Měli byste malovat stěny před nebo po lakování podlah?

Sollina Images / Getty Images

V rámci předělávání domů je klíčový vývoj řádného procesu. Když se proces ukáže správně, věci fungují hladce. Vaše práce zůstává čistá a nepoškozená. Při nesprávném postupu hrozí, že vaše současná práce poškodí vaši předchozí práci. U některých projektů je zjevné, že jedna věc se musí stát před druhou. K izolaci dochází před sádrokartonem. Instalace sádrokartonu probíhá před lakováním. A co další procesy, které se zdají být podobným výzvám? “, Malba interiérů jsou dva projekty domácí přestavby a stavby, které se obvykle odehrávají ve stejnou dobu. Při plánování byste měli malovat zdi před nebo po opravě podlah? Není to snadné rozhodnutí?, a každá strana má své přednosti. Mnoho z toho závisí také na faktorech posunu, z nichž některé mohou být konkrétní pro váš vlastní projekt.

Lakování podlah před malbami

Klady

  • Snadnější přizpůsobení barvy stěny k podlaze než naopak
  • Poškození stěn z podlahové brusky je snazší napravit a natřít než na druhé straně
  • Prach z broušení podlahy nepoškodí nově natřené stěny

Nevýhody

  • Na nově dokončenou podlahu by mohla kapat barva
  • Jsou nutné úplné a dobře zajištěné kapesníky po celé podlaze

Pokud ještě nemáte žádné podlahové krytiny a pouze podklad, budete před lakováním podlah velmi dobře malovat stěny a stropy. Můžete malovat s čistou svobodou, dokonce i pomocí stříkacího zařízení, a rozlití zřídka způsobuje velké škody. V tomto případě je rozhodnutí již přijato prakticky pro vás.

Zvažte otázku vzhledu. Který vzhled povrchu je trvalejší: podlaha nebo stěny? Barva stěny lze během víkendu změnit. Je však obtížnější znovu obarvit podlahu a změnit její barvu tak, aby byla v souladu s barvou stěny.

Také nedostatek podlahových desek a jiných podlahových obložení znamená, že můžete malovat až dolů bez maskování. V domovech novostavby, kde ještě nebyla položena žádná podlaha, je to způsob, jak to funguje: nejprve se položí stěny, poté se podlahová krytina objeví později.

Když obíháte podlahovou brusku kolem místnosti, je zde možnost odření nově natřených stěn. I když budete mít odstraněny základní desky, stane se dost činnosti, abyste mohli poškrábat nebo zašpinit dokonale malované stěny.

Kapkové barvy jsou hlavním problémem. Pokud kapáte na zcela dokončenou, utěsněnou podlahu, pokud se k kapání dostanete během několika sekund, je to skoro jako kapání, které se nikdy nestalo. Pokud latexová barva zaschne, nechte kapku nehtem. Přesto může pigment zabarvit povrch hotové podlahy.

Broušení podlah vytváří obrovské množství prachu. Tento prach se usazuje nejen na vodorovných površích, ale také na svislých površích, jako jsou stěny. Ploché lesklé barvy mají jedinečnou schopnost přitahovat prach. Ještě horší je, že čím plošší je lesk, tím obtížnější je čištění. Skutečně plochá barva na konci stupnice lesku může být tak obtížné vyčistit prach, že je téměř snazší znovu úplně malovat stěny.

Malířské stěny před lakováním podlah

Klady

  • Lehká barva postříkat může být často obroušen pryč
  • Lakovací činnost a nástroje, které poškozují podlahu, lze brousit

Nevýhody

  • Barva vylitá na surové dřevo může být obtížněji čistitelná než barva na hotové povrchy
  • Pokud se očekává, že broušení vytvoří velké množství prachu, musí být chráněny zdi

Jedním z důvodů, proč si majitelé domů mohou nejprve namalovat zdi, je to, že se obávají kapání nebo rozmazání barvy na jejich nově dokončené podlaze. Podlahy jsou drahé a obtížné je opravit, ale stěny nejsou.

Pokud nejprve namalujete stěny, někteří majitelé domů si mohou myslet, že je možné malovat s relativním opuštěním, a poté odkapávat barvy. Barva, která odkapala a ztvrdla na utěsněném povrchu, se uvolní při broušení podlahy. Ale to jen ztěžuje vaši práci a navíc žehluje brusný papír. Pokud se podlaha stane surovým dřevem, může do dřeva proniknout barva a skvrna je téměř neopravitelná. Budete muset hluboce pískat do toho surového dřeva, abyste odstranili barvivo barvy. Takže i když se rozhodnete malovat stěny nejprve, je nejlepší chránit vaši podlahu před kapkami barvy.

Který je pro vás nejlepší?

Konečné rozhodnutí samozřejmě záleží na vaší situaci, stejně jako na vašich oblibách a nepáčích. Povrchová úprava podlahy je polostálá. Obarvená podlaha si zachovává svoji barvu po dlouhou dobu a je obtížné ji všechny obrousit. Podlaha bude mít určitý vzhled, ať už lesklý nebo pololesklý, nebo určitý odstín, a vzhled stěn by měl následovat odtud.

Kapky barvy jsou platným problémem, ať už jste již podlahu dokončili nebo ne. Nejlepší způsob, jak zajistit, aby vaše podlaha zůstala v čistotě, je především zabránit tomu, aby se na ni vylila barva. Ujistěte se, že používáte plátno kapky. Dobrý dropcloth je moudrá investice do vašeho domu, protože můžete použít opakovaně. Plastové kapky musí být vyhozeny a navíc kluzké.