Malování domu, když je vlhké

V posledních letech se technologie lakování vyvinula do bodu, kdy se okno malby výrazně zvětšilo. Toto okno je ovládáno faktory, jako je okolní teplota, roční období a přímé sluneční světlo. Nyní můžete například malovat svůj domov při mnohem nižších teplotách než kdy předtím. Některé prvotřídní barvy vám dokonce umožňují malovat při teplotách až 35 F.

I když stále nemůžete malovat svůj domov, když dešťová voda proudí po vedlejší koleji, co mezi podmínkami, například když je vlhká “>

Malování ve vlhkosti: vzduch a povrchy

Pokud jste zpoždění malovali svůj dům kvůli vlhkosti, možná byste svůj projekt nikdy nedokončili. Žádné místo není nikdy vlhké. Dokonce i vyprahlé město, jako je Phoenix, Arizona, ve výšce léta ponese do vzduchu určitou míru vlhkosti. Tato otázka se stává důležitější pro každého, kdo žije ve vlhkém klimatu, protože vlhký povrch je jednou z hlavních příčin selhání barvy. Podle Marka Knaebeho, chemika v laboratoři USDA Forest Products Laboratory, musí být plně mokrá dřevěná obkladová vrstva před natíráním několik slunečných a větrných dnů řádně suchá. Během deště, rosy nebo jiných podmínek vysoké vlhkosti není hlavním problémem vlhkost vzduchu, ale to, jak se tato vlhkost promítá na povrch, který chcete malovat.

Vlhkost ovlivňuje dobu schnutí rozpouštědla

Vlhkost vás nemusí malovat. Podle Knaebe způsobuje, že vlhkost ovlivňuje lakovací povrch, závod mezi dobami sušení vody v barvě proti rozpouštědlům v barvě. Jinými slovy, co nejdříve vyschne?

Voda se musí odpařovat rychleji nebo rychleji než rozpouštědla. Pokud voda narušuje sušení rozpouštědlem, nemůže barva vytvořit tvrdý povrch.

Podle Knaebe znamenají příliš vlhké podmínky, že se voda nemůže odpařit rychleji než rozpouštědla. Barva se snaží léčit sama, ale nemůže tak učinit, když je v takovém stavu vody. Stává se jednosměrnou cestou, malířskou katastrofou, kterou za současných podmínek nelze vyřešit. Jediným řešením je tedy zbavit se této špinavé mokré barvy a začít čerstvě.

Použití barev na bázi oleje také nepomůže. Olejové barvy se setkají se stejnými problémy jako latexové barvy na vodní bázi.

Optimální vs. přijatelná úroveň vlhkosti pro lakování

Optimální úrovně relativní vlhkosti (RH) pro vnější lakování bývají obvykle v rozmezí 40 až 50 procent. Pro dokonalou kalibraci rychlosti sušení je žádoucí určitá vlhkost. Extrémním příkladem bude tmavý povrch natřený na přímém slunečním světle vytvrzovat tak rychle, že stopy štětce zůstanou na místě a dojde k nerovnoměrnému lesku (tzv. Blikání barvy). Barva, která se nechá pomalu schnout, vyrovná stopy po štětci a lesk zůstane konzistentní.

Přesto, že se plazivou vlhkost mění, úrovně v 70 procentní zóně drasticky zpomalí schnutí a vytvrzení. Ale tyto úrovně vlhkosti vám nezabrání úplně malovat. Jednoduše dělají práci obtížnější a pečlivější.

Důrazně se nedoporučuje malovat, když je hladina relativní vlhkosti vyšší než 85 procent. Barva zůstane gumovitá a jako gel, dokud RH neklesne na přijatelnou úroveň dostatečně dlouho, aby barva ztuhla. Protože však barva nebyla správně vyrovnána, zůstane textura zvlněná a jinak nepřijatelná.

Teplota ve spojení s vlhkostí

Jedním z tipů pro bezchybné vnější lakování je načasování vaší malířské relace tak, aby teploty byly aktivně na vzestupu. Ujistěte se, že zahájíte relaci několik hodin před denní špičkovou teplotou, což je obvykle pozdě odpoledne.

Je lákavé počkat, až budou teploty vyšší, než začne malovat. Ale stavěním v několika hodinách náskokového času dáte barvě dostatek času na vykonání své práce. Pokud tomu tak není, barva může přestat koalescovat, umožnit vlhkosti proniknout na lakovaný povrch a zabránit nebo zabránit odpařování vlhkosti barvy. Výsledkem může být obarvení povrchu a špatná přilnavost.

Začněte brzy, ale ne příliš brzy. Pokud začnete příliš brzy během dne, musíte se potýkat s nahromaděnou vlhkostí zbývající na povrchu z předchozí noci.

Správná sezóna na lakování nenatíraného dřeva

Pokud malujete dříve natřený povrch, můžete počkat do pozdního rána nebo do poledne, až rosa z povrchu vyhořela. Když se vlhkost viditelně zdá být pryč, můžete si být jisti, že je opravdu pryč. Ale příběh je jiný, pokud jde o neobalené surové dřevo.

Nenatřené dřevo je vysoce porézní a zachovává vlhkost uvnitř buněčného jádra dřeva, i když vypadá a je sucho. Okno dostupného času malování se zmenší. V takových situacích nemáte často jinou možnost, než čekat na teplejší a suchší období.

Je malování interiéru ovlivněno vlhkostí?

Interiérová malba je jiná záležitost, takže vnitřní stěny jsou zřídka ovlivněny vlhkostí.

V první řadě, vnitřní úprava znamená, že lze regulovat úroveň vlhkosti. Dokonce i když výslovně neovládáte vlhkost domu zvlhčovačem nebo odvlhčovačem, váš systém HVAC, podlahové topení, klimatizace oken nebo jiná topná / chladicí zařízení již tuto práci vykonávají za vás.

Za druhé, vnitřní povrchy jsou chráněny a neměly by se přes noc usazovat. Pokud nemáte neobvyklou situaci, vnitřní stěny by neměly být nikdy mokré. Výjimkou jsou koupelnové stěny, protože po použití vany nebo sprchy mohou vytvářet vlhkost.