Mulčujte své listy do trávníku na podzim

Patti McConville / Getty Images

Co tedy děláte s listy na podzim ">

Instrukce

Důrazně doporučujeme mulčovací stříhání trávy pomocí mulčovací sekačky a pro listy doporučujeme stejný typ sekačky. Mulčovací sekačka používá jedinečné žací nože ve spojení s „přepážkou“ pod palubou. Při cirkulaci ve vnitřní komoře se listy nebo střih trávy několikrát stříhají. Jemně nasekaný materiál se nakonec dostane na povrch trávníku. Listy se občas musí posekat několikrát. Může se to zdát trochu únavné, ale je mnohem nákladově efektivnější a šetří práci než alternativy, jako je shrabování nebo foukání listů.

Výhody

Studie Michiganské státní univerzity naznačuje, že mulčování je pro trávník 100% prospěšné. Mulčované listy jsou rozloženy žížaly a mikroorganismy a přeměněny na organickou hmotu využitelnou v rostlinách. Mulčované listy jsou také lepší pro větší komunitu, protože zůstávají na místě a mimo skládky.

Dubové listy a javorové listy byly mulčovány a distribuovány skrz testovací trávníky a bylo zjištěno, že mají zanedbatelný nebo příznivý vliv na kvalitu a barvu trávníku. Neměli žádné negativní účinky. Zdálo se, že listy marmeládového javoru inhibují plevele širokolisté, jako jsou pampelišky.

Dubové listy

Ano, dokonce i dubové listy. Dubové listy se zdají být obklopeny mýty a dezinformacemi, pokud jde o jejich roli v mulčování. I když je pravda, že vypadají věčně, než spadnou ze stromu, a samotné listy jsou tuhé a těžké na mulčování, mulčovaný dubový list není kyselý. Michiganská státní studie ukazuje, že nedošlo k žádné změně pH půdy po šesti sezónách mulčování dubových listů do trávníku.

Program péče o trávník

Mnoho lidí, kteří sdílejí negativní názory na mulčovací listy na podzim, má příběhy o tom, jak jsou jejich trávníky dusené nebo tráva slabá a hubená. Je pravdou, že matné vrstvy neosazených listů mají negativní účinky.

Pokud je mulčování provedeno správně a výkon trávníku je stále špatný, může to být další faktor. Mikrobiální život v půdě může chybět. Mulčované listy jsou úpravou půdy, nikoli náhradou za hnojivo. Při aplikaci hnojiv je stále třeba zachovat plodnost. Mikroby ve zdravé půdě pomáhají v procesu rozkladu a vyhýbají se matované vrstvě mulče.

Tipy

Nesmažte se do bodu, kde listy zakrývají trávu. Nože trávy by měly být svislé a viditelné skrz vrstvu svalových listů. V některých oblastech to může pomoci rozšířit mulčování z tlustých míst do oblastí s tenším rozdělením mulče.

Pokud existuje velké množství listů, použijte některé v květinových záhonech, zahradách nebo kompostu. Trávník je pouze jednou oblastí, z níž může těžit svazek listového materiálu. Celkovým cílem by mělo být vyhnout se hrabání, foukání listů, shromažďování, manipulaci a likvidaci listů mimo lokalitu.