Malování cihly je velké rozhodnutí: Zde je návod, jak to udělat

Je to sporná záležitost. Polovina designérů, dodavatelů barev a majitelé domů vehementně tvrdí, že cihla by měla zůstat v přirozeném stavu - nenatřená. Druhá polovina říká, že nejen může být nekvalitní cihla natřena, ale dobrá cihla bude vypadat lépe i při malování.

Malované cihly a její stálost

Nakonec to má méně společného s jeho pohledem než s trvalostí projektu. Je obtížné odstranit barvu z cihel: pískování; pracné ruční odizolování; nebo tlakové mytí.

Uvědomte si, že lakovaná vnitřní cihla je ještě trvalejší, protože vylučuje možnost tlakového mytí nebo pískování barvy, pokud se rozhodnete projekt obrátit.

Všechny tyto metody mají vážné nevýhody. Mnoho majitelů domů ráda překrývá cihlu kamennou dýhou, projekt neméně trvalý, ale projekt, který vyjadřuje vyšší hodnotu nemovitosti.

Realizujte tento projekt s velkou pozorností a péčí. Považujte to za nevratné.

Nástroje a materiály, které budete potřebovat

 • Cihlový kondicionér
 • Elastomerní vnější zdivo a štuková barva
 • Ruční drátěný kartáč
 • Kbelík
 • Mírný čisticí prostředek
 • Zahradní hadice (nebo elektrická pračka)
 • Chlorové bělidlo (volitelné)
 • Válec, kryty válečků určené pro cihly / zdivo a zásobník na barvy
 • Plátěné plátno
 • Těsnění vnější třídy

Jak to udělat

 1. Výkvět je ta bílá, křídová hmota, která se objevuje na cihle. Pokud máte nějaké výkvěty, musíte je odstranit ručním drátěným kartáčem bez vody. Pokud se jedná o venkovní cihlu, zkuste lehce prát v pračce. Opatrně, mytí s příliš velkým výkonem leptá cihlu.
 2. Má vaše cihla velké praskliny, pokud jste to v dřívějším kroku neudělali. Pokud máte plísně a / nebo plísně, odstraňte je přidáním 1 dílu běžného domácího bělidla do 3 dílů vody. Mech je relativně jednoduchý zabíjet stříkající kapalinou, jako je Bayer 2-v-1 Moss a Algae Killer.
 3. Počkejte, až cihla zaschne. Máme na mysli suché! Než se pokusíte malovat, nechte cihly důkladně zaschnout. Protože je cihla velmi porézní, může se na dotek cítit sucho, ale uvnitř je mokrá. Možná budete chtít nechat projít den nebo dva suché počasí, než se pokusíte malovat.
 4. Rolovat, štětcem nebo stříkat na kabát kondicionérní barvy, jako je Sherwin-Williams Loxon.
 5. Nechte kondicionér zaschnout 3 hodiny. Dávejte pozor, abyste nenechali příliš mnoho času, jinak se povrch zašpiní a je třeba jej vyčistit.
 6. Barva s nátěrem ze 100% akrylového elastomerního povlaku na zdi podobného Valspar Duramax.
 7. Nechte důkladně zaschnout.
 8. Natřete druhý povlak z elastomerní stěny.