Naučte se, jak lepidlo Primer-Sealer lepidlo pomáhá při obtížných površích

Valspar Bonding Primer-Sealer je jednostupňový základní nátěr a tmel určený k práci na problematických povrchech, porézních i lesklých.

Tento základní nátěr pokrývá 200 až 400 čtverečních stop na galon a je extrémně tlustý, takže je obtížné s ním manipulovat, proto jej používejte střídmě. Tloušťka produktu je však nevyhnutelná, protože většina spojovacích primerů se spoléhá na silnou viskozitu, která napomáhá přilnutí barvy nejen k běžným povrchům, jako je sádrokarton, ale také k problémovým povrchům, jako je kov a plast. Lepení primerů je také způsob, jak začít, pokud máte v úmyslu malovat melamin, dlaždice nebo laminát.

Ve většině případů u spojovacích primerů je cena za gallon vyšší než cena srovnatelně velké vnitřní nebo vnější akrylové latexové barvy. Tato cena se však nakonec nakonec projeví, protože je zapotřebí méně vrstev spojovacích primerů. V mnoha případech je zapotřebí pouze jedna vrstva, aby se pomohlo přilnout další vrstvy barvy.

Klady

 • Valspar Bonding Primer-Sealer je tlustý a zvládne téměř jakýkoli druh materiálu.

 • Valspar Bonding Primer-Sealer pískuje hladce.

 • Valspar Bonding Primer-Sealer, který je rozpustný ve vodě, snadno čistí nebo řídne vodou.

 • Tento produkt je dostatečně silný, aby blokoval skvrny a díry v dřevě.

 • S tímto zápachem a nízkým obsahem VOC není s tímto výrobkem škodlivé.

 • Valspar Bonding Primer-Sealer přilne k lesklým povrchům a utěsňuje je bez broušení.

 • Ve srovnání s jinými spojovacími primery je tento produkt Valspar levnější než většina ostatních.

Nevýhody

 • Vzhledem k jeho husté viskozitě může být obtížně nanášitelné, těsnící a kartáčovací lepidlo Valspar Bonding Primer-Sealer.

 • Tento produkt není široce dostupný a může být obtížné jej získat.

Jak používat spojovací nátěry

Pokud jste zvyklí pracovat pouze s akrylovým latexovým nátěrem, fungují základní nátěry Valspar Bonding Primer-Sealer a další značky základních nátěrů obecně stejným způsobem. Existuje však několik výjimek. Lepení primerů jsou velmi silné, což znesnadňuje nalévání, válečky a štětce.

Valspar Stain Blocking Bonding Primer lze použít s bezvzduchovým stříkacím zařízením o výkonu 2 000 PSI se standardní špičkou o velikosti 0, 015 až 0, 021 palce. Používejte pouze vysoce kvalitní, robustní válec a kryt válečku se středním zdřímáním (3/8 palce až 1/2 palce). Při použití štětce se rozhodněte pro polyesterový štětec, spíše než pro vlasy koňské.

 1. I když spojovací prostředky na základní nátěry mohou pokrýt omezené množství prachu a nečistot, je stále nejlepší povrch důkladně očistit a nechat zaschnout. Vyčistěte zvláště prašné a křídové povrchy a mastné, mastné a voskové povrchy. Odstraňte veškerý peelingový nátěr.
 2. Produkt namíchejte vrtačkou a míchačkou namísto dřevěné míchací tyčinky. To je nutné k vytažení pevných látek ze dna plechovky.
 3. Protože se tento produkt může přilepit na lesklé povrchy, není nutné je brousit. Pokud však dokážete, broušení pomůže přilepenému kabátu lépe přilnout.
 4. Díry na nehty zakryjte tmelem na dřevo a utěsněte všechny trhliny a spáry.
 5. Veškeré plísně očistěte roztokem jednoho dílu tekutého chlorového bělidla na tři díly vody a poté opláchněte.
 6. Nechte povrch zcela zaschnout. Pokud je povrch holé dřevo, může trvat celé dva dny, než se dřevo zcela vyschne.
 7. Vyrovnejte kovový válečkový talíř a potom nalijte produkt do vloženého válečkového talíře. Nalijte pouze tolik, aby zakryl spodní nádrž.
 8. Lehce otřete kryt válečku ve výrobku. Pokud používáte kartáč, vložte kartáč lehce na špičky štětin.
 9. Naneste v jedné vrstvě. Pracujte svižně, protože produkt rychle schne. Pohybujte kartáčem nebo válečkem ve stejném směru a snažte se pracovat na mokré hraně.
 10. K čištění, tekoucí teplou mýdlovou vodu přes štětce, válečky a další zařízení. Pomocí hřebene barvy vyčesejte vodu z kartáčů, protřepejte ji a poté ji nechte uschnout.
 11. Protože lepení základního nátěru zaschne obzvláště silné a tvrdé, dá se do plechovky barvy poblíž víka. Před utěsněním víka lehkým kladivem je proto třeba vyčistit drážku horní části plechovky.

Recenze Valspar Bonding Primer-Sealer

Pokud jste unaveni z aktivace a opětovného naplnění, pak budete potřebovat lepicí primer. Pokud máte obtížný povrch, jako je uzel nebo dřevo uvolňující tanin, kluzké sklo nebo kov nebo dokonce na dřevo zvětralé barvy, potřebujete lepicí základní nátěr.

Tento primer se obzvláště dobře váže na vysoce porézní a jinak špatné povrchy, protože fyzicky leží a zůstává jako tlustá plastová přikrývka. Jedná se o jednovrstvý základní nátěr, který můžete aplikovat na téměř cokoli před lakováním. Po úplném zaschnutí je produkt brousitelný na hladký povrch vhodný pro lakování.

Tento základní nátěr lze použít na cihly, přírodní kámen, dýhový kámen, nové i staré sádrokartony, omítky, holé dřevo, natřené dřevo, dřevěné obložení, PVC, všechny druhy kovů včetně hliníku, keramické dlaždice, porcelánové dlaždice, sklo a některé zvětralé malovat.

Přestože tento produkt může zakrýt mnoho problémů na povrchu, musí být veškerá plíseň nejprve úplně odstraněna.

Nezapomeňte, že za to platíte tím, že se musíte vypořádat s velmi hustou konzistencí. To je však typické pro kterýkoli z těchto jednostupňových silných primerů, přičemž Masterchemův KILZ je nejvýznamnějším konkurentem společnosti Valspar.

Spojovací primer je často nabízen jako zázračný podklad pro porézní povrchy, jako je zvětralé dřevo nebo zdivo, protože jeho tloušťka překlenuje buněčné prostory. Ale pro ty, kteří potřebují malovat úhledné předměty jako laminát, melaminové skříně, skleněné dlaždice, keramické nebo porcelánové dlaždice, je jediným způsobem, jak začít, lepicí základní nátěr.