Bezpečnostní tipy pro řezbářské dýně a jejich zobrazování

Jasmin Awad / Getty Images

Řezbářské dýně a jejich zobrazení venku jsou stejně nedílnou součástí Halloweenského zdobení, jako je nastavení strašáků, čarodějnic a duchů. Projekt však není bez nástrah. I když byste měli určitě sledovat časem vyznamenaný postup vytváření vlastních luceren jack-o'-na podzim, je nejlepší se nejprve naučit některé bezpečnostní tipy, abyste zajistili šťastný a zdravý Halloween pro všechny.

Seznam spotřebního materiálu:

 • Materiály pro vytvoření provizorního pracovního stolu
 • Žlutá značka
 • Těžké rukavice
 • Kuchyňský nůž
 • Zahradní lžíce a lžíce kuchyně
 • Přesný nůž, jako je například typ vydávaný X-ACTO (koupit od Amazonu)
 • vazelína
 • Svítící tyčinky

Počáteční bezpečnostní opatření

Carving jack-o'-lucerny je chaotický obchod, takže práce venku. Připravte dočasný pracovní stůl (například položte staré dveře nebo prkna na pily nebo škvárové bloky), nejlépe na trávník. Proč trávník, spíše než příjezdová cesta ">

Za druhé, řezbářské jack-o'-lucerny zahrnují použití řezných nástrojů, jako jsou nože. Noste těžké rukavice, aby v případě, že řezný nástroj klouže, byla vaše pokožka alespoň částečně chráněna. Když je lampa jack-o'-lucerna hotová, nenechávejte nože ležet venku. Děti by mohly přijít a vyzvednout je.

Bezpečnost na palubě, na terase nebo na verandě

Když jsou naše lucerny jack-o'-ready připraveny k zobrazení, často je umístíme na paluby, terasy nebo verandy. Přitom bychom mohli nevědomky pozvat hlodavce a bodat hmyz do domu, protože tito škůdci jsou přitahováni k nyní exponovanému měkkému vnitřnímu masu luceren jack-o'. Z těchto dvou je hmyz nebezpečnější, pokud jste alergičtí na sršeň nebo žihadla ze srsti. Chcete-li čelit této hrozbě, stanovte pastí na hmyz.

Jak vyřezávané dýně začnou hnít (mohou tak docela rychle), otázka jejich kluzkosti se opět stává důvodem k obavám. Problém je nyní ještě umocněn blízkostí vyřezávaných dýní ke dveřím vedoucím z paluby, terasy nebo verandy. Jednoho rána, aniž byste sledovali, kam jdete, byste mohli otevřít dveře, začít sestupovat na verandové schody, vstoupit na kus shnilého masa z lucerny jack-o'-lucernu a udělat škaredou skvrnu. Ještě horší je, že si cizinec mohl vzít na vaši verandu podobný únik a zažalovat vás.

Proto každý den zkontrolujte, zda vaše vyřezávaná dýně nevykazuje známky hniloby. Když se začne cítit kluzká, nehrajte šanci: Hodte to do koše na kompost. Případně namísto vyřezávání dýní pro výrobu luceren jack-o'-lucerny vytvořte lucerny halloweenských jack-o'-luceren z tvrdých skořápek. Na rozdíl od dýní nehnijí (jsou trvalé).

Svítící vyřezávané dýně

Pokud máte v úmyslu osvětlit vyřezávané dýně, vyvstanou další bezpečnostní problémy. Svíčky se tradičně používají k osvětlení luceren jack-o'-luceren. Otevřený plamen svíčky však představuje nebezpečí požáru. Pokud chcete osvětlit vyřezávané dýně na palubě, terase nebo verandě pomocí svíček, dodržujte následující bezpečnostní opatření:

 • Nenechávejte je bez dozoru.
 • Při odstraňování listů buďte důkladní, takže v okolí bude méně hořlavého materiálu, který vznítí.
 • Nenechávejte je na palubě, na terase nebo na verandě během triků nebo ošetření, protože dětské kostýmy mohou být hořlavé.

Bezpečnější možností pro osvětlení luceren typu jack-o'-lu je použití žhavicích tyčinek, které lze zakoupit v obchodech s party. Díky žhavícím tyčinkám nevznikají žádné plameny, šňůry ani baterie a jsou vodotěsné. Chcete-li je aktivovat, ohněte je a rozbijte vnitřní skleněnou kapsli.

Zábavná část: Řezbářské dýně a jejich zobrazení

Řezbářské dýně jsou skvělou zábavou a jedna nebo více dobře umístěných luceren jack-o''může udělat zázraky pro Halloweenský displej. Takže teď, když víte, jak udržet sebe a ostatní v bezpečí kolem vyřezávaných dýní, je v pořádku několik návrhových tipů:

 1. Před stříháním vytáhněte čáru, kde budete stříhat víko z horní části lucerny jack-o''l, kolem stonku, abyste získali přesný řez. Použijte žlutou značku (aby se nezobrazily zbloudilé značky). Otvor ve víku by měl být dostatečně velký, aby umožňoval přístup k odstranění buničiny zevnitř.
 2. Zatímco kruhové víko je v pořádku, šestihranné víko se snáze nasadí (stačí zarovnat body).
 3. Chcete-li víko vyříznout, držte kuchyňský nůž pod úhlem 45 stupňů. Tímto způsobem se víko vejde jako základní kámen. Jinak, jak lucerna jack-o'' začne vysychat a zhubnout, víko je více náchylné k pádu skrz otvor.
 4. Pokračujte ve vyříznutí víka a sejmutí.
 5. Se zednickou lžící a lžičkou seškrabete dužinu z vnitřních stěn, odstraníte všechna semena a strouhavou oranžovou goop.
 6. Nyní je čas pracovat na tváři lucerny. Jako u řezu na víku, nakreslete nejprve obrysy dýně, aby sloužila jako vodítka. Pokud nedůvěřujete své vlastní schopnosti nakreslit design na dýni, použijte vzor jack-o-lucernu.
 7. Protože je zde řezání delikátnější, začněte řezáním přesným nožem a poté perforujte obrysy plochým šroubovákem. Opatrně vložte do perforací kuchyňský nůž, abyste vystřihli oči, nos a ústa. Nepokoušejte se „viděl“, stačí použít sérii úderů.
 8. Ihned po dokončení vašeho vyřezávaného dýňového mistrovského díla naneste vazelínu na interiér a na řezy. Ropná vazelína zpomalí schnutí, čímž zpomalí zhoršení kvality.