Mulčovač pro kontrolu plevelů a zdraví půdy

Mulch poskytuje zahradu několik výhod. Naštěstí je přidání kompostu jedním z nejjednodušších zahradnických úkolů, které můžete provést. Otázkou není, zda byste ji měli použít, nebo ne (odpověď na to zní opravdu ano!) Otázka zní, jaký typ kompostu byste si měli vybrat a jak byste ho měli použít “>

Výhody mulčování

Mulčovač je skvělý prostředek proti plevelům. Pěkná, silná vrstva mulče zabraňuje plevelům dvěma důležitými způsoby. Zaprvé tím, že důkladně zakryje půdu a zbaví semena plevelů světla, které musí klíčit, mulč jim v první řadě brání získat oporu. Za druhé, holé nečistoty jsou ideálním místem pro semena plevelů, aby mohly přistát a vyklíčit. Pokrytím celé své holé půdy mulčováním se většina plevelů nikdy nedostane do styku s půdou.

Mulčovač pomáhá udržovat vlhkost půdy. Udržování konstantní úrovně vlhkosti v půdě je velkou součástí pěstování zdravých rostlin. Rostlina, která má konstantní hladinu odpovídající vlhkosti, je méně pravděpodobně stresovaná, což znamená, že bude lépe odolávat hmyzu a chorobám. Ve spojení s udržováním vlhkosti půdy mulč udržuje půdu chladněji i za horkého počasí, což prodlužuje dobu potřebnou k tomu, aby mnoho rostlin utáhlo nebo spalo. Některé rostliny kvetou nejlépe v chladnějších podmínkách a mulčování pomůže udržet tyto rostliny kvetoucí déle.

Mulch živí půdu. Organické parmice (na rozdíl od anorganických, jako je sklo, plast nebo guma) se v průběhu času rozpadají a do vaší půdy přidávají živiny a organické látky. Červi a mikroby v půdě v průběhu času ničí organické komposty, což má za následek zdravější životnost půdy.

Populární typy mulčování

Následující mulče jsou všechny organické povahy, takže vyživují vaši půdu a zároveň potlačují plevel a udržují vlhkost půdy. Každý typ má své silné a slabé stránky a v některých situacích bude fungovat lépe než v jiných.

Skartovaná nebo štípaná kůra se nerozkládá tak snadno, což znamená, že nebude poskytovat tolik výživy vaší půdě, ale také se nemusí doplňovat tak často. Některé populární lesy pro kompost jsou cedr, borovice a cypřiš. Kůry na mulčování fungují dobře v mnoha prostředích, ale jsou užitečné zejména u stromů a keřů a na cestách.

Začněte ovládat plevele na jaře a užijte si letní trávník

Nasekané listy jsou hojné a volné, pokud máte dostatek stromů. Mohou být skartovány tím, že na ně několikrát přejedete sekačkou na trávu nebo je provedete pomocí sekačky / drtiče. Fungují dobře na trvalých postelích, v zeleninových zahradách a na smíšených hranicích. Rozkládají se poměrně rychle a poskytují půdě dostatek výživy.

Sláma je oblíbenou volbou pro zeleninové zahrady i pro neformální stezky. Má velmi utilitární vzhled, takže by pravděpodobně nefungoval v trvalých hranicích nebo zakladatelských fondech. Rozpadá se docela rychle.

Stříhání trávy je další hojný, volný kompost. Jedinou výzvou je zajistit, aby tráva nebyla ošetřena chemickými látkami - do organických zahrad nechcete zavádět pesticidy a herbicidy. Mají sklon se rozkládat velmi rychle, a protože se rozpadají tak rychle, mohou ve skutečnosti půdu spíše zahřát, než ji ochladit. Výstřižky trávy dobře fungují v zeleninových zahradách, neformálních smíšených hranicích nebo pod atraktivnějším kompostem, jako je rozdrcená kůra nebo trupy kakaa.

Kakaové trupy jsou nejdražší z populárních mulčů, ale vzhled, který poskytuje vaší zahradě, se vyplatí. Trupy kakaa mají tmavě hnědý vzhled podobný Zemi, takže si ani nevšimnete mulče. Má však tendenci vyvíjet plísně ve vlhkém a vlhkém počasí. Tato plíseň nepoškodí vaše rostliny nebo půdu, ale je nevzhledná.

Jehly z jehličnanů jsou dalším neformálním a možná zdarma mulčovým materiálem. Vypadají skvěle v zahradách všeho druhu.

Varování

Jehly mohou být trochu kyselé, takže je nejlepší se jim vyhnout v blízkosti rostlin, které příliš dobře nesnášejí kyselé půdy.

Kompost (včetně listové plísně), stejně jako kakaové slupky, jen slábne do výsadby, takže si ani nevšimnete, že je tam. Kromě toho, že vypadá skvěle, poskytuje dostatek živin do vaší půdy a zvyšuje mikrobiální aktivitu. Bude se muset doplňovat poměrně často (alespoň jednou ročně), ale pokud máte vlastní hromadu kompostu, budete mít k dispozici stálé zásoby černého zlata připravené k použití.

Jak použít Mulčovač

Existuje správný způsob a nesprávný způsob použití mulče. Největší chybou, kterou lidé při přidání mulče udělají, je to, že se neaplikují dostatečně. K zamlčení plevelů a udržení vlhkosti půdy je nutná vrstva mulče o velikosti 2 až 3 palce. Méně než dva palce mulče propustí dostatek světla, aby semena plevelů mohla vyklíčit.

Kromě použití správného množství kompostu musíte také zajistit, aby nebyl vytlačen proti vašim rostlinám. Vytáhněte mulč zpět ze kmenů stromů, keřů a korun vašich letniček, trvalek a zeleniny. Dejte svým rostlinám asi centimetr prostoru. Když je kompost aplikován na rostlinu, může zadržovat vlhkost a způsobit hnilobu rostliny.

Organické parmice, protože se rozkládají a zlepšují vaši půdu, je třeba čas od času doplňovat. Plán na přidávání další palec mulče do svých zahrad každý rok, a to buď na jaře nebo na podzim.

Vrstva kompostu může těžit z každé jednotlivé části zahrady. Ať už máte připravené zásoby, jako jsou stříhané trávy nebo listy, nebo zda se rozhodnete některé hromadně objednat nebo si je koupit v pytlích v místním zahradním centru, je důležité zajistit, abyste je používali. Vaše rostliny a vaše půda to ocení.