Latexové a olejové vnější skvrny: Který je nejlepší pro váš balíček nebo plot?

Při moření jakéhokoli vnějšího dřevěného prvku, jako je plot, paluba, obklady nebo zahradní most, si můžete vybrat mezi olejovou barvou nebo latexovou barvou. Na vnějších prvcích se tradičně používaly skvrny na bázi oleje, ale jsou Messierově a svůdnější než skvrny na bázi latexu. Konečný vzhled je odlišný, a to z důvodu zákalu a barevné vibrace.

Olejové skvrnyLatexové skvrny
Jak vypadajíPřirozenější vzhled, kde se prosvítá obilí dřeva. Barva je ztlumená. Při nesprávném použití mohou vzniknout lesklé oblasti.Působivější barevný vzhled připomíná vzhled domácí barvy. Zářivé barvy. Snadná aplikace důsledně.
Jak fungujíSkvrny na bázi oleje zcela vsakují do buněčné struktury dřeva. Po naplnění buněk nemůže voda proniknout. Jen to korálky na povrchu.Působivější barevný vzhled připomíná vzhled domácí barvy. Zářivé barvy. Snadná aplikace důsledně.
aplikaceJe obtížné aplikovat, i když protože pracujete venku, jsou nevýhody spojené s používáním olejové barvy v interiéru zmírněny. Použijte kartáč z přírodních štětin, kartáč ze syntetických vláken nebo aplikátor padů. Pokud nemáte zkušenosti, použití bezvzduchového postřikovače pro skvrny na bázi oleje se nedoporučuje.Snadné použití. Nylonový nebo polyesterový kartáč, 3/4 ”(19 mm) dlouhý zdvihací válec nebo postřikovač.
Doba léčení4-5 hodin. Olej nevyschne. Nasákne do dřeva.Asi 2 hodiny.
Životní cyklus2 roky na palubách, 4 roky na plotech a vlečkách. Nejde o to, že skvrna selhává; průhledná skvrna na bázi oleje se postupem času stává pouze průhlednější, což umožňuje UV záření degradovat dřevo.Přestože se doporučuje roční lakování, latexové skvrny mohou trvat až 4-8 let, než budete muset povrchovou úpravu provést.
VyčištěníK čištění skvrn na bázi oleje jsou nutné minerální lihoviny.Tyto skvrny vyžadují pouze vodu a hřeben barvy, aby se kartáče důkladně vyčistily.
ProDřevní zrno se bude stále projevovat i skvrnami na bázi tmavého oleje. U světlejších latexových skvrn se nemusí dřevo zobrazit.I když neprůhledné pigmenty vytvářejí méně průhledné skvrny, znamená to také, že dřevo je lépe chráněno před UV paprsky před sluncem.
OšiditPři aplikaci znamená, že skvrna bude sedět na povrchu a shromažďovat se. Vzhledem k tomu, že olej na vzduchu nevyschne, zůstane až do setření hadříkem.Nelze použít na vodorovných površích, jako jsou paluby, protože se nenosí dobře.

Reprezentativní názvy značek

Olejové skvrny

  • Za poloprůhledné olejové dřevo na bázi oleje
  • Sherwin-Williams SuperDeck Vnější olejová transparentní skvrna

Latexové skvrny

  • Behr Solid Color House & Fence Wood Stain
  • Behr Premium Poloprůhledná povětrnostní izolace All-In-One Wood Stain & Sealer
  • Sherwin-Williams SuperDeck Vnější vodou ředitelný tmel

Doporučení

Přestože skvrny na bázi oleje jsou těžší na práci, doporučuji je používat. Pro většinu majitelů domů je krása dřevěného zrna důvodem, proč na prvním místě instalovali dřevěný plot - jinak byste mohli dát do bílého vinylového plotu a nikdy byste se nemuseli zabývat problémy s ochranným nátěrem. Pokud opravdu nenávidíte úklid, jedním z řešení je nákup levných kartáčů, které můžete po každém použití zlikvidovat, namísto namáčení v lihovinách.