Luxusní vinylové podlahy a standardní vinyly

Gelner Tivadar / Getty Images

Takzvané „luxusní“ vinylové podlahy (LVF) se liší od standardních vinylových podlah svou schopností těsně napodobovat vzhled přírodních materiálů, jako je dřevo nebo kámen. Toho se dosahuje povrchovou vrstvou, která má velmi realistický obraz vytvořený fotografií, kombinovaný s texturami, které se podobají texturám skutečných materiálů. Očekávejte, že za tento produkt zaplatíte vyšší ceny.

Luxusní recenze a recenze vinylu

Témata, která najdete u luxusního vinylu s vyšším hodnocením, zahrnují silnější vrstvu opotřebení; silnější celkové rozměry; realističtější zobrazování; hlubší ražba. Mezi uznávané luxusní vinylové podlahy patří:

 • Shaw Premio, Classico : V tloušťce 6, 5 mm patří luxusní vinyl společnosti Shaw mezi nejsilnější na trhu.
 • Armstrong Luxe : Luxusní vinyl 4 mm Luxe není tak tlustý jako Shaw, ale pyšní se širokou paletou druhů dřevin, včetně oblíbených, jako jsou javor, dub, ořech a jatoba, ale také trendovými lesy, jako je zvětralé stodola a exotika. jako dodatek.
 • Mannington Adura and Distinctive : Rozpočet přátelský LVF, zejména v řadě Adura.
 • Karndean Loose Lay : Inovativní Loose Lay používá instalační metodu, která není ani lepena, ani metodu fold-and-click, která může být tak frustrující. Loose Lay se místo toho spoléhá na tření a drží prkna pohromadě.

Vlastnosti luxusního vinylu

 • Simuluje přírodní materiály. Luxusní vinylová podlaha má jednu ze dvou forem. Buď simuluje kámen (břidlice, travertin, mramor atd.), Nebo simuluje dřevo (teak, javor, dub, ořech a borovice). (Tradiční vinylové podlahy někdy napodobují přírodní materiály a někdy ne.)
 • Často ve tvaru prkna. Další věcí, která odlišuje luxusní vinylové dlaždice (LVT), je tvar jednotlivých kusů. Tradiční plechové vinylové podlahy mají šířku a délku místnosti, aby se minimalizovaly nebo dokonce eliminovaly švy. Normální vinylové dlaždice jsou obvykle čtvercové: 12 "x12" nebo 16 "x16" nejčastěji. Protože LVT často napodobuje masivní dřevěné podlahy, přichází ve tvaru prken. V tomto ohledu jsou LVT a laminátové podlahy stejné. Velikosti se liší, ale celkový tvar je dlouhý a úzký. Typická velikost je 7 "široká až 48" dlouhá.
 • Složení. Luxusní vinyl je obvykle buď 100% vinyl nebo směs vinyl / vápenec. Jakýkoli dřevěný vzhled LVF bude vyroben ze všech vinylů. Kamenný vzhled LVF často obsahuje minerály. Například Armstrongova Alterna je 75% vápenec a 25% vinyl. Pamatujte, že pouze základní vrstva je vápenec, zatímco horní vrstva je vinyl. Takže se díváte a procházíte se po vinylové vrstvě.

Složení vrstev

Mezi tradičními a luxusními vinylovými dlaždicemi není rozdíl v počtu vrstev - pouze tloušťka těchto vrstev. Obě mají čtyři vrstvy, počínaje nahoře a dolů:

 1. Oxid hlinitý : Tato nejvyšší vrstva na bázi oxidu hlinitého zabraňuje poškrábání a otěru bot.
 2. Čirý film : Tato vrstva chrání před těžším poškozením, jako jsou trhliny a trhliny.
 3. Designová vrstva : Jedná se o fotorealistický tisk kamene nebo dřeva.
 4. Podkladová vrstva : Spodní vrstva je skutečné „maso“ podlahy, což dává struktuře produktu a pevnosti. Zadní vrstva zahrnuje 90% tloušťky produktu.

Výrobci a názvy značek

Luxusní vinylové podlahy výrobci oplývají. Níže je však jen několik předních osobností v oboru:

 • Armstrong Alterna : Kamenné vinylové dlaždice ve velikostech 12 "x 12" a 16 "x 16". Mohou být vzájemně protřepány, aby vypadaly bez spár, nebo rozloženy a švy vyplněny akrylovou „spárovací hmotou“.
 • Armstrong Luxe Plank : Samolepící, plovoucí podlahová prkna, která vypadají jako dřevo. Navrženo pro instalaci pro kutily.
 • Mannington Adura : Adura je lepená LVF ve formě prken a dlaždic.
 • Shaw Floors : V současné době nabízí asi 80 produktů LVF.
 • Burke Flooring : Dřevěné prkenné a kamenné vzhledy LVF, se super tlustým produktem o tloušťce 20 mm.
 • Mohawk Flooring : Malá sbírka (právě teď 20) LVF - žádný vzhled kamene, pouze vzhled dřeva.

Porovnání cen

Ceny se obvykle pohybují od přibližně 2, 00 do 5, 00 $ za čtvereční stopu, ale mohou se pohybovat až k 10, 00 $ za čtvereční stopu na samém horním konci. Ve srovnání s běžnými vinylovými podlahami mohou být ceny již od 0, 50 do 1, 00 $ za čtvereční stopu. Když se dostanete do vyšších cen, téměř vždy se díváte na LVF.

Velikost a tloušťka

LVF obvykle přichází v podobě prken nebo dlaždic. Typická velikost prkna je 48 palců x 4, 5 palce. Typická velikost dlaždic je 16 "x 16". Někdy, stejně jako u Mannington Adura, najdete neobvyklé tvary, například obdélníky o velikosti 12 "x 24".

Tloušťky se pohybují v rozmezí od 10 mm do 12 mm (asi 1/8 "). Běžné vinylové podlahy mohou být až desetkrát tenčí, s výhodnými dlaždicemi ve výšce 1, 2 mm. Burke Flooring nabízí produkt o tloušťce 20 mm.

Historie produktu

Spojení slova „luxus“ s „vinyl“ se může zdát jako oxymoron. Koneckonců, vinylové podlahy jsou již dlouho spojovány s výhodnými instalacemi. Proč je tedy luxusní vinyl nyní v kondominiích v centru města 2 miliony dolarů? Odpověď: nové technologie plus nějaký dobrý staromódní marketing.

Už dávno se laminátová podlaha zatkla z vinylu jako levného a snadno instalovatelného podlahového produktu. Důvody byly dva. Zaprvé, fotorealistická obrazová vrstva laminátu úspěšně napodobovala vzhled dřeva a jeho formát prken napodoboval „dlouhý a úzký“ tvar desky ze skutečného tvrdého dřeva. Plech z vinylu mohl nabídnout pouze nerealistické spárovací hmoty pro podlahoviny s kamenným vzhledem a prakticky nic podobného dřevěným podlahám.

Od svého zavedení v říjnu 2006 luxusní vinylové podlahy znovu vytvořily vinylové podlahy a výrobci jej rychle začali umisťovat jako životaschopný podlahový materiál pro majitele domů, kteří jsou dobře vyškoleni o podlahách. To je také viděno jako iniciativa zachytit městský trh - obyvatelé kondominia, kteří jsou nespokojení s instalací pevného tvrdého dřeva kvůli nákladům, nebo kdo může být bránil tím HOA smlouvami.