Rozvrh pro hnojení trávníků

Vaše tráva touží po pravidelných krmeních a je nejlepší vyhovět této nutriční potřebě hnojením trávníků pomocí produktů „s pomalým uvolňováním“. Tyto produkty můžete najít v místních obchodech pro zlepšení domácnosti, jako jsou Lowe's a Home Depot.

Protože tyto produkty uvolňují své živiny v průběhu času, nikoli všechny najednou, krmení trávou s nimi umožňuje trávníku „jíst“ ve svém volném čase. Jak se živiny uvolňují, kořenový systém vyplňuje všechny holé skvrny, které zbavují semena běžných trávních plevelů místo, kde se dá vyklíčit.

Jako náhradu za to můžete samozřejmě být organický a na jaře a na podzim jednoduše upravte své trávníky kompostem. Informace o produktech komerčních hnojiv jsou užitečné pro ty, kteří se pohodlněji řídí konvenčními schématy krmení a používají obchodní značky (například Scotts).

Podívejte se na ukázkový plán od Scotts pro severní trávník složený ze směsi bluegrass, ryegras a kostravy. Scotts navrhuje čtyřdílný plán hnojení trávníků. Přesný rozvrh bude záviset na tom, kde žijete, a na typu trávy. Požádejte místní pobočku krajské pobočky o tipy přizpůsobené vaší konkrétní konkrétní situaci.

Rozvrh hnojení pro severní trávník (Scotts)

Před hnojením trávníků komerčními produkty si pečlivě přečtěte pokyny na sáčku (nebo požádejte někoho v obchodě o podrobnosti). Konkrétní produkt nemusí být vhodný pro váš typ trávy.

  1. V dubnu nebo květnu použijte hnojivo s názvem „Scotts Turf Builder With Halts Crabgrass Preventer“. Hnojení trávníků jde ruku v ruce s kontrolou plevelů a crabgrass je snad nejobávanější plevel. Pokud na jaře zamezíte klíčení semen krabů, ušetříte si s tím, že budete muset v létě bojovat.
  2. V červnu použijte „Scotts Turf Builder s kontrolou plevelů PLUS 2“. Toto hnojivo naplňuje potřebu další kontroly plevelů, protože herbicidní složka bojuje s mletým břečťanem, purslanem, jetelem bílým a dalšími.
  3. V červenci nebo srpnu použijte u SummerGuard „Scotts Super Turf Builder“. Toto hnojivo je účtováno společností Scotts jako produkt, který „posiluje a chrání vaši trávu v létě“, zatímco „bojuje proti celé řadě tvrdých sezónních hrozeb, jako je hmyz, teplo a sucho“. Dalším způsobem, jak bojovat proti suchu, je pěstování vysoké trávy, která je odolná vůči suchu.
  4. Na podzim použijte zimující hnojivo Scotts. Hnojení trávníků s tímto a podobnými produkty nejen připraví trávu na zimu, ale také vám poskytne náskok směrem k dosažení zeleného trávníku, který budete chtít příští jaro, a přinese vaši trávu plný cyklus.

Použití hnojiva na váš trávník

Při aplikaci hnojiva postupujte podle pokynů v dopise. Tyto pokyny vám řeknou, kolik aplikovat, jak často by mělo být hnojivo aplikováno a za jakých podmínek by mělo být aplikováno.

Tuto práci lze nejlépe provést rozmetadlem hnojiv, například rozmetadlem kapek. Pro dosažení nejlepších výsledků nenaplňujte aplikátor, když je rozmetadlo zaparkováno na trávě. Pokud tak učiníte, může dojít k popálení trávy. Je velmi snadné náhodně vybít příliš mnoho během nakládání. Naplňte aplikátor někde jinde a potom nasaďte rozmetadlo na travní plochu.