Neutrální barvy jsou nejlepší plátno

Multi-bits / Getty Images

Chystáte se přepracovat ložnici nebo vyhodit nějakou novou barvu na stěny vašeho obývacího pokoje ">."

Neutrální barvy

V kontextu interiérového designu znamená neutrální bez barvy. Neutrální materiály, jako je béžová, slonová kost, taupe, černá, šedá a odstíny bílé, se zdají být bez barev, ale v mnoha aplikacích mají tyto odstíny často podtóny. Při porovnávání barev nebo výběru barvy si uvědomte tyto základní tóny. Například béžová může mít podtón růžové, pálené nebo zlaté. Bílá může být mírně slonovinová, žlutá, namodralá nebo broskvová. Neutral lze použít v dekorech dvěma základními způsoby - buď jako měkký, neutrální, tichý vzhled nebo jako pozadí pro dramatické akcenty.

All-Neutral Room

Pokud se chystáte na zcela neutrální vzhled, vytvořte různé odstíny stejné barvy pro elegantní a sofistikovaný vzhled. Postupujte podle návrhů rodin čipových barev a vyberte harmonické barvy. Vyberte si světlejší odstín stěn s tmavším čalouněním. Vyberte si kobereček oblasti v barvě, která doplňuje dřevěnou podlahu, ale je také jen tmavší než stěna, takže nábytek vyniká; vyberte si stejnou barvu, pokud dáváte přednost koberci. Spojte místnost s příslušenstvím, které obsahuje některé nebo všechny odstíny, které jste použili. Toto barevné schéma umožňuje podlahu z tvrdého dřeva; paprsky; krbové obklady ze dřeva, cihel nebo kamene; a okenní rámy vytvářejí v této podhodnocené místnosti vřelé prohlášení.

Neutrální pozadí

V tomto schématu, stejně jako u zcela neutrální místnosti, začněte neutrálními stěnami. Vyberte neutrál na základě toho, jaké další barvy chcete použít, kolik přirozeného světla v místnosti přijímáte a podle vašich osobních preferencí pro světlejší nebo tmavší stěny. Mějte na paměti, že tmavší stěny zdánlivě uzavírají místnost a způsobují, že se cítí menší a tmavší, zejména pokud je málo přirozeného světla. Pokud je váš pokoj velký a světlý, můžete zvážit všechny možnosti. Pokud je malý a na tmavé straně, bude pravděpodobně lepší volbou lehčí neutrál.

Pokud máte rádi šedou barvu, rozhodněte se také, zda dáváte přednost teplému nebo chladnému stínu; to samé platí pro odstíny bílé. Řekněme, že pro barvu stěny zvolíte bohaté taupe. Zvyšte hlasitost tmavě modrou pohovkou a židlemi pokrytými pruhem slonoviny, taupe a námořnictva. Přidejte kobereček oblasti nebo koberce ve stejném odstínu taupe jako stěny nebo trochu lehčí. Polštářové polštáře v taupe a stejný vzor jako židle s házením taupe pro soudržný vzhled. Umístěte knihy a umělecké předměty s pomlčkami cihlové červené na mosazný a skleněný konferenční stolek, abyste zvýšili zájem a barvu. V tomto barevném schématu máte střechy a podlahové přízvuky nebo koberce pro neutrální plátno, s drama, přidávané čalounictvím v námořnictvu a malé kousky červené v ozdobných kusech pro další zájem.