Výhody a nevýhody bytí svým vlastním generálním dodavatelem (GC)

Do-it-yourself přístup je skvělý způsob, jak řešit mnoho projektů předělávání domů. Díky dobrým informacím a dostupnosti nových stavebních materiálů, které jsou pro kutily přátelské, mohou dnes majitelé domů úspěšně realizovat mnoho těžkých, složitých projektů, které byly dříve vyhrazeny pouze dodavatelům a odborníkům, včetně instalace podlah, odstraňování stěn a výměny oken. Přestavba typu Do-it-yourself vám nejen šetří peníze, ale může být také velmi prospěšná, protože si užíváte úspěšných výsledků své vlastní práce.

Rozšiřuje se však přístup do-it-yourself jako váš vlastní generální dodavatel, jeden z nejsložitějších úkolů předělávání domů ze všech “>

Výhody být vaším vlastním generálním dodavatelem

Existují určité rozhodnuté výhody pro vystřihnutí prostředníka - generálního dodavatele - a pro řízení vlastního projektu přestavby nebo stavby sami.

Ušetříte peníze

Vyhlídka, jak ušetřit peníze na přestavbě domů, je hlavním motivátorem veškeré činnosti pro kutily. Když přijmete konkrétní úkoly do-it-sami, můžete někdy ušetřit impozantní množství peněz, i když v jiných případech jsou úspory skromnější. Například, pokud instalujete vlastní podlahu, úspory mohou přidat až tisíce dolarů, zatímco pokud budete pískat vlastní podlahy spíše než najímat posádku, můžete ušetřit jen několik set dolarů, v závislosti na velikosti vašich podlah.

Ale množství peněz, které můžete ušetřit tím, že budete jednat jako váš vlastní generální dodavatel, nemůže být nic jiného než ohromující. Pokud zjistíte typickou provizi 20 procent dodavatele za hlavní místnost navíc v hodnotě 200 000 USD, můžete ušetřit 40 000 dolarů tím, že budete jednat jako váš vlastní dodavatel. Tyto peníze mohou být použity na prvotřídní materiály ve vašem domě, další přestavby, opravy nebo dokonce mohou být použity na výdaje na školu nebo na dovolenou.

Získáte lepší kontrolu

Bez ohledu na to, do jaké míry má GC v úmyslu nebo slibuje, že bude nástrojem, který splní vaše přání, při pronájmu generálního dodavatele ztratíte jistou míru kontroly. I v nejlepším vztahu mezi dodavatelem a klientem je určitá komunikace vždy ztracena v překladu a je důležité si uvědomit, že cílem dodavatele je maximalizovat své vlastní zisky. Tím, že jednáte jako váš vlastní dodavatel, máte úplnou kontrolu nad všemi aspekty projektu, od začátku do konce.

Vytvoříte seznam důležitých kontaktů

Tím, že budete jednat jako vlastní dodavatel, vytvoříte seznam kontaktů se jmény a kontaktními informacemi společností a jednotlivců, kteří vám mohou později pomoci s dalšími projekty, jako je instalace podlah nebo oken, malování, sádrokarton nebo terénní úpravy. Jakmile majitel domu sloužil jako GC pro jakýkoli velký projekt předělávání, zřídka potřebují hledat profesionály, kteří by v budoucnu mohli dokončit podobné projekty. A navázáte-li vztahy se skupinou subdodavatelů, budete mít připravený zdroj referencí, když potřebujete hledat jiné profesionály. Například váš dodavatel sádrokartonu může dobře znát dobrého hospoda.

Nevýhody bytí vaším vlastním dodavatelem

Při přijímání povinností generálního dodavatele pro velký projekt existují také některé velmi významné obtíže. Problémy jsou natolik vážné, že někteří majitelé domů slibují, že takovou práci nebudou řešit, jakmile to jednou udělají.

Chybí vám zážitek

Vypadá to pouze tak, že dodavatelé neudělají nic jiného než plánují obchodníky. I kdyby to byla pravda, jejich zkušenosti s plánováním a dohledem nad pracovníky by byly neocenitelné. Dodavatelé mají bohaté zkušenosti, které jsou často těžce vyhrané. Místo toho, abyste začínali od nuly, můžete za několik let nebo desetiletí zkušeností nakupovat za náklady na provizi dodavatele.

Generální dodavatel, který má rozsáhlý seznam kontaktů pro zdiva, tesaře, elektrikáře, instalatéry, dodavatele HVAC, krajináře a hospodyně, stojí za více, než si dokážete představit. A když jsou profesionální vztahy tím, čím jsou, může být mnohem těžší (a někdy i dražší) najmout stejné subdodavatele, kteří snadno pracují pro zavedené generální dodavatele.

Generální dodavatel může také znát zdroje pro likvidaci úsporných stavebních materiálů a zařízení, které nemáte k dispozici. Likvidaci demoličních materiálů obvykle řeší také GC, kterou budete muset zařídit sami, pokud budete řešit roli generálního dodavatele sami.

Malé zakázky jsou jednodušší

Mnoho odborníků varuje, že majitelé domů by se měli vyhýbat tomu, aby sloužili jako jejich vlastní generální dodavatel na velmi velkých pracovních místech. Hlavní doplněk místnosti, který bude vyžadovat vykopávky, zakládací práce, rámování, vlečky a zastřešení, elektroinstalace a klempířské práce, práce s HVAC a tesařské práce, je téměř stejně komplikovaný jako stavba celého domu, a jen málo majitelů domů je opravdu na práci se správou celou práci. Ale přestavba koupelny může být snadno dosažitelná.

Nemáte síť připojení

Se zkušenostmi přichází profesionální spojení. Ostřílení dodavatelé pracují v sociální a profesionální síti, ze které jste vyloučeni. Zkušený, dobře známý generální dodavatel může často urychlit procesy, které mohou stymy běžných majitelů domů. Pokud například chodíte do povolovací kanceláře jako majitel domu, možná zjistíte, že vám nikdo nechce okamžitě pomoci nebo že vaše plány jsou pečlivě prozkoumány. Zavedený dodavatel, který navštěvuje stejnou kancelář, může zjistit, že se dveře kanceláře okamžitě otevřou. Regulátoři a dodavatelé hovoří stejným jazykem, mohou se navzájem vidět několikrát za měsíc a mnoho z nich navázalo velmi přátelské vztahy. S historií dobré vůle se může generální dodavatel těšit z ústupků a výhod z úřadu inspekce budov, které majitelé domů nedostávají.

Dobrý subdodavatel má také tendenci upřednostňovat generální dodavatele, se kterými navázal vztahy. Možná zjistíte, že elektrikáři nebo instalatéři ochotní podat nabídku na vaši samostatně spravovanou práci jsou profesionálové druhé úrovně, kterým důvěryhodní generální dodavatelé nedůvěřují.

Větší stres

Velké projekty na zlepšení domova jsou namáhavé a mohou klást obrovský tlak na rodinu a vztahy. Jednou z výhod placení provize generálnímu dodavateli je to, že jste izolováni od některých nejnepříjemnějších aspektů předělávání domů. Rodiny a páry bývají šťastnější, když mohou získat určité oddělení od zdlouhavých pracovních míst, jako je například výstavba pokoje.

Dalším zdrojem přidaného stresu je výzva řídit všechny jednotlivé subdodavatele sami. Není snadné konfrontovat stavebníka s obavami o kvalitu nebo s rozvrhovacími argumenty. Jednou z výhod práce s GC je to, že zvládnou všechny nezbytné konfrontace se všemi subdodavateli.

Řízení času je obtížnější

Jakýkoli projekt, bez ohledu na to, jak velký nebo malý, se může stát nervovým zábranem v okamžiku, kdy na něj uvalíte časové omezení. Pokud předěláváte druhou kuchyni umístěnou v suterénu nebo ložnici pro hosty, možná budete mít spoustu času na pomalé vybírání v práci. Ale pokud předěláváte svou jedinou kuchyni, čas je rozhodující - projekt musí být proveden co nejrychleji. Každý den, kdy je vaše kuchyně mimo provoz, znamená další restaurační jídlo nebo zmrzlou večeři připravenou v mikrovlnné troubě. Podobně, přestavba jediné koupelny ve vašem domě znamená, že budete muset dokončit práci velmi rychle, což může být těžké, když vykonáváte povinnosti GC sami. U velkého projektu, který může být dokončen dobrým generálním dodavatelem za pouhých pár týdnů, není neobvyklé, aby se prodloužil na mnoho měsíců, když se majitel domu snaží projekt spravovat.

Je ve vašem nejlepším zájmu, aby se vaše přestavba přesně naplánovala tak, aby to trvalo co nejméně času, ale generální dodavatel je ještě více motivován k tomu, aby svou práci provedl rychle. Čím více času strávíte prací, tím méně času strávíte na jiných projektech vydělávajících peníze. Dodavatelé musí udržovat pracovní frontu v pohybu nejen proto, aby si vydělali peníze pro sebe, ale také aby zaplatili svým subdodavatelům.

Sečteno a podtrženo

Slouží jako váš hlavní generální dodavatel pro velké přestavby nebo stavební projekt může potenciálně ušetřit desítky tisíc dolarů. Tato úspora však přináší značné náklady, pokud jde o stres, řízení času a snad i kvalitu práce. Tuto roli nevykonávejte, pokud si nejste jisti svými schopnostmi a pečlivě zvážili výhody a nevýhody.