Důvody NEPŘETĚŽOVÁNÍ sušičky prádla

S rostoucími cenami energií hledá většina z nás způsoby, jak ušetřit, kde můžeme lépe spravovat naše domácí rozpočty. Některé z našich nejlepších záměrů nás však vykolejily. Prvním příkladem je přetížení sušičky za účelem úspory energie, což je kontraproduktivní v každém smyslu slova.

Přiznáváme, že zdvojnásobení některých dávek sušičky za účelem úspory času a energie je produktivní. To je však striktně při kombinaci dvou malých (nebo malých) zátěží podobných látek a barev (jsme samolepky pro správné třídění) do odpovídající velikosti sušičky - zde je klíčové slovo „vhodný“.

Pojďme mluvit o kapacitě. Pokud má vaše sušička 7 cu. ft bubnu, může to přijít jako šok, ale neměli byste napěchovat 7 cu. stopa prádla tam, dokud nebudete muset zavřít dveře pomocí kolena. Jak velké množství prádla spadá do „příslušných“ směrnic “>

Řekněme, že pokud vaše mokré prádlo naplní asi dvě třetiny nebo více vany, pravděpodobně jste ji přetížili. Nezapomeňte, že zbývající voda také zvýší hmotnost, což může výrazně ovlivnit účinnost vašeho sušičky.

Udržujte tedy své břemena jen o něco více než polovinu bubnu, pokud sušíte lehký přikrývku King nebo Queen. Pochopte naši strategii lépe tím, že si přečtete důvody, proč byste se měli vyhnout přetížení sušičky:

Těžké zatížení napíná ložiska bubnu, kladky a vřetena

Přetížení je jedním z nejčastějších důvodů poruch vysoušeče. Protože se motorová řemenice snaží během sušicího cyklu nepřetržitě otáčet, může tření způsobit, že pálí přes řemen, který otáčí bubnem. Samotná kladka se také může rozpadnout. Výsledek není vždy okamžitý. Dokončení přestávky může trvat několik dalších zátěží.

V tomto okamžiku se buben sušičky nemůže otáčet, což signalizuje poruchu. Nejedná se o náklady na výměnu - tyto díly jsou cenově dostupné - je třeba se jim vyhnout prostoje a náklady na opravu práce. Sušicí pásy se mohou rozkládat v průběhu času jen z normálního používání, stejně jako může kladka, ale pokud se to děje každých několik měsíců, máte problém s příliš těžkým nákladem. Jinými slovy, sušička pracuje příliš tvrdě, než aby uschla.

Motor se může přehřát

Toto je klasický případ motoru, který se snaží pracovat tvrději, než pro co byl navržen. Motor může při běžném používání vyhořet, ale opakované nadměrné zatížení ho může přepracovat a zkrátit jeho životnost.

Motor je obvykle drahý a jeho výměnu vyžaduje více času technika. Když vezmeme v úvahu všechny věci, jako je věk sušárny, původní náklady atd., Je nakonec na konci výpočtu nákladů a vyrovnání ztrát celé sušičky nákladově efektivnější.

Přeplněné náklady nemohou správně uschnout

Při minimálním (v nejlepším) proudu vzduchu nemůže svazek prádla správně cirkulovat a sušit. To znamená, že bude trvat mnohem déle, než toto objemné nebo velké zatížení vyschne, což povede k vyšší spotřebě energie.

Takže tam, kde jste si mysleli, že šetříte energii zdvojnásobením, skutečně sušičku snižujete a využíváte více. Teplý vzduch by měl být schopen protékat náplní sušičky, podobně jako teplý venkovní vánek pěkně usuší prádlo na prádelní šňůře.

Spousta zátěží má více vrásek

Další čas se vypouští v prádelně. Kromě toho, že budete čekat déle, budete muset vyžehlit, zmáčknout nebo napařit další vrásky. I když má vaše sušička funkci odstraňování vrásek, oděvy, které nemohou „spadnout“, budou nevyhnutelně pomačkané. A čím déle je zatížení sušičky, tím více vrásek je. Takže přetížení sušičky je skutečně kontraproduktivní.

Double Loads Střední Zdvojnásobte vlákna

Péče o sušší chuchvalce je jedna věc, se kterou máme sklon být nedbalý, ale může to mít nějaké zlé následky. Když se chloupky (které by měly být vyčištěny při každém zatížení) nadále hromadí, průtok vzduchu je blokován. Výsledkem je neefektivní sušička a vyšší spotřeba energie.

Navíc se může stát něco horšího: může to způsobit nebezpečí požáru. Filtr sušiče i větrání venkovního sušiče by měly být udržovány v čistotě.

Sečteno a podtrženo

  • S výjimkou lehkých přikrývek udržujte zatížení sušičky maximálně na dvou třetinách kapacity bubnu. Polovina je ještě lepší.
  • Používejte pouze čas, který potřebujete k vysušení náplně. Vyhněte se delším než nezbytným cyklům sušení.
  • Po každém naplnění vyčistěte filtr sušičky.
  • Často kontrolujte a čistěte venkovní (sušicí) větrací otvor.
  • Pokud je náplň praní příliš mokrá a těžká, možná nepoužíváte správný cyklus odstřeďování pračky nebo se může pračka opotřebovat. Přetěžujete také pračku?
  • Najděte alternativní, efektivní a praktické způsoby, jak ušetřit peníze a energii pomocí sušičky.