Moonbeam Coreopsis Květiny

Taxonomie klasifikuje Moonbeam coreopsis květiny jako Coreopsis verticillata 'Moonbeam, ' druhý termín je název kultivaru. Obecný název tohoto rodu je „tickseed“. Jméno rodu je však průměrnému zahradníkovi natolik známé, že se zdvojnásobuje jako běžné jméno; je-li použit jako alternativní běžný název, první písmeno se neaktivuje níže.

Moonbeam coreopsis květiny jsou klasifikovány jako bylinné trvalky. Rostliny jsou seskupeny do rodiny hvězd.

Charakteristika rostlin

Rostliny Moonbeam coreopsis jsou jednou z odrůd nití. Tyto trvalky, dosahující dvou stop, nesou shluky světle žlutých, sedmikráskovitých květů. Bledá barva květů pravděpodobně odpovídá původu názvu kultivaru. Tato huňatá rostlina je ceněna pro své dlouhé kvetoucí období.

Výsadba zón, slunce a půdy

Moonbeam coreopsis květiny mohou být pěstovány v USDA zóna odolnosti rostlin 3-9. Rod je původem ze Severní Ameriky.

Tyto trvalé květiny preferují plné slunce a dobře odvodněnou půdu. Po ustavení jsou trvalky odolné vůči suchu. Jsou také tolerantní k hlíně, ale v hlinité půdě se jim bude opravdu dařit.

Použití v krajině, varování před pěstováním

Tento trvalý údajně může být v některých regionech a za určitých podmínek poněkud invazivní. Poraďte se se svou krajskou pobočkou a zjistěte, zda se ve vašem regionu považuje za invazivní.

Rostliny jsou populární v hraničních výsadbách. Jejich odolnost vůči suchu z nich činí kandidáty na skalky (pokud někde potřebujete vysoké rostliny) a xeriscaping. Skutečnost, že se jedná o dlouho kvetoucí trvalky, z nich činí spolehlivou volbu pro vstřikování barev do krajiny. Jsou to také rostliny, které přitahují motýly.

Péče o Moonbeam Coreopsis Květiny

Prodlužte období kvetení květů Moonbeam coreopsis prostřednictvím slepé uličky. Zahradníci často provádějí tuto operaci na rostlinách sevřením prstů. Jak však poznamenává jeden mistr Gardener, „Některé menší odrůdy s kvetením je obtížné slepé uličky a možná budete raději stříhat rostliny, jakmile zmizí první spláchnutí květin. Rychle se vyplní.“ Opravdu, to je pravděpodobně to, jak většina zahradníků slepí své lechtané rostliny.

Další informace o rostlinách "Tickseed": What in a name ">

Slovo „coreopsis“, což je vědecké jméno pro květinu, pochází z řečtiny pro „bug-like“, díky podobnosti, kterou semena coreopsis nesou klíšťata. "Tickseed" je opět obecný název pro coreopsis. Jedná se však o případ, kdy se vědecké jméno (coreopsis) používá častěji než běžné jméno (tickseed). Z praktických důvodů se tak vědecké jméno stalo běžným názvem. Možná je to proto, že maloobchodníci se domnívají, že by spotřebitelé vyhýbali rostlině spojené (i když pouze ve jménu) klíšťaty, z nichž některé nesou Lymeovu chorobu. Poté, co stráví čas, energie a peníze stříkáním zabíjení klíšťat, může být spotřebitel odložen jménem „tickseed“ - dokonce i když jen podvědomě.

Nebo by to mohlo být, jak se vědecká jména říkají, že „coreopsis“ má spíše melodický prsten.