Klady a zápory dlážděné příjezdové cesty

Ivan Hunter / Getty Images

Pokud máte zájem o používání finišerů pro vaši příjezdovou cestu a chcete nainstalovat nejodolnější materiál, měli byste nejprve zvážit dlažební kostky. Příjezdová cesta pro dlážděné dlaždice se může postavit stejně jako jakýkoli jiný materiál pro příjezdovou cestu. A co víc, vytvářejí jedinečný a „starý svět“ vzhled vaší příjezdové cesty, který může opravdu přidat kouzlo a hodnotu pro pěkný domov.

Co jsou dlážděné dlaždice ">

Dlážděné dlaždice jsou obvykle složeny z kousků žuly, ačkoli čedič a další horniny jsou někdy označovány jako dlažební kostky, když jsou nainstalovány. Žula je tvrdá skála. Po staletí se používá jako příjezdový materiál a mnoho z těchto příjezdových cest zůstalo v provozu stejně dlouho.

Dlážděné dlaždice, které jsou také označovány jako belgické blokové finišery, nejsou levné. Pokud hledáte příjezdovou cestu s nízkým rozpočtem, může být lepší uvažovat o betonových dlaždicích, štěrku, betonu nebo asfaltu. Pokud chcete tvrdou, atraktivní a jedinečnou příjezdovou cestu, je těžké porazit dlažební kost. Žula je odolná vůči skvrnám, není ovlivněna počasím a nepraská ani se nerozštípne jako většina ostatních materiálů pro finišery.

Pokud máte rádi vzhled dlážděných dlaždic, ale nemůžete si dovolit plnou příjezdovou cestu, zvažte instalaci dlážděné zástěry nebo rámečku nebo ozdobné dlažební kostky uprostřed příjezdové cesty. Můžete také zvážit konkrétní dlaždice vyrobené pro simulaci vzhledu dlažební kostky.

Jak udržovat dlažební kostky

Dlážděné vozovky dlážděné vozovky vyžadují velmi malou údržbu. Stačí jim jednou nebo dvakrát ročně dobře prát a vytáhnout všechny plevele, které rostou.

Dobře postavená příjezdová cesta pro dlážděné dlaždice může zůstat stabilní a funkční po dobu až 100 let.

Náklady na příjezdovou cestu pro dlážděné dlaždice

Dlážděné dlažební kostky jsou k dispozici v několika velikostech, ale náklady obvykle stojí kolem 15 $ za čtvereční stopu. Náklady na instalaci by mohly přidat dalších 10 $ za čtvereční stopu pro kutilskou práci nebo 30 $ za profesionální instalaci.

Jak je nainstalována příjezdová cesta dlážděné vozovky

Instalace vozovky pro dlážděné dlaždice je náročná na práci, ale nemusí nutně vyžadovat zvláštní dovednosti ani těžké stroje. Pokud nejste ve spěchu a nevadí vám výzva, práce je do velké míry možnost pro kutily.

Stejně těžké jako dlažební kostky ze žulové dlažby jsou síla příjezdové cesty postavené s nimi pouze tak dobrá jako instalace. Dlažební kostky mohou být zasazeny do malty nebo položeny do sucha.

Úloha začíná odstraněním staré příjezdové cesty nebo trávy a hloubením asi 7 palců hluboko, v závislosti na tloušťce vašich finišerů. Přidejte asi 4 až 6 palců štěrku a dobře zhutněte. Přidejte vrstvu písku, vyhlazenou a zhutněnou.

Chcete-li provést instalaci, spusťte řetězec kolem hranic příjezdové cesty. Začněte pokládat dlážděné dlaždice v garáži a poté pokračujte dolů po příjezdové cestě.

S hranami na místě začněte vyplňovat pole. Udržujte konzistentní velikost kloubu. Pokud potřebujete řezat dlážděné dlaždice, použijte kladivo a dláto nebo pilu s diamantovou čepelí.

Když byly položeny všechny dlažební kostky, zkomprimujte povrch a dejte dlaždice asi 3/8 palce do pískové základny. Vyfoukejte spáry pomocí ofukovače listů a poté začněte vyplňovat spáry buď zálivkou nebo pískem.

Pokud používáte spárovací hmotu, postupujte podle pokynů na obalu. Naraz můžete smíchat pouze malé množství spárovací hmoty. Použijte stěrku k rozptýlení spárovací hmoty a pečlivě ji spracujte do každého spáry. Před jízdou nechte povrch důkladně zaschnout. Pokud používáte písek, použijte štětec k přesunutí písku do spár.