Malování domu za deštivého počasí

Mint Images / Getty Images

Existuje značné množství protichůdných informací o tom, zda je dobrý nápad malovat domov, když prší. Většina každý ví, že byste neměli malovat povrch, na kterém je aktivně pršet, ale můžete malovat i vnější povrch, zatímco prší, pokud jsou povrchy chráněny před přímými srážkami ">

Mezi často kladenými otázkami:

  • Bude barva běžet, pokud ji použijete v deštivém dni?
  • Bude barva trvat tak dlouho, aby zaschla, že ovlivní její konečný vytvrzený stav?
  • Ovlivní malování v dešti barvu nebo texturu barvy?

Krátká odpověď

Ano, můžete malovat jak exteriér, tak interiér vašeho domu, když prší, i když pokud jde o malování exteriérů, existují určitá omezení.

Neexistují žádná rozumná omezení, pokud jde o malování vnitřních povrchů, když venku prší. Pokud jsou vnitřní stěny suché a neočekáváte, že se zvlhnou, můžete malovat. Jen mějte na paměti, že okna ponechaná otevřená během malování interiéru často zažívají sypání na parapetu nebo stěně pod oknem. A můžete očekávat, že bude trvat déle, než se vnitřní nátěr zaschne ve vlhkých podmínkách deštivého dne, než v suchých slunečných dnech. To může zpozdit dobu, než můžete aplikovat druhý nátěr, pokud je to nutné.

Omezení malířských exteriérů

Mnoho odborníků nedoporučuje nanášet barvy na první pohled dešťového mraku. Ale pokud žijete v oblasti náchylné k dešti, nikdy byste neměli vykonat žádnou práci, pokud jste ustoupili uvnitř okamžiku, kdy padla první kapka. Profesionální malíři si nemohou dovolit zastavit malování zevnějšku pokaždé, když na obzor přijde dešťový mrak. Jak to tedy dokážou?

Období malby není určeno termíny jako „podzim“ nebo „zima“, ale klimatickými podmínkami, jako je vlhkost a teplota. Pokud jste bezpečně v těchto klimatických hranicích, lze to považovat za období malby. Když profesionální malíři posoudí, zda jsou podmínky pro malování exteriérů vhodné, položí několik otázek:

Je nyní povrch viditelně mokrý? Je povrch, který mám v úmyslu natírat, mokrý? Dokonce i několik kapek se počítá jako mokré. Aktivně mokrý povrch nelze natřít, dokud úplně nezaschne.

Pokud ne, kdy bylo naposledy mokré? I když se povrch nezdá být mokrý, může mít latentní vlhkost, která by mohla ovlivnit vaši barvu. Vnější stěna, na kterou pršelo, může vyžadovat 4 hodiny schnutí na přímém slunečním světle a teploty při nebo nad 72 ° Fahrenheita, aby byly pro natírání zcela suché. V ideálním případě byste chtěli celý den počkat, až povrch uschne. I když ploché povrchy zaschly, jiné oblasti nemusí být, jako například:

  • Sekce, které jsou skryty před sluncem
  • Oříznout a formovat
  • Vlasové trhliny na vedlejší koleji
  • Hřebíky na nehty

Běžný scénář: Dotknete se zdi a bude to suché. Když však přejdete štětcem přes nehtovou díru, uvolní se nahromaděná voda. Pokud to hned nezachytíte, voda stéká po nově natřeném povrchu a vytváří lehké pruhy. Jediný lék na to je další nátěr.

Je teplota správná? Je venkovní teplota pod minimálním doporučením uvedeným na nátěru? Teplota a vlhkost pracují ve vzájemném vztahu. Čím nižší je teplota, tím déle bude trvat, než váš vnější povrch zaschne.

Poklesou teploty pod minimum? Neměli byste malovat, pokud je předpovědí, že teploty klesnou pod minimum do 8 až 10 hodin po aplikaci barvy. Zkontrolujte, zda barva může být označena teplotními doporučeními.

Buďte rozumní. Některé barvy lze aplikovat při teplotách až 34 stupňů Fahrenheita, ale pokud jste malování přesně na 34 stupňů v 10:00 a očekáváte, že zasáhne zmrazení v 18:00, nepřiměřeně tlačíte obálku. Dejte si nárazníkovou zónu.