Výsadba podzimních květin pro podzimní barvy

Mnoho měsíčků má květiny s klasickými podzimními barvami.

Taco Witte / Flickr.com

Když si myslíte, že podzimní barvy v terénní úpravy, nezapomeňte na výsadbu podzimních květin. Stromy na podzim nebo keře s barevnými podzimními listy jsou králem, ale trvalky mohou přidat mnoho barev a letničky jsou levnou alternativou. Můžete spojovat letničky s pozdním jarem (každý dostane chybu na výsadbě), ale výsadba podzimu s něžnými letničkami je známkou skutečného milovníka skvělé terénní úpravy. Pro úspěch při jejich užívání v podzimní krajině je však třeba naplánovat nejpozději do srpna.

Pěstování podzimních květin v zahradě zlepší krajinu, která je již zdobena stromy na podzim. Ale pokud váš terénní úpravy takové stromy vůbec, výsadba podzimních květin nabývá ještě větší význam. Barevný displej uváděný těmito letničkami a trvalkami je skvělý doplněk k neživým podzimním dekoracím ve vašem dvoře, jako jsou vyřezávané dýně, strašáci nebo strašidelní ghoulové. Zde se dozvíte více o nejlepších možnostech a tipy ohledně načasování a úspory peněz.

Nejlepší květiny pro podzimní zahrady

Kdy byste měli koupit a zasadit květiny na podzim?

Nečekejte do podzimu na nákup květin, pokud nežijete v teplém klimatu. Výsadba příliš pozdě zkracuje čas, který si musíte užít. Přesto, dokonce i na severu, je obvykle příliš horké na to, aby se zasadilo do první části srpna.

Okno pro výsadbu může být poměrně malé a obvykle není stanoveno datum výsadby, a to ani pro konkrétní regiony. Musíte ji hrát podle ucha.

Některá léta, období dešťů dorazí v polovině srpna do konce srpna, což vám dává ideální příležitost k výsadbě. Jiná léta, výsadba na konci srpna by vaše transplantace stále vystavovala přílišnému tepelnému stresu a bylo by lepší počkat do začátku září.

Je zde také otázka, jaké rostliny jsou v tuto chvíli k dispozici (jak se léto opotřebovává, vaše oblíbené letničky nese jen málo zahradních center); koupit je nejpozději začátkem srpna.

Hardy a výběrové řízení

Rostliny, které přežijí první mráz, jako chryzantémy, kvetoucí kapusta a kvetoucí zelí, jsou skvělou volbou pro výsadbu pádů. Všechny poskytují krajině barvu i po prvním mrazu. Ale nebojte se míchat letničky, včetně:

 • Měsíčky ( Tagetes )
 • Červená šalvěj
 • Bílé alyssum ( Lobularia maritima )
 • Nasturtium ( Tropaeolum majus )
 • Lobelia
 • Macešky ( Viola ; považované za letničky na severu).
 • Snapdragons ( Antirrhinum )
 • Celosia argentea var. cristata

Příspěvek letniček bude krátký, ale velkolepý. Měsíčky jsou jedním z nejlepších tipů, protože kvetou v klasických podzimních barvách: oranžová, žlutá, zlatá atd. Dvě nejběžnější skupiny měsíčků jsou francouzské měsíčky ( Tagetes patula ) a Afričané ( Tagetes erecta ). V každém případě jsou běžná jména nesprávnými jmény, protože měsíčky jsou rostliny Nového světa.

Z hlediska úspory peněz můžete zpochybňovat moudrost výsadby takových jemných rostlin, jako jsou měsíčky na podzim, protože za několik týdnů budou mrtvé. Bylo by plýtvání penězi, kdybyste je dostali za jarní ceny. Existuje však způsob, jak se jim za to vyhnout.

10 ročních květin, které můžete pěstovat v přechodných obdobích

Jak získat levné květiny

Najdete květiny, které nezlomí banku v červenci a srpnu. Snížením cen po uplynutí hlavní doby ročního prodeje mohou zahradní centra vyložit zdlouhavé ročenky, které nemohly na jaře prodat. V ideálním případě by chtěli přesunout tyto výhodné suterénní květiny do července a mohou dokonce pokračovat v inventáři levných květin v srpnu.

Květiny ve „zdlouhavé skupině“ nemusí vypadat jako moc, když si je koupíte, protože seděli v mateřských bytech příliš dlouho. Jsou však stále skvělou smlouvou, protože je můžete oživit, pokud budete postupovat podle několika jednoduchých tipů. Nejprve zkontrolujte spodní stranu listů a ujistěte se, že rostliny neobsahují chyby. Je příliš horké zasadit tyto květiny v červenci, ale to by vám nemělo bránit v jejich nákupu. Jděte do toho a kupte letničky, ale ještě je nezasazujte do země. Místo toho je přesuňte do kontejnerů. Kontejnery lze přesouvat dovnitř a ven ze slunce na základě toho, jak váš leták udržuje letní horko. Jednoduše nemáte tuto flexibilitu s letničkami vysazenými v zemi.

Takže vzkříste ty hrnčířské hvězdy, které jste házeli za garáž po každých Vánocích, dezinfikujte je a použijte je jako „nemocnou zátoku“ k ošetřování svých suterénních rostlin. Chcete-li dezinfikovat, namočte je několik minut do roztoku jednoho dílu bělidla na devět dílů vody a poté je umyjte stejně jako kuchyňské hrnce (houbou, horkou vodou a tekutinou na mytí nádobí).

Když vyrazíte letničky z jejich bytů, zkontrolujte kořenovou kouli. Pokud máte kořeny typu zeď-zeď, které vytvářejí tak hustou rohož, že půda není uvolněna, i když ji stlačíte, máte rostlinu vázanou na kořeny. Všechno však není ztraceno. Před přesazením rostliny vázané na kořeny rozbijte tuto hustou podložku bodnutím po celém obvodu kořenové koule nůžkami. Vypadá to drsně, ale je to případ, kdy malá nápravná operace dokáže udělat zázraky.

Také mnoho letniček dobře reaguje na dobré vybavení. Můžete oživit vše od alyssum po petúnie odříznutím horní poloviny současného růstu (stonky, listy a květy). Ve skutečnosti to musíte udělat téměř, pokud jsou vaše letničky zdlouhavé.

V srpnu můžete ošetřovat své letničky s výhodným suterénem a připravit je na výsadbu podzimu. Když se teploty později v měsíci nebo v září ochladnou, transplantujte je ze svých nádob a do země, aby poutavé zobrazení padajících květů poutalo.

Doufám, že pro Brown Thumbs

Hnědé palce ráda uslyší, že existuje další způsob, jak získat sazenice pro výsadbu podzimu. Některé maloobchodní prodejny vyzývají k prodeji čerstvých rekrutů (sazenice začaly v létě), protože se srpnové dny psů blíží. Tyto rostliny teprve začínají v životě, takže jejich listy budou ještě čerstvé, než kvetou na podzim. To znamená, že je nebudete muset ošetřovat zpět ke zdraví. Můžete za ně platit o něco více než za starší, zdlouhavé rostliny, ale stále se často prodávají se slevou, protože zájem spotřebitelů o letničky tak pozdě v sezoně není.

12 venkovních rostlin, které ve své zahradě nemůžete zabít

Forma, struktura a návrh vizuálního zájmu

Zatímco barva přichází na mysl okamžitě, barva je pouze jednou z pěti základních částí krajinného designu. Například texturu a formu lze použít také ke zlepšení vaší krajiny. Při nákupu podzimních květin, pokud si vyberete s ohledem na dosažení kontrastu (ať už ve formě, struktuře nebo obojím), vaše terénní úpravy budou mít sousedy přesvědčeni, že jste skutečný profesionál.

„Forma“ zhruba znamená tvar rostliny. Vizuálního zájmu lze dosáhnout použitím kontrastních tvarů. Rostlina ve tvaru kopce, jako je Silver Mound ( Artemisia schmidtiana), trvalka až na sever od výsadbové zóny 4, vám poskytne dobrý kontrapunkt k kořeněné rostlině, jako je Dracaena indivisa . Artemisia i dracaena se pěstují na listoví, nikoli na květech; takže k takové výsadbě přidejte nějaké podzimní květiny, abyste získali více barvy.

Krajinní návrháři také berou v úvahu jednotlivé části rostliny. Například listy jedné rostliny mohou mít jinou formu než listy jiné rostliny. Forma listu a květu jsou pro „texturu“ ústřední.

Formulář nelze úplně oddělit od textury. Textura je hlavně vizuální záležitostí v krajinářském designu (nikoliv dotyk). Závisí to na formě květů rostlin nebo jejích listů. Například textura listů Senecio cineraria "Silver Dust", například se svými ozubenými okraji, je velmi kontrastní se sousední rostlinou, která má listy s hladšími hranami, jako je Salvia splendens "Red Hussar". První je vnímán jako jemnější textura.

Podobně je vizuální zájem zajištěn umístěním relativně jemnější rostliny, jako je chryzantéma (nejtvrdší bude přezimovat v výsadbové zóně 5), vedle rostliny nesoucí větší listy, jako jsou hrubě vypadající kvetoucí kales a zelí.

Barevné záležitosti

Velkou roli hraje také prvek barvy. Většina lidí má při plánování schématu poklesu barev na paměti konkrétní barvy. Červeno-žlutá-oranžová je pro sklizňové období klasika. Oranžové a žluté nasturtia, citronově žluté francouzské měsíčky ( Tagetes patula "Lemon Drop") a načervenale purpurová chocholka Celosia způsobí, že vaše podzimní zahrady zhoří.

Kovové barevné schéma je také oblíbené na podzim: zlato, stříbro a bronzy. Zlaté africké měsíčky ( Tagetes erecta " F1 Gold Galore"), Artemisia ludoviciana " Silver King" (trvalka do zóny 5) a bronzový coleus ( Coleus x hybridus ) dobře spolupracují.

Někteří upřednostňují růžovo-fialové chryzantémy a další trvalky, fialové Aster novae-angliae, před tradičními barevnými schématy pádu. Vyšším vzorkem je načervenalý Amaranthus caudatus .

Další trvalé možnosti zahrnují:

 • Sedmikrásky Montauk ( Nipponanthemum nipponicum )
 • Goldenrod ( Solidago )
 • Plevel Joe Pye ( Eupatorium maculatum )
 • Bluebeard ( Caryopteris ; sub-keř často léčený jako trvalka)
 • Kamenník podzimní radosti ( Sedum "Autumn Joy")