Měl bych hrabat trávy oříznout nebo je nechat na svém trávníku?

Čtenář s velkým trávníkem a znepokojený dodatečnou údržbou krajiny, která je nutná pro shrabání trávy, se zeptal: „Mohu je nechat na svém trávníku“>

Pokud byste hráli ořezávání trávy nebo je nechali?

Ponechat je na trávníku, který má zdravou trávu, se stává problémem, pouze pokud jsou příliš silné (tj. Tráva byla při sekání příliš vysoká) nebo je-li trávník mokrý:

  1. Když jsou příliš tlustí, spadnou.
  2. Když je trávník mokrý, stříhají se trávy dohromady (stejně jako je snazší vyrobit sněhové koule z mokrého sněhu než nadýchaného sněhu).
  3. V každém případě blokují zdravý tok vzduchu do trávníku.

Pokud sekáte trávník dříve, než bude příliš vysoký, nebude střih trávy stačit k zarovnání hrabání (nebo pytlování, pokud používáte sekačku na trávu). Nepřispívají k vytváření trávníkové došky.

Ale co když se nemusíte starat o správné načasování nebo se obtěžovat vyprázdněním sekačky? Dobrým způsobem, jak se obejít, když budete muset sbírat výstřižky trávy, je sečení sekačky na mulčování. Mulčování stříhané trávy je nasekává dostatečně jemně, aby nezpůsobovalo poškození trávníku. Ale bez ohledu na typ sekačky, kterou vlastníte, byste se neměli sekat, když je tráva mokrá (pokud z jiného důvodu než je nebezpečné sekat mokrou trávu).

Výše uvedená rada specifikovala, že ponechání oříznutí na trávníku je v pořádku, za správných podmínek, za předpokladu, že dotyčná tráva je zdravá. Ale pokud máte na trávníku skvrny nemocné trávy, měli byste sbírat výstřižky a zlikvidovat je. Jinak riskujete, že se nemoc rozšíří na další oblasti trávníku.

Nemoci proudění vzduchu a trávníku

Výše bylo uvedeno, že když jsou stříhané trávy příliš silné nebo se drží pohromadě kvůli vlhkosti, mohou blokovat proudění vzduchu do trávníku. To je nezdravé. Proč? Důvod je ten, že špatný proud vzduchu podporuje nemoc. Obzvláště jakýkoli druh plísňové choroby se vyskytuje častěji za podmínek, kdy vzduch necirkuluje tak, jak by měl. Zde jsou některé nemoci, které mohou při nesprávném zacházení se stříháním trávy napadnout trávník:

  1. Hnědá náplast
  2. Dolarové místo
  3. Plísňový prášek
  4. Pythium plíseň
  5. Rhizoctonia
Trávníková spotová spot. Nycshooter / Getty Images

Proč jsou střihy trávy dobré pro váš trávník

Důvody pro použití mulčovací sekačky a ponechání stříhání trávy na trávnících (za správných podmínek, jak je uvedeno výše) jde nad rámec toho, že nedojde k žádnému poškození. Ponechání tohoto zbytku tam, kde padá, může být dobré pro váš trávník, vaše zdraví (pokud věříte v zelené bydlení) a vaši peněženku.

Živiny poskytované stříháním trávy vám umožňují snížit vaši závislost na chemických trávníkových hnojivech, a tím šetřit peníze. Jsou to zvláště bohatý dusík. A tato přirozená forma dusíku působí jako hnojivo s pomalým uvolňováním. Už nikdy se nebudete muset starat o to, že hoří váš trávník. Nepoškodí ani domácí zvířata ani děti.

Sekání trávy v kompostu

Pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodnete, že nechcete, aby vaše střihy trávy zůstaly na trávníku (například se jim chcete vyhnout, abyste je nesledovali uvnitř), není nutné je vynášet na chodník, abyste měli městskou dopravu je pryč. To je plýtvání organickou hmotou. Místo toho je použijte v kompostu.

Výstřižky trávy slouží jako „zelená“ složka v kompostu a pracují společně s „hnědými“ složkami, jako jsou listy, které na podzim hrabete. Čerstvě krájené stébla trávy jsou hlavně voda, a proto se hromada z nich uložená v kompostu rozpadá tak rychle. Při rozpadu zahřívají vaši kompostovou hromadu, což zase pomáhá rychleji se rozkládat ostatní složky hromady.