklady na rozsáhlou přestavbu celého domu. Ale architektonické výhody zbourání a práce s čistou břidlicí mohou být obrovské: Lepší základní architektonický design, všechny nové systémy, čistá cirkulace, vysoce kvalitní okna, nové a efektivní systémy vytápění a chlazení, vysoké stropy a prostor určený pro vaše osobní životní vzory umístěné tam, kde je potřebujete. “

Přeměňte výhry tím, že vám poskytneme elegantní zvonky a píšťalky

Zastánci zbourání / přestavby zdůrazňují chlad nových domů, s jejich mobilními zařízeními řízenými topnými systémy, sálavými tepelnými podlahami, master suite a specializovanými domácími kancelářemi.

Tento argument drží vodu, pokud budete muset utratit další peníze. Pokud je tento argument rozebrán, je to, že neuznává, že dům musí být nejprve postaven. Díky předěláváním jsou základní prvky domu již na místě a platí se za ně. Takže výše uvedené dodatečné náklady na přestavbu jsou to, co osoba, která přestavuje, utrácí za honosné věci, jako jsou lázně, jeskyně člověka a divadla domácího filmu.

Určete konečný stav domu

Zatímco všechny domy mohou být přestavěny, ne všechny domy by měly být. Odborníci v oboru obecně souhlasí s tím, že následující podmínky si zaslouží roztržení / přestavbu nebo přinejmenším houpají argumentem v tomto směru:

  • Požadovaná vylepšení nemohou být obsažena v existující stopě domu. Takže chcete doplnění. Potřeba dalšího prostoru rozhodně není jediným důvodem, proč se stavět znovu; dodatky se staví stále. Problém je v tom, že se to děje ve spojení s rozsáhlými a drahými přestavbami stávajícího domu - dvojím čerpáním vašeho financování.
  • Nadace je špatná a před rekonstrukcí domu je třeba hodně práce.
  • Jsou stropy příliš nízké podle vašich představ? Zvýšení stropu není jednoduché - pokud tam není dostatek volného prostoru. Podlaha výše musí být odstraněna a poté znovu postavena.

Buďte si vědomi omezení Společenství

Jeden vliv na vaše rozhodnutí přichází z vnějšku. V minulých letech se majitel domu mohl beztrestně strhnout a znovu postavit. Každá budova byla vždy předmětem územního plánování a povolování, ale tyto vlivy byly mnohem mírnější než nyní.

Od konce 90. let se příliv obrací spíše k recyklaci než k vyhazování a tento trend zahrnuje také bydlení. Místní stavební úřady nyní kritičtěji sledují aspekty přestavby, jako je velikost. Slovo McMansion neexistovalo až do druhé poloviny 20. století. Nyní je obvazován po celou dobu městskými radami, jejichž cílem je zachování charakteru měst prostřednictvím zachování jeho bytového fondu.

Dokonce i Los Angeles, tradičně nejvíce „zničená a přestavěná“ oblast v USA, začal s budováním moratorií určených k omezení velikosti domů. Málo přestaveb je obsahů, které zůstanou ve stejné stopě jako dříve, takže jsou těmito zákazy rovněž ovlivněny.