Bezpečné demoliční postupy pro renovaci domů

Demolice je nezbytnou součástí řady renovačních projektů. Proces však může být nebezpečný, frustrující a nákladný. Pokud se tak neučiní správně, může to celý váš projekt obnovy zničit.

Přistupujte k demolici s myšlenkou, že se jedná o projekt sám o sobě, nejen o předehru „skutečného“ projektu renovace. Existují lidé, kteří nedělají nic jiného než demolice, měli byste mít stejný druh profesionálního přístupu k práci sami. Přemýšlejte o sobě jako o „demo“ klobouku na chvilku a projekt nespěchejte. Když je demolice kompletně dokončena a vyčištění je dokončeno, můžete přistoupit k renovaci. Až příliš mnoho projektů přestavby se potýká s problémy, když demoliční fáze stéká do fáze výstavby a často vede ke zbytečnému úsilí.

Varování

Zajistěte, aby byla do demonstrační oblasti vypnuta elektřina a voda, aby byla zajištěna vaše bezpečnost. To poslední, co chcete, je vyříznout na živé elektrické dráty nebo prorazit do potrubí pro přívod vody pod tlakem. Pokud potřebujete světlo, připojte prodlužovací kabel z jiné místnosti a místnost osvětlete užitkovým světlem.

Připravuje se na ukázku

Po ukončení dodávky elektřiny a vody proveďte kroky k přípravě sebe i oblasti na předvádění.

 • Získejte správné nástroje : Stejně jako pečlivě vyberete vrták nebo pilu pro stavební projekt, musíte pro svůj projekt ničení vybrat vhodné nástroje. Mejte alespoň kladivo, páčidlo (velký druh), prybar (plochý, ruční nástroj) a kladivo, na které vám to zvlášť nezáleží (dojde k jeho zničení a dokonce k rozbití). Pro většinu hlavních demoličních prací je nutná pila s vratným pohybem. Pro demolici podlah nebo střech může demo vidlice výrazně usnadnit vyhození materiálu. Zásadní je kolečko pro odvoz trosek k popelnici.
 • Používejte správný výstroj : Nejde o módu, ale spíše o bezpečnost. Noste tlusté podrážky, aby se zabránilo šlápnutí na hřebíky a šrouby. Můžete si koupit jednorázové papírové kombinézy, které si obléknete, pokud děláte něco mimořádně špinavého, jako je například vytrhávání stropu. Pokud provádíte demolice podlah nebo jinou práci, která vyžaduje ruce a kolena, bude dobrý pár kolenních chráničů působit zázraky. Pokud budete dělat hodně těžké práce a zvedání, zadní opěrný pás zmírní vaši únavu. Při práci nad hlavou noste robustní plastovou přilbu.
 • Uzavřete demonstrační oblast : Pokud je otvor kdekoli, sádrokarton a sádrový prach jej najdou a unášejí do jiných částí domu. Pouhé zavření dveří na demo obvykle nestačí. Otvory utěsněte plastovými fóliemi a zajistěte je na místě modrou páskou nebo použijte hotový systém, jako je Zipwall Dust Barrier. Nezapomeňte také zakrýt vzduchové kanály a zpětný tok studeného vzduchu, protože obrovské množství prachu může být distribuováno po celém domě pomocí systému HVAC s nuceným vzduchem.
 • Pronajměte skládku : Spíše než více cest na skládku, pronajměte skládku a zaparkujte ji, kde máte snadný přístup. Vykládač s výklopnou bránou je dobrý nápad, protože usnadňuje jeho vyplnění troskami kolečkem.

Během ukázky

Domácí demolice není prací pro jednu osobu, a to nejen proto, že je to spousta práce. Je také důležité mít někoho kolem kvůli bezpečnostním opatřením, zejména pokud potřebujete kuchyňské skříňky odstranit. Mezi další postupy, které je třeba mít na paměti, patří:

 • Používejte respirátor nebo prachovou masku . Pokud nemůžete vydržet v respirátoru nebo máte pocit, že se nezabýváte nebezpečnými materiály, použijte alespoň masku na prach, která odfiltruje většinu částic.

Varování

Respirátor HEPA je nejlepší, pokud kope prach do starého domu, protože v těchto troskách by mohl být azbest, barva na bázi olova nebo jiná nebezpečí.

 • Zjistěte, co leží pod (nebo za) . Před houpáním s kladivem nebo páčidlem se pokuste zjistit, co je za touto zdí. Živé elektrické vodiče ">

  Až skončíte

  I když jste se uklízeli, demolice je chaotická práce. Dokončete projekt před zahájením procesu renovace pronájmem přepravní služby. Jsou méně nákladově efektivní než zavádění, ale dobré pro demonstrační projekty menší než zavádění. Například, pokud trháte malou až středně velkou koupelnu, možná budete chtít jen vyhodit všechno na zadní terasu a nechat se s tím vypořádat přepravní společnost.

  Nakonec pracovní prostor zcela zametejte a vysajte. Při přechodu do aktivní konstrukce je nejlepší začít s úplně čistou břidlicí. Dokonce i rychlé mokré vytírání je dobrý nápad. Konstrukce přestavby, která bude následovat, samozřejmě vytvoří vlastní prach a úlomky, ale zkuste udělat otevřené stěny a podlahy co nejčistší, než je zapečetíte sádrokartonem nebo podlahou. Obzvláště pokud máte členy rodiny s astmatem nebo alergií, tím méně prachu, který skončí, utěsní uvnitř dutin stěny, šťastnější a zdravější budou.